‘YENİ E SERİSİ’YLE FARKI YAŞAYIN

‘Yeni E Serisi’yle farkı yaşayın

Bu hafta Mercedes Mengerler Kocaeli Bayii’ne konuk olduk. Yakın bir zaman önce lansmanı yapılan ve çok beğenilen ‘Yeni E Serisi’ ile farkı yaşaycaksınız

Elif Serap GÜRKAN

İyi bir hafta sonu diliyorum sevgili Bizim Kocaeli okuyucuları. Sizlere bu hafta otomotiv markaları içerisinde sanırım herkesin hayallerini süsleyen bir marka olan Mercedes ile ilgili bilgi paylaşacağım.
Elbette söz konusu Mercedes olunca donanım, seçenek ve özellikler o kadar çok ki tümünü yazmak yerine yakın bir zaman önce lansmanını yaptığı, ‘Yeni E Serisi’ hakkında bilgiler vereceğim.
İnanın aracı incelediğinizde ‘yok artık’ dedirtecek kadar araçta yok yok. Tüm üstün özellik ve yeni teknoloji bu araçta deyim yerindeyse tavan yapmış durumda, sessizliği, motor gücü, yakıt ekonomisi vs. her şey onda fazlasıyla var... Bir Mercedes sahibi olmak herkesin hayalidir. Mesela benim de hayalim, peki herkesin hayallerini süsleyen bir otomobil markası olmak sadece başarılı tasarımlar ve güvenli araçlar üretmekten mi ibaret? Bence bu sorunun cevabını en iyi Mercedes tasarım harikası olan, ‘Yeni E Serisi’ ile veriyor. Önemli olanı yapmak, yani hayal ettiğiniz ne varsa onu bulduğunuz otomobil, işte bu sizin hayalinizdeki otomobil oluyor, tıpkı Mercedes Yeni E Serisi'nde olduğu gibi, hikayesi ve hayalleri olan bir tasarımın pazara daha hakim olabileceği kesin bir kanı.
Çünkü, günümüzde insanlar zamanının çoğunu maalesef arabada geçiriyor ve bir araçtan çok bir arkadaş istiyorlar. İnsanların bu durumunu başarıyla tespit eden Mercedes Yeni E Serisi modeli için başarılı bir hikaye hazırlamış ve bir otomobilde en önemli şey olan ruhu hissettirmiş ve bir aşk hikayesi yazmış...

Çok yoğun bir tempoda çalışan, zamanlarının özellikle de Yeni E Serisi'nin istenilen talebi fazlasıyla görmesi sebebiyle yoğun geçiren, Mercedes Mengerler Kocaeli Bayii, bu kadar yoğunlukta Bizim Kocaeli Gazetesi'ne kapılarını açarak, zaman ayırdıkları için, öncelikle satış müdürü sayın Furkan Saylam'a ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Gayet sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz söyleşiden kaleme aldıklarımı keyifle okuyacağınıza inanıyorum... Sağlık ve sevgiyle kalın...

 

Dünyanın en iyi otomobil markalarından biri olan Mercedes, Yeni E Serisi’ni geçtiğimiz mayıs ayı ortasında muhteşem bir lansman yaparak kullanıcılarının beğenisini toplamıştı. Araçta yok yok demek gerçekten çok da abartılmış sayılmaz. Model genel anlamda oldukça iddialı ve bu sayede de rakiplerinin karşısında çok daha güçlü şekilde çıkış yapmış oluyor. Yeni E Serisi, tasarım felsefesinin güçlü biçimde ikna edici olan sonucu olarak karşımıza çıkmakta. E-Serisi, ultra modern şıklık ve rafine sportifliğin simgesidir ve premium sedan segmentinde eşi benzeri olmayan, kullanıcı dostu bambaşka bir otomobil diyebiliriz. Tasarımı, her çizgisinde farklı bir şıklık ancak güçlü bir yapısını, hayranlık uyandırıcı bir dokunma hafifliğiyle birleştirir. Aslında çok da yazılacak bir şey yok Mercedes bana göre son yıllarda yenilenen ‘E Serisi’ ile farkını bir kez daha ortaya koyarak ayrıcalıkları fazlasıyla taşımış gözükmekte.

 

 

DIŞ MEKAN ÖZELLİKLERİ

Yeni E-Serisi'nin tamamen çizgilerinde yüksek standartlarınızın yansımasını görebilirsiniz. Uzun ve geniş kaput, yukarı bakan ön farlar ve büyük hava girişlerine sahip geniş ön yüz şık ve  sportif hava katmakta. Standart özelliklere ek olarak seçilebilecek üç tasarım ve donanım konsepti ise şöyle,

 Exclusıve Dış Mekan Tasarım Konsepti, ultra modern ve lüks görünümlü bir konsepttir ve yükseltilmiş bir ön tampona, klasik bir radyatör ızgarasına, kaput üzerindeki Mercedes yıldızına, ek krom süslemelere ve geniş boyutlu hafif alaşım jantlara sahiptir. 

Avantgarde dış mekan tasarım konsepti, dış mekana daha sportif ve daha dinamik bir görünüm kazandırır. Bu, örneğin daha geniş hafif alaşım jantlar, bağımsız bir ön tampon, krom ve alüminyumdan yapılmış tasarım bileşenleri sayesinde gerçekleşir. Alçaltılmış konforlu süspansiyon da sportif görünümü güçlendirir.
 AMG dış mekan tasarım konsepti, mükemmel biçimde eşleştirilmiş noktalarla daha da yüksek bir sportiflik ve performans seviyesi sunar, dinamik görünümlü AMG gövde kitinden AMG hafif alaşım jantlara ve alçaltılmış konforlu süspansiyona kadar.

 

 

YENİLENEN İÇ MEKAN ÖZELLİKLERİ

Yeni Mercedes E-Serisi'nin en önemli ayırt edici özelliğinden birisi hafiflik ve son teknolojili lüks ve üstünlük görünümü iç mekanında da kesintisiz olarak devam etmekte. Ultra modern tasarımı, yüksek kaliteli seçenekleri ve bireysel kombinasyon özellikleriyle yolcularının hayranlığını tümüyle ve çaba harcamadan kazanan bir görünüme sahip. Gösterge panelinden başlayan ve kapı panellerine kadar uzanan süslemeler adeta kullanımı daha keyifli hale getirerek, kalite ve güvenlik hissini fazlasıyla vermekte.

 Yeni E-Serisi'nde  kendi kişisel rahatlık alanınızı yaratmanın ayrıcalığını yaşıyorsunuz İç mekanınızı etkileyici Avantgarde, iç mekan tasarım konsepti, şık Exclusıve iç mekan tasarım konsepti ve özellikle sportif olan AMG iç mekan tasarım konseptinin özel çizgilerinin bireyselleşmesi ve birleşmesi. Başlangıç olarak üç farklı kahverengi deri tonu mevcuttur. Alüminyum veya açık gözenekli ahşap süslemeler yeni E Serisi'nin otantik lüksünü elle tutulur ve gözle görünür kullanmakta. Yine aynı şekilde, Yeni E serisinde belki de şimdiye kadar çok alışık olmadığımız bol bol lüks alan diyebileceğimiz iç mekan farkı ve ayrıcalığıyla karşılaşıyorsunuz. Özellikle direksiyon simidinin üstündeki dokunmatik kumanda paneli ve orta konsoldaki dokunmatik kumanda paneliyle araç fonksiyonlarını sezgisel olarak, kişiselleştirebilir ve kumanda edebilirsiniz.

 

 

MOTOR SEÇENEKLERİ...

Mercedes E Serisi, E200 ve E220 d olmak üzere iki versiyona sahip. Motor gücü E 200 Serisinde, 184 HP güç ve 300 Nm tork üreten benzinli motor ve 9 vitesli otomatik şanzımanla üretiliyor. Yeni nesil E 220 d Serisinde  ise yine 2,0 litrelik dizel motorun 194 HP güç ve 400 Nm tork üreten versiyonu ile yine 9 vitesli otomatik şanzımanla karşımıza çıkmakta. E 200, 2.0 litrelik benzinli motorundan 184 HP güç ve 300 Nm tork alıyor ve gücünü 9 vitesli otomatik şanzıman üzerinden arka aksa aktarıyor. Motorun 0-100 km/s hızlanması 7,7 saniye ve fabrika verisi tüketimi 5,9 litre/100 km.

 

 

ŞAŞIRTICI BİR YAKIT

E220 D ise yeni geliştirilen 2,0 litrelik dizel motor kullanmakta, 194 HP güç ve 400 Nm tork üreten bu motor E Serisi’nin 7,3 saniyede durur halden 100 km/s hıza ulaşmasını sağlamakta. Bu iki motor dışında bir  de 3,0 litrelik dizel motora sahip E 350 d Serisi ise 258 HP güç ve 620 Nm tork üretmekte fakat  serisi özel siparişle getirtilmekte. Dizel motorla ilgili ilginç bir diğer veri, yüksek güç çıkışına karşın fabrika verisine göre 100 km’de 3,9 litre şaşırtıcı bir yakıtla karşımıza çıkmakta.... Kısaca Mercedes Yeni E Serisi ile, motor gücü ve performansında da üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, ileri geliştirdiği motor gücü, düşük yakıt ve düşük emisyon değerleriyle, hem çevre dostu olma yolunda hem de düşük yakıt yüksek performansla hayallerinizi gerçeğe kavuşturarak, size kullanım keyfini sunuyor.

 

 

GÖZE ÇARPAN DİĞER DETAYLAR

ÇOK YÖNLÜ KORUMA; Mercedes Yeni E Serisi'nde yeni ve gelişmiş yardımcı sistemlerin yanı sıra PRE-SAFE 360' kamera sistemi sayesinde konfor ve güvenlik yeni boyutlar kazanıyor. Artık hiçbir şey şansa bırakılmıyor.

OTONOM SÜRÜŞ SİSTEMİ; Mercedes’in Yeni E Serisi'nde yine faklılık gösteren ‘Otonom Sürüş Sistemi’ bulunmakta. Aracın yoldaki hız sınırlarına otomatik olarak uymasını, öndeki araçlarla güvenli takip mesafesini korumasını ve sinyal verilmediği takdirde şeridinde kalmasını sağlayan bu özellik, Aracın, virajlarda siz direksiyona dokunmadan kademeli dönüş yapmasını sağlayarak, önünüze aniden araç, yaya ya da hayvan çıkması durumunda 100 km hızda bile olsanız kendi kendine durabiliyor.

GELECEĞİN MOBİLİTESİ BURADA;

Yeni E serisi, şeridi olmayan yollarda bile diğer araçlar arasında mesafeyi koruyarak 130 km/s'ye kadar olan hızlarda direksiyon otomatik olarak kontrolü sağlamakta.

YAN GÜVENLİK SİSTEMİ; Yeni E serisinde yine dikkat çeken farklı bir özellik bulunmakta yandan çarpışma halinde sürücü ve yolcu tehlike bölgesinden uzaklaştırılır. PRE-SAFE Sound, çarpışma durumunda ses basıncı sağlayarak oluşabilecek tehlikelere karşı koruma sağlar.

OTONOM MOD; Yeni E Serisi'nin sundu ‘otonom mod’ özelliği otobanda seyrederken otonom modu aktif ettiğinizde, ayağınızı gazdan, ellerinizi de direksiyondan çektiğinizde, aracın tüm kontrolünü otomobilinize vermiş oluyorsunuz. Araç, yol durumuna göre hızını ayarlayarak, şeritleri takip ederek, virajları bile özenle alıyor. Sürüş esnasında önünüze araç gelince takip mesafesini koruyor, yol boşsa ayarlanabilen sürüş hızına kadar hızlanıyor. Araç sollamak istediğinizde tek yapmanız gereken, sola sinyal vermek, yani şoförsüz aracınızı istediğiniz şekilde kullanma rahatlığını bulabilirsiniz.20124 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER