20 MİLYON TL KAZANDILAR

20 milyon TL kazandılar

Meltem Ecza Deposu’nda çıkan yangının ardından sigorta şirketine açılan davada Yargıtay, alacaklılar için 20 milyon TL ödenmesine hükmetti

Bir dönem sadece ilimizin değil, ülkemizin en büyük ecza depolarından biri olan Meltem Ecza Deposu, Ray Sigorta’ya karşı açtığı davayı kazandı. Bilindiği gibi Yuvacık’ta bulunan Meltem Ecza Deposu’nda 9 Temmuz 2008 tarihinde büyük bir yangın çıkmıştı. Meltem Ecza Deposu’nun kurucusu olan Mehmet Gökmen yangından çok etkilenmiş ve o günlerde haklarında çıkan ‘kendileri yaktılar’ dedikodularına dayanamayarak yaşamına son vermişti.

 


Meltem Ecza Deposu’nun kurucusu Mehmet Gökmen, yangının ardından girdiği bunalım sonrasında yaşamına son vermişti.

 

SİGORTA ÖDEMEMİŞTİ

Meltem Ecza Deposu’nu sigortalayan Ray Sigorta yetkilileri yangının ardından hasarın 1 trilyon olduğunu öne sürmüş, başka para ödemeyeceğini açıklamıştı. Bunun üzerine Mehmet Gökmen’in oğlu Cem Gökmen olayın peşini bırakmamış ve hukuki bir mücadele başlatmıştı. 2008 yılında başlayan hukuk mücadelesi, geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

 

İTİRAZ ETMİŞLERDİ

Daha önce ilimizdeki yerel mahkemeye dava açan Haluk Cem Gökmen, 2013 yılında bu davayı da kazandı. Mahkeme, Ray Sigorta’nın Meltem Ecza Deposu’na 9 milyon 666 bin liranın 2008 aralık ayından itibaren faizleriyle birlikte ödenmesine karar verdi. Ancak sigorta yetkilileri bu karara itiraz etti ve dosya Yargıtay’a gönderildi.

 

20 MİLYON TL

Bu süre zarfında da Meltem Ecza Deposu’nun iflas kararı verildi ve mahkeme de bunu onayladı. 2008 yılından bu yana süren hukuk mücadelesi de yaklaşık 15 gün önce Yargıtay’da verilen kararla tamamlanmış oldu. Yargıtay 17. Hukuk Mahkemesi, çıkan yangındaki hasarla ilgili olarak faizlerle birlikte Ray Sigorta’nın yaklaşık 20 milyon TL ödemesine hükmetti.

 


2008 yılından bu yana hukuk mücadelesi veren Haluk Cem Gökmen, kararın ardından büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.

 

PARA YATIRILDI

Kararın kesinleşmesinin ardından Ray Sigorta ödemeyi iflas masasına yatırdı. Yatırılan paranın şirketten alacaklı olan ilaç firmaları ile bankalara ödeyeceği ifade edildi. Davayla ilgili olarak Meltem Ecza Deposu’nun sahibi Mehmet Gökmen’in oğlu Haluk Cem Gökmen, haklılıklarının mahkeme tarafından da onandığının altını çizdi.

 

ALNIMIZ AK

Uzun zamandır haklılıklarının kabul olması için mücadele verdiklerini söyleyen Haluk Cem Gökmen, “2008 yılında başlattığımız hukuk mücadelesi sonunda tamamlandı. Babamızdan geriye kalan bizler, bunun mücadelesini uzun zaman verdik ve haklılığımız ortaya çıktı. Bizim alnımız ak, başımız dik. Şirket iflas ettiği için ödenen parayı iflas maması, tüm alacaklılara dağıtacak” diye konuştu.

19614 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER