AKAR MAĞDUR MÜDÜRLERİ MECLİSE TAŞIYACAK

Akar mağdur müdürleri meclise taşıyacak

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı’dan ilimizde haksız yere görevden alındığı iddia edilen okul müdürlerinin dosyalarını aldı. Akar dosyaları Milli Eğitim Bakanı’na iletecek

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Akar, 2013 yılından itibaren gerçekleşen okul müdürlerinin haksız yere görevden alınması ile yaşanan mağduriyeti meclise taşıyacağını ifade ederek dosyaları Milli Eğitim Bakanı’na ileteceğini söyledi.

 

KINAMININ ÖTESİNDE BİRŞEY OLMASI GEREK

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Mehmet Ümit Küçükkaya, “Cumhuriyet tam anlamıyla en talihsiz günlerini yaşamaktadır. Ülkemizde hiçbir vatandaşımızın can güvenliği bulunmamaktadır. Fransa’da ki terör olaylarında aslan kesilen iktidar ve saray şu an kınama ötesine geçememişlerdir. Ülkemizde ekonomi, terör, işsizlik gibi sorunların sistematik halde kalmasının tek nedeni yetersiz iktidardır. Ülke felç geçirmiş bir hasta konumundadır. Bir an evvel yetkililer kınamanın ötesinde bir eylem yapmak zorundadırlar” şeklinde konuştu.

 

İÇİMİZ YANIYOR

Küçükkaya, “ Ülkemizin kaybedecek ne zamanı, ne de kaybedecek bir can daha lüksümüz vardır” diyen Küçükkaya, “  İçimiz yanıyor lakin daha fazlasını da yapabilmeliyiz. Vatandaşlarımız ölümü çok sıradanlaştırmamalıdır. Hükümette vicdan sahibi bir bakan olmayabilir bu yüzden istifa edeceklerini düşünmek saflık olur. Lakin akıl sahibi bir bakanın irade gösterip istihbaratın en başarısız MİT Müsteşarını görevden almayı sağlamaları da mı çok zordur? Allah bu ülkeye dayanma gücü versin çünkü bu coğrafya bundan daha kötü günleri sadece ama sadece işgal altındayken yaşamıştır” diye konuştu” dedi.

 

BAKANA TESLİM EDECEK

Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “ Haydar Bey’e teşekkür ediyorum. Kendisi sürekli diyalog da olduğumuz bir milletvekili.  2014 yılı Haziran ayından beri büyük bir mücadele yürüttüğümüz müdürlerimizin yandaşlığa kurban ettiğimiz olaydır. Elimizde yüzlerce mahkeme kararı var.  Bunları sayın vekilimize ileteceğiz. Sayın Akar’da bunu Milli Eğitim Bakanı’na teslim edecek. Bu konuda inancımız tamdır.  Eğitim çalışanlarını yandaş sendikaya kurban etmeyeceğiz” dedi.

 

TRAVMA YAŞANIYOR

Şanlı’dan sonra konuşan Akar,” Ankara’da patlamada hayatını kaybeden 37 vatandaşımıza rahmet diliyorum. Üst üste Ankara’da yaşadığımız patlamalar ülkenin gidişatını gösteriyor. Son 5 ayda sadece Ankara’da 175 vatandaşımızı kaybettik. Sadece o değil birçok insanımız bu saldırıdan sonra sakat kaldı. Toplumda bir büyük travma yaşanıyor. Bu duruma alışmamalıyız. Eğer alışırsak farkındalığımızı kaybederiz. Topluma büyük bir görev düşüyor. Hangi siyasi, ideolojik düşünceye ait olursak olalım teröre karşı tek yürek olmalıyız.

 

TERÖRÜN BAŞI HÜKÜMET

Sözlerine devam eden Akar, “Konya’da Milli maç oldu. Milli maç esnasında Ankara’da yaşanan patlama sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımız ıslıklandı. Böyle bir toplum olduk. Bu kendiliğinden oluşmadı. 14 yılda oluştu. AKP iktidar olmazsa kaos olur diyen bir zihniyetin icraatlarının sonucu bu durum. AKP iktidardan gitmedikçe bu saatten sonra terör olaylarının bitmesini beklemek çok zor. İç İşleri Bakanı bu olayları sadece kınıyorsa daha çok can gider. Terörün başı hükümet,  Terörün başı saray.  AKP’liler teröre yardım ve yataklık yaptıklarını itiraf etti. Bunların hepsi TCK’ya göre suçtur. Hem de vatana ihanet suçudur. Yargılanmaları gerekiyor” dedi.

 

BÜYÜK MAĞDURDİYET

Sözlerinin devamında Mağdur müdürlere değinen Akar, “ Öğretmenlerimizin derdi var. 2014’te kanun diye geçici bir madde koydular görev süresi dolanları görevden aldılar. Mülakat puanlama usulü ile tekrar göreve dödürecekleri açıkladılar. Yandaşları göreve getirdiler.. Danıştay bu yönetmeliği bozdu. Milli Eğitim kendi amaçlarını gerçekleştirmek için çeşitli yollara başvurdu. Kocaeli’de 210 müdür 500 müdür yardımcısı görevden alındı” diyerek sözlerini noktaladı.

2414 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER