AKP'LİLER HASTANE İNŞAATINI İNCELEDİ

AKP'liler hastane inşaatını inceledi

AKP İl Teşkilatı, yapımı süren Kocaeli Devlet Hastanesi'nin inşaatında incelemelerde bulundu

Mayıs 2015 tarihinde temeli atılan Kocaeli Devlet Hastanesi’nin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan çalışmaları AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yönetimi de yerinde inceledi. İncelemeye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Hastane Yöneticisi Adem Çakır, Şantiye Şefi Barış Öztürk, Mimar Doğan Salor, Ali Semih Yalçın ve firma yetkilileri de katıldı.

 

58 MİLYON’LUK YATIRIM

ELRON ve TEMA ortaklığıyla yapılan Kocaeli Devlet Hastanesi son teknolojiyle donatılacak. 320 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan hastanenin 2 yılda tamamlanması planlanıyor. Projenin maliyeti ise yaklaşık 58 milyon 540 bin TL.

 

TÜM BİNALAR YIKILACAK

Hastanenin arka bölümünde bulunan ve Orman İşletmesi’nden devralınan lojman binalarının yerine inşa edilecek 6 katlı binanın tamamlanmasının ardından hastanenin tüm binaları yıkılacak, sadece Onkoloji Hastanesi binası kalacak.

 

115 YILLIK MAZİ

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a bilgi vererek, “Anahtar tesliminin yüzde 37’si, kaba inşaatın yüzde 90’ı bitmiş durumdadır. Hastanede ikili ve tekli odalar bulunacak. Belediye tarafından otopark ihale edilerek yapılacaktır. Hastane yanında bulunan yolun da genişletilmesi sağlanacak. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde uzman sayısı 120 uzmandan 170’e çıktı. Kocaeli Devlet Hastanesi’nin 115 yıllık bir tarihi bulunuyor. 1920 ve 1950’li yıllarda bölgenin hastanesi durumuna geldi” dedi.

 

KENTE FERAHLIK SAĞLAYACAK

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da, “Hastanemizle birlikte hem modern bir hastane hem de genişlemiş caddelerimiz olacak. Böylelikle kente hem hastane hem de ulaşım kente bir ferahlık sağlanmış olacak. Kocaeli’deki vatandaşlarımız hasta oldukları zaman akla ilk gelen hastanemiz burası. Merkezi bir hastane burası. Yenidoğan’da bulunan bir hastamızın bile aklına ilk olarak Kocaeli Devlet Hastanesi geliyor” açıklamasında bulundu.

4278 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER