AKŞENER: BU YOLCULUK DEVAM EDECEK

Akşener: Bu yolculuk devam edecek

MHP kurultay krizinde bugün hareketli dakikalar yaşandı. Meral Akşener kurultayın neden engellendiğine ilişkin polisin yazılı emrini görmeden ayrılmayacağını söyledi. Bir açıklama da Sinan Oğan'dan geldi. Oğan, "Yargıtay kararı beklenecek. Buradan sağduyu ile ayrılacağız" diye konuştu. Alanda 13.20 itibarıyla alanda sadece Meral Akşener kaldı. Yaklaşık 2 saat bekleyen Akşener, "Şimdilik sadece evlerimize gidiyoruz. Bu yolculuk devam edecek" dediği konuşmasının ardından alandan ayrıldı.

Ankara Valiliği ve Gemerek Mahkemesi’nin kararını taraflı olarak nitelendiren muhalifler Ankara Esenboğa Havalimanı güzergahında bulunan Büyük Anadolu Oteli’nde MHP’nin tüzük kurultayını gerçekleştirmeye çalışacak.

Perşembe Pazarı alanından saat 01:00'de kalkan araçlar ile İzmit’ten Ankara’ya yüzlerce MHP’li gitti. Binlerce MHP'li sabah saatlerinde Büyük Anadolu Oteli'nin önünde toplandı. Otel önünde toplanan bazı MHP'liler 'Bahçeli istifa' sloganları attı.

 

'BAHÇELİ İSTİFA' SESLERİ

 

BARİKAT KURULDU

Ankara Valiliği’nin ‘yapılamaz’ dediği, MHP Genel Merkezi ile muhalifler arasında nefes kesen bir hukuk savaşına neden olan MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı için tutulan Büyük Anadolu Oteli çevresinde ve otele giden tüm yollarda polis, barikat kurdu. Otelin ana giriş yoluna iki TOMA yerleştirildi. Sadece otel personeli ve müşterilerin geçişine izin verildi.

 

 

BİRLİKTE GELDİLER

MHP'li 4 aday Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ saat 10:15 sularında kurultay yapmak istedikleri Büyük Anadolu Oteli'nin önüne geldi. Otelin önünde partililer ve delegelerin oluşturduğu kalabalığın içinden korumalar eşliğinde geçen muhalif adaylar, polisin önlem almak üzere kurduğu barikatların önüne geldi. Bu sırada MHP'li Ümit Özdağ'ın polis barikatının üzerine çıkarak, kalabalığa geri gitmesi ve ön tarafta yer açılması için uyarıda bulunduğu görüldü.

 

 
PARTİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ
MHP'li muhaliflerin ortak bildirisini Yusuf Halaçoğlu okudu. Bildiride şu ifadeler yer aldı:
"Merkezi iktidara payanda yapılarak Anayasa değişikliği ve Başkanlık Sistemi hayata geçirilmek istenmektedir. Bu yüzden AKP’nin Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı kirli ellerini Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerinden çekmelidir. Hiç kimse boşa heveslenmesin, avuçlarını ovuşturmasın. Milliyetçi Hareket Partisi sahipsiz değildir. Milliyetçi Hareket Partisi ülkücülerin ve Türk Milliyetçilerinin tek ve biricik siyasi kurumudur. Bütün bu hukuk, ahlak ve demokrasi dışı müdahalelere rağmen partimize sahip çıkacağız. Mahremimize uzanan elleri kıracağız. Son sözü genel başkanlar değil kurultaylar söyler. Unutulmamalıdır ki, birlik ve beraberliğimizi koruyarak olağanüstü genel kurulumuzu  bir toy ve şenlik ikliminde yapacağız ve iktidar yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz."

 
İMZALAR 900'E ULAŞTIĞI İDDİASI

Öte yandan Üst kurul delege imzasının 900’e ulaştığı öne sürüldü. Kalabalık Yargıtay kararını açıklamadan alandan ayrılmak istemiyor. Alan içerisinde MHP tarihinde isim yapmış Haluk Kırcı, Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı, Lütfü Türkkan, Türk Tarih Kurumu eski başkanı Yusuf Halaçoğlu ve Yılma Durak gibi isimler de var. Ayrıca saat 13.20 sularında 3 aday alandan ayrılırken, Akşener beklemeye devam etti.

 

AKŞENER: BU YOLCULUK DEVAM EDECEK

Meral Akşener, alanda bekleyen partililere seslendi. Akşener, "Şimdilik sadece evlerimize gidiyoruz. Bu yolculuk devam edecek" dedi. Akşener'in konuşmasının satır başları şöyle:

"Biliyorum Bozkurtlar ve Asenalar benimle. Polisle engellemeye çalışıyorlar. Elbette ki onlar bizim evlatlarımız, elimiz kalkmaz. Sanmasın Bekir Bozdağ korktuk, sanmasın AKP, sanmasın saray, Ülkücüler vazgeçti. Onlar bizim güvenliğimizi korumakla yükümlüler. O yüzden biz de burada bekledik. Sabaha kadar bekleyecektim ama arkadaşlarım dedi ki, ‘Saat 7’den beri herkes burada. Yiyecek yok, su yok, en temel ihtiyaçlarını giderecek yer yok.’ O yüzden şimdilik evimize gidiyoruz. İktidara sesleniyorum, ne yaparsanız yapın Ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. Adalet istiyoruz diyenlerin yolculuğunun en güçlü olan bu milli irade hareketinin önüne geçemeyeceksiniz. Türk Milleti karar verdi. Duyduk o sesi. Şimdilik sadece evlerimize gidiyoruz. Bu yolculuk devam edecek."

(Bahçeli istifa sloganları) "Yapmayın, yapmayın. Çok daha önemli bir işi başarıyorsunuz. O iş nedir biliyor musunuz? Bir arkadaşla uçakta karşılaştım, dedi ki, ‘Meral Hanım geri adım atmayın. Bize diazem içirdiler.’ Siz o uyuyanları uyandırıyorsunuz. Demokrasiyi sadece kendileri için zannedenlere ve onlara arka bahçelik yapanlara ayna tuttunuz ayna. Türkiye’de bu düzenin değişmesi için bir kilit taşını çektiğimizi zannetmemiştik. Biz sadece seçim sonucunu Ülkücü hareket hak etmedi, gelin meşveret yapalım. Biz bunu derken tam 5,5 ay geçti. Hiç nezaketimizi bozmadık ama bugün bir başka tiyatroyu, kirli bir tiyatroyu Türk Milleti’nin önüne getirdik."

 

MHP KONGRESİ İÇ İŞİMİZ DEĞİLMİŞ

"Biz zannettik ki kongre talebimiz sadece bir iç işimizdir. Gelinen noktada anladık ki MHP kongresi iç işi değilmiş. Kirli düzenin, hukuksuzlukların devam etmesi için gereken kilit taşını biz çekiyormuşuz. Ülkücüler bir irade ortaya koydular. Çatlasanız da patlasanız da o kilit taşını çekeceğiz dediler. 1999’da vardı ya ‘bir şey değişecek, her şey değişecek’. Evet, bizim kurultayımız olacak ve Türkiye’de her şey değişecek. Yargıtay’a seslenmek istiyorum. Bu kaosun, bu hukuksuzluğun sebebi sissiniz. Derhal bu kaosu, bu yanlışlığı gidermelisiniz. Eğer adalet anlayışı bu ülkede yüzde 24’e düşmüşse hukuk adamlarımızın bu algıyı düzeltmek için gereğini yapma mecburiyeti vardır. Hakkımızın sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu vatan evlatlarına elimiz kalkmadığı için o bariyerler orada duruyor. Son söz olarak buradan sizin adınıza kendinde güç addedenlere sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın, kimle işbirliği yaparsanız yapın, MHP’yi sarayın ve AKP’nin arka bahçesi yaptırmayacağız."

(Bahçeli istifa sloganları) Yapmayın, yapmayın. İl başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza ama ille de kadınlarımıza sesleniyorum. Kadınlarımız bugün burada dirsek atmayı öğrendi. Bundan sonra hadi bakalım rahat uyuyabilecek misiniz? Genç kardeşlerime, bozkurtlarıma, Asenalarıma, akrabalarım burada, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türküm diyemeyenlere inat ne mutlu Türküm diyene. Bir çok hukuksuzluğa rağmen mücadelemiz sürüyor. Burada Gündoğdu’dan gelen akrabalarımda var. Kendilerine çok teşekkür ediyorum."

Yaklaşık 2 saat sonra, Akşener yaptığı konuşmanın ardından alandan ayrıldı.

 

ÜLKÜCÜLERLE POLİS KARŞI KARŞIYA


Bir ara ülkücülerle polis karşı karşıya geldi. Yaşanan gerginlikte ülkücüler yolu kapatarak Yargıtay kararı açıklanana kadar ayrılmayacaklarını belirtti.

 

ŞİMŞEK VE DİLMEN BİRLİKTE

Ankara'ya gelen isimler arasında Akşener'i destekleyen MHP İzmit ilçe eski başkanı Kaan Dilmen ve MHP Derince eski ilçe başkanı Emin Şimşek de bulunuyor.
 
HAVALİMANI YOLU TRAFİĞE KAPANDI
MHP'li 4 aday Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ'ın kurultay yapmak istedikleri Büyük Anadolu Oteli'nin bulunduğu Ankara Esenboğa Havalimanı yolu yoğunluk nedeniyle trafiğe kapandı. Havalimanı girişinde MHP'li delegeler ve partililerin oluşturduğu kalabalık ve araç yoğunluğu nedeniyle trafik kilitlendi.
 
SAZAK VE YILMAZ DA ORADA

Otel önünde bulunan MHP'liler arasında MHP Başiskele eski ilçe başkanı Muzaffer Yılmaz ile MHP Dilovası İlçe Başkanı Aslan Sazak da var. Yılmaz'ın Sinan Oğan'ı, Sazak'ın ise Akşener'i desteklediği biliniyor.
 
ORTAK AÇIKLAMAYLA DUYURULMUŞTU
MHP'de dört genel başkan adayı, dün ortak yazılı bir açıklama yaparak, bugün kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını "Bütün bu Anayasa ve yasaların çiğnenmesi ve fiili baskı ve engellemelere rağmen biz aşağıda isim ve imzası bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adayları 15 Mayıs 2016 tarihinde saat 10.00'da Kurultayımızın yapılacağı adreste olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz" ifadeleriyle duyurmuştu.

27202 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 20 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER