AKŞENER’İN BAYRAMLAŞMASINA BAHÇELİ TARAFTARLARI SALDIRDI

Akşener’in bayramlaşmasına Bahçeli taraftarları saldırdı

İzmitli Meral Akşener, MHP’lilerle bayramlaştı. Ankara Anadolu Hotel’de gerçekleşen bayramlaşma programına MHP lideri Devlet Bahçeli taraftarları saldırdı. 7 el ateş edilen olaylarda yaralananlar oldu

KRİZE SEBEP OLDU

MHP’de bu defa bayramlaşma krizi yaşandı. MHP Genel Merkezi ve muhalif aday İzmitli Meral Akşener aynı gün ve saatte, bayramın ikinci günü partililerle bayramlaşmak için program yaptı. Meral Akşener’in Twitter hesabından Anadolu Otel’de bayramlaşma yapacağını duyurması üzerine genel merkezden sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Genel merkezimizle aynı saatte bayramlaşma tertip etmek, bir Pensilvanya talimatıdır” dedi. 

 

AKŞENER'İN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINDAN KARELER

 

KURULTAY TOPLANACAK

Meral Akşener dün gün boyu yaşanan bayramlaşma tartışmasının ardından akşam saatlerinde bir mesaj yayınladı. Akşener, "Bayramlaşmamız yanlış anlamalara mahal vermemek için saat 16:00'ya alınmıştır" diyerek saati değiştirdiğini duyurdu. Akşener’in bayramlaşma programı için bugün yüzlerce partili Anadolu Otel’de buluştu. Kocaeli’den de pek çok ismin katıldığı programda Akşener partililere birlik ve beraberlik mesajları verdi, olağanüstü kurultayın elbet toplanacağını söyledi.

 

BAŞBAKAN MERAL

Meral Akşener’in bayramlaşma programına ilimizden eşi Tuncer Akşener, eski milletvekili Cumali Durmuş, üst kurul delegesi Orhan Kılınçsoy, partililer Yaşar Kardeş, Cemil Uslu, Sinan Yıldız, Celil Uslu, Bekir Ekşi, Okan Bent Önal ve Akşener’i destekleyen isimler katıldı. Meral Akşener Büyük Anadolu Oteli’ne saat 15.00’te geldi. 1 saat odasında dinlenen Akşener daha sonra salona inerek partililerle bayramlaştı. Partililer Akşener’i, ‘Başbakan Meral’ sloganlarıyla karşıladı.

 

 

HAKARET VE İFTİRA

Partililere seslenen Akşener açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Biz bu bayramlaşma planlamasını ekip arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Ankaralı arkadaşlarımızla bayramlaşacaktık. Duyduk ki bize herşeyi dediler. 139 hakaret ve iftira ettiler. Her gün sarayı yolbaşı bellemiş yazar, çizer, gazete ve televizyon gibi medyada kendine reisçiyim diyen takım tarafından da her gün eleştirildik. Ne Türk töresine uygun, ne aile töresine uygun bunlar.

 

TİYATROYLA KARŞI KARŞIYA

Biz bunlara sabrettik çünkü bizim yolumuz MHP’yi iktidara taşıma yoludur. 19 Haziran’da kurultayımızı yaptık. Sonrasında helal süt emmiş bir delegemiz müracaat etti. Yeni bir Gemerek ve Tosya vakası yaşadık. Biz çağrı heyeti mahkemeye verilmiştir diye düşündük. Meğerse mahkemeye verilen genel merkezmiş. Sayın genel başkan tarafından yok hükmünde kabul edilen kurultayımızın muhatabı genel merkezmiş. Böyle bir tiyatroyla karşı karşıya kaldık.

 

 

HUKUKA GÜVENİLİRLİK YÜZDE 24

Sonuçta geçici görevli hakim tedbir kararı aldı. Tedbir kararı şu; eksik gedik evrakların tamamlanması. O evrak tamamlanma esnasında da şimdilik yürütmeyi durdurdular. Herhangi bir gerekçe yoktur. Ama sayın hakimin bizim arkadaşlarımızla olan dostluğu çok eskiye dayanıyor. Neden Akyurt’ta yapıldı, neden 3’te 2 çoğunluk yoktu diyor. Yargının güvenilirliği yüzde 24 düşmüşken bununla ilgili bir şey diyemiyorum. Hakimlerimizi ve savcılarımızı zor durumda bırakmamak ve bu 24’ü daha aşağı çekmemek için konuşmuyorum.

 

DERSLERİ YENİDEN OKUSUNLAR

Bu kararları veren arkadaşların hukuka giriş dersini yeniden okumalarını tavsiye ediyorum. Bir diğer konu, genel merkezin aldığı kararla 10 Temmuz’da kongre yapılacaktı. Ben bu kongrenin yapılamayacağını daha önce söylemiş ve ‘tuzak’ olarak nitelendirmiştim. Bunun üzerine pek çok hakaret ettiler bana. O zaman pek çok arkadaşımız bu kongreyi genel merkezin yapacağına inandı. Şimdi sayın Bahçeli’nin ‘düğün gibi, toy gibi’ sözü verdiği kongreyle ilgili olarak Çankaya Seçim Kurulu bu kararı reddetti.

 

 

MHP BAŞBAKAN ÇIKARACAK

Biz bütün adaylarla birlikte Yüksek Seçim Kurulu’na müracaat ettik. Hukuken çağrının doğru olduğunu yapılması gerektiğini YSK açıklayacakken 10 dakika öncesinde genel merkez kongre talebini geri çektiğini açıkladı. Ben kişisel olarak bu sürecin takipçisi olacağım. Sonuna kadar, bana neye mal olursa olsun bu işin peşini bırakmayacağım. Siz bu iradeyi koyduktan sonra hiç kimse engel olamayacak. Milliyetçi Hareket Partisi içinden bir başbakan çıkaracak ve ülkeyi yönetecek.”

 

ÇİRKİN SALDIRI

Meral Akşener konuşmasına devam ederken salonda bulunan bir grup, Akşener’in konuşmasına müdahale etmek istedi. Bu sırada Akşener’i destekleyen isimler gruba müdahale etti. Bir anda yumrukların konuştuğu kavgada masalar, bardak, tabak ve su şişeleri havada uçuştu. Konuşmasını yarıda kesen Meral Akşener, mutfak kapısından korumalar eşliğinde hızlı adımlarla odasına çıktı. Salonda bulunanların yumruklu kavgası otelin önüne taştı. Otel önünde 7 el silah sesi duyuldu.

 

 

YARALILAR HASTANEYE

Devlet Bahçeli’yi destekleyen sloganlar atan ve Akşener’in bayramlaşma programına müdahale eden gruptakiler, Akşener taraftarları tarafından linç edilmek istendi. Bu sırada basın mensuplarına da saldırı oldu. Olay sonrasında çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve ambulans Büyük Anadolu Oteli önüne sevk edildi. Yaralanan MHP’li muhalifler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

 

13846 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 16 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER