ALTIN KİRAZ FESTİVALİ TAMAMLANDI

Altın Kiraz festivali tamamlandı

43. Altın Kiraz Festivali, güreşler ve atışlarla sonuçlandı

Üç gün önce Tütünçiftlik Ağadere Caddesi’nde kortej yürüyüşü ile başlayan 43. Altın Kiraz Festivali, güreşler ve atışlarla sonuçlandı. 43. Altın Kiraz Festivalinin ikinci günü yarımca sahilinde öğlen saatlerinde Uçurtma Şenliği kapsamında Körfez Belediyesi Mehteran Bölüğü'nün mini konseri ile startını verdi. Körfez Belediyesi halk oyunları topluluğu gösteri gerçekleştirdi.  Akabinde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediyesi tarafından çocuklara ücretsiz uçurtma dağıttı. 7'den 70'e herkesin eğlendiği uçurtma şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Alanda 700 çocuk, mavi gökyüzünde kırmızı Türk bayraklı uçurtmalarla şölen havası estirdi.

 

 

Festival kapsamında düzenlenen Futbol Turnuvası’da ikinci gün oynanan final maçlarıyla sonlandı 5. Düzenlenen turnuvada, birbirinden güzel çekişmeli maçlar yapıldı ve finali Kızılkaya Restoran ile Yonca Kebap arasında geçti. Final karşılaşması öncesi kentin önde gelen isimleri Şöhretler Takımı adı altında forma giydiler. Güzel ve eğlenceli anlara sahne olan karşılaşma 7-7 berabere biterken karşılaşmada Belediye Başkanı İsmail Baran 50 dakika forma giyerek güzel oyununu 2 gol ile süsledi.

Bir birinden zorlu maçların ardından rakiplerini saf dışı bırakan Yonca Kebap ile Kızılkaya Restoran final karşılaşmasında birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. İlk devreyi Kızılkaya Restoran 3-1 önde kapatsa da ikinci yarı bu avantajı iyi bir şekilde kullanamadı ve sahadan 7-3 mağlup ayrıldı. Turnuvada şampiyon olarak büyük bir sevinç yaşayan Yonca Kebabın kupalarını Belediye Başkanı İsmail Baran ve Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can verdi.

 

 

PROTOKOL BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

43. Altın Kiraz Festivalinin ikinci gününde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can ve eşi Şengül Can, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan ve eşi Hatice Kaplan, Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, birim müdürleri ve daire amirleri katıldı.

 

KONSER ÖNCESİ EN İYİ KİRAZ ÜRETİCİLERİ SEÇİLDİ

Yapılan değerlendirmeler sonucu 43. Altın Kiraz Festivalinde 4 dalda en iyi kiraz üreticisi ve en iyi kiraz bağı olan 15 üreticiye ödül töreni düzenlendi. Karabodur Dalında İlyas Bilgin, Cemalettin Kurt, Rıfat Avcı ve mansiyon sıralamasında Mustafa Gündoğdu ödüle layık görüldü. Napolyon Dalında Hüseyin Gülşan, Nurettin Doğan, Muharrem Temel ve mansiyon sıralamasında Ahmet Mızrak ödüle layık görüldü. Ziraat 900 Dalında Nurettin Şahin, İbrahim Çelik, Zeki Temel ve mansiyon sıralamasında Mahmut Temel ödüle layık görüldü. Van Dalında Nurettin Yıldırım, Cevdet Açıkgöz, Ali Korucuoğlu ödüle layık görüldü. Yapılan ödül töreninde kiraz yetiştiricilerinin ödüllerini Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Kaplan ve Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş takdim etti. Festival, Uğur Işılak’ın konseri ve ardından havai fişek gösterileri ile sonlandı. Festivalin son günüde de, İlimtepe’de hazırlanan alanda yağlı güreşler ve atış yarışmaları yapıldı.

3171 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER