ARACINIZI ARP İLE ŞIMARTIN

Aracınızı ARP ile şımartın

Araçlarımızın gerek görünümü değiştirmek maksatlı, gerekse önlem amaçlı bazen de farklılık yaşatmak için uygulanan oto aksesuarını ARP Otomotiv’de yaptırın, aracınızı şımartın

Elif Serap GÜRKAN

Merhaba sevgili Bizim Kocaeli okuyucuları; bu hafta yine dopdolu ve benim için de farklı bir deneyim olan, otomotiv sektörünün belki de olmazsa olmazı diyebileceğimiz bir firmaya konuk olduk.
Araçlarımızın gerek görünümü değiştirmek maksatlı, gerekse önlem amaçlı (ufak kazalarda aracın gövdesine gelebilecek zararlar) bazen de farklılık yaşatmak için uygulanan, adına da Oto Aksesuarı dediğimiz, bana göre de tüm araçlarda değişik uygulamalarla aracın adeta havasını değiştiren ve daha gösterişli olmasını sağlayan, belki de ucu çok açık olan sektör. Bu sektörle ilgili haber yapmayı düşündüğümde tabii ki ilk aklıma gelen firma ARP Otomotiv A.Ş. oldu.
Öncelikle belirtmeliyim ki ARP Otomotiv A.Ş.’nin bu kadar büyük ve uluslararası iş yaptığını ve detaylarını bilmiyordum. Öncelikle kendi şehrimizde böyle büyük işlerin yapılması, gerek ilimizin gerekse de ülkemizin hem ekonomik, hem de prestijini sağlayan bir firma olması beni mutlu etti ve gururlandırdı.
Bizlere değerli vakitlerini ayırarak güler yüzlü ve samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşimiz için öncelikle, ARP Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Sayın Yasin Arapoğlu'na ve Yurt İçi Satış ve Pazarlama Müdürü Sayın Seval Soslu’ya BİZİM KOCAELİ adına ve şahsım adına bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Söyleşimiz esnasında özellikle araçlar ve aksesuarların dizaynıyla ilgili de birçok bilgi öğrendim, şimdi isterseniz ARP Firması'nı ve yaptığı birbirinden özel aksesuarlar hakkında bilgi alalım. İnanıyorum ki keyifle okuyacaksınız, iyi hafta sonları dilerim...

 

Otomotiv sektöründe, araç aksesuarı üreticisi olarak 2000 yılından beri faaliyet göstermekte olan ARP Otomotiv A.Ş, uzun vadeli stratejilerle geleceği planlamaya özen gösteren, tasarımları ile yedek parça ve aksesuar dünyasına yepyeni bir anlayış getirmiş, yenilikleri yakından takip ederek, sürekli gelişimi ile de müşterilerini memnun edecek şekilde kaliteli ürünler sunmuştur. ARP Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü sayın Yasin Arapoğlu'yla yaptığımız söyleşide, İyi hizmet ve kalite değerleriyle sektörde lider olmayı hedeflediklerini, bu konuda hem yatırım hem de ürün çeşitliliği olarak üzerine düşenleri yapmaya özen gösterdiklerinin altını çizmeyi ihmal etmedi.

 

 

TAM TEŞEKKÜLLÜ

Bu sebeple 2009 yılında hedeflerini daha da iddialı hale getirebilmek ve ileriki yıllarda büyüme kapasitesine göre dizayn edilen 3000 m2’lik poliüretan, alüminyum ile krom aksesuar ve yedek parça üretimi için inşa ettiği fabrikasını tamamlayarak faaliyete geçirmiş, tam teşekküllü üretim yeri yaparak, yoğun tempoda birçok marka ve ülkeye üretim yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Kurulduğu günden bu yana araç aksesuar üretimi konusunda bir dünya markası olmayı hedefleyen ARP Otomotiv A.Ş., yaptığı işte kalıcı ve isim yapmayı başararak, yenilikçi tasarımı ve kaliteli işçilikten ödün vermeyerek, işini kuralına uygun ve titiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

 

YURT DIŞINA DA DUYURACAK

Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında adını duyurmayı hedefleyen ve bu hedefini  başaran ARP Otomotiv A.Ş.'nin mevcutta 48 çalışan personeli bulunmak da vardiya sistemiyle de hızlı üretimini daha uzun zamana yayarak kaliteli ve kusursuz hizmet sağlamakta, müşteri memnuniyetinden ödün vermeyerek, gerek yatırım konusunda gerekse ürün çeşitliği ve hızlı temini konusunda da oldukça başarılı bir firma. Uzun vadeli stratejilerle geleceği planlamaya özen gösteren ARP Otomotiv A.Ş, tasarımlarıyle yedek parça ve aksesuar dünyasına yepyeni bir anlayış getirerek yenilikleri yakından takip ederek, sürekli gelişimiyle de müşterilerini memnun edecek şekilde kaliteli ürünler sunmaktadır. İyi hizmet ve kalite değerleri ile sektörde lider olmayı hedefleyene ARP Otomotiv A.Ş., bu konuda hem yatırım hem de ürün çeşitliliği olarak üzerine düşenleri yapmaya özen göstermektedir.

 

 

İTHALAT VE İHRACATTA BÜYÜK BAŞARI

ARP Otomotiv A.Ş., ithalat ve ihracatta büyük bir başarı göstererek şuan birçok ülkeye ve Türkiye genelinde bir çok marka distribitörlüklerine ürün pazarlaması yapmaktadır. Genel olarak pıck-up grubu, suv segmenti, jeep, ağır ticari ve hafif ticari araçların aksesuar ve yedek parça konusunda üretimini gerçekleştirmekle birlikte,  başlıca firma ve ülkeler şu şekilde sıralayabiliriz; NISSAN Otomotiv A.Ş.(NISSAN), TEMSA Global San. ve Tic. A.Ş. (MITSUBISHI), ANT Sınai ve Ticari Ürünler Paz. A.Ş. (ISUZU), İsotlar Grup A.Ş. (TATA), MERMERLER Otomotiv A.Ş. (CHERY), ŞAHSUVAROĞLU Dış. Tic. Ltd. Şti. (SSANGYONG) ve TOYOTA Türkiye A.Ş. gibi distribitör firmalarla çalışmakta. Hollanda, Ukrayna, İran, Polonya, Mısır, Cezayir, Rusya, İngiltere, Finlandiya, İsrail, İsveç, Almanya, Irak, Katar, Azerbaycan gibi birçok yabancı ülkeye ihracat yaparak ülkemizin otomotiv aksesuarı konusunda bir nevi temsil ediyor.

 

 

TRANSANATOLYA'DAN GELEN BİRİNCİLİK

ARP Otomotiv A.Ş, Isuzu A.Ş.'nin 22-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdiği toplamda 2800 km'lik parkura sahip Transanatolia Ralyy Raid yarışına katıldığı Isuzu D-MAX 4x4  aracını kusursuz bir şekilde yarışa hazırlayarak bir ilke imza attı ve 1.'lik kupasının sahibi oldu. 29 Ağustos günü açıklanan sonuçla beraber kendi klasmanında 1.'ci genel klasmanda da 3.'cü olarak kupaların sahibi oldu ve başarısına bir kez daha imza atmış oldu.

 

 

AKSESUARLARA KADIN ELİ DEĞMELİ

Tahmin edersiniz ki, otomotiv sektöründe bayanların sayısı azdır, bu durum bir de otomotiv aksesuarı olduğunda gerçekten belirtmeliyim ki bayan olarak çalışmak çok da kolay olmasa gerek, söyleşimiz sırasında, Yurt İçi Satış ve Pazarlama Müdürü Seval Soslu'yla da bu konu üzerinde bol bol konuşma şansım oldu, 7 yıldır ARP Firması'nda çalışmakta olan, konusunda eğitimli ve işini ciddiye alarak sahiplenen Seval hanım, işinde iyi kariyer  yapmış biri olarak belki de bu sektörde bir ilk olma ya da ilkler arasında olma özelliği taşımakta.

 

 

MUTLULUK VE GURUR VERDİ

İnanıyorum ki kadın eli değen her iş daha düzenli ve farklı oluyor bunu yurt içi satış ve pazarlama bölümünün başında bulunan Seval Soslu sayesinde bir kez daha görmüş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadım. İşine duyduğu sadakat ve disiplin bir de güler yüzü ve samimiyeti eklendiğinde inanılmaz bir ahenk katarak göstermekte. Otomotiv aksesuarı sektöründe kadın elinin değmesiyle belki de kadınların başaramayacakları hiç bir iş olmadığının da bir kez daha altını çizmiş olduk. Kendisine bu zor ve bir o kadar da renkli aksesuar dünyasında başarılarının devamını diliyoruz...

7047 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER