BAKAN IŞIK PARALEL YAPI OPERASYONUYLA İLGİLİ KONUŞTU

Bakan Işık paralel yapı operasyonuyla ilgili konuştu

Milli Savuma Bakanı Fikri Işık Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti

22 Mayıs’ta gerçekleşen AKP olağanüstü kongresi sonrası Başbakan Binali Yıldırım’ın kabinesinde Milli Savunma Bakanı olarak görev alan eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti. Bakan Işık, valilikte anı defterini imzaladıktan sonra Güzeloğlu’nun makamına gelerek açıklamalarda bulundu.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Saygıdeğer bakanımızı milli savunma bakanı olarak karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Ülkemiz ve ilimiz adına bu yeni görevinde de önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Bakanımız Kocaeli’yi daha ileriye götürme gayretimizde hep yanımızda oluyorlar. Kendisini yeniden kabinede görmekten büyük onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HİZMET ETME GAYRETİNDEYİZ

Bakan Fikri Işık konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “65. hükümette milli savunma bakanı olarak görev aldığımızda kendi ilimize ilk resmi ziyaretimizi gerçekleştirdik. Her zaman ilimize hizmet etme gayretinde olduk. Bir yandan meclisteki yasama görevlerini yürütürken diğer yandan ilimiz için çalışma gayreti içerisindeyiz. Şehrimize çok sık gelerek şehrimizin sorunlarını takip ettik. Bir taraftan da parti içerisindeki görevlerimizi en iyi şekilde yapmanın sorumluluğunu üstlendik. 

 

DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR

Yeni kurulan 65’inci hükümette başbakanımız ve cumhurbaşkanımızın takdiriyle Milli Savunma Bakanlığı’na getirildik. Milli Savunma bakanı olmamızdaki en önemli etkenlerden biri de Kocaelili olmamızdır. Bu hükümetimizin Kocaeli’ye verdiği önemin göstergesidir. Bu şehrin milletvekili olarak çok daha güçlü bir şehrin oluşması için gayret göstereceğiz.”

 

KABUL EDİLEMEZ

Gazetecilerin Kocaeli’de yapılan paralel operasyonunu sorması üzerine Işık, “Tabi arkadaşlar bu operasyonlar tamamen yargının kendi yürüttüğü operasyonlar. Biz dosyaların içerisinde ne olduğunu bilmiyoruz. Tamamen yargının inisiyatifinde olan bir durum. Biz umuyoruz ki bu insanlar hiçbir suça bulaşmamış olsun. KOTO başkanımızın eline kelepçe takılmasını doğrusu çok garipsedim. Bir başkana hangi neticeyle böyle bir muamele olduğunu doğrusu öğrenmek isterim. Bunu da ilgili arkadaşlara soracağım. Bırakın bir bakanı, bir insan olarak üzüldüğüm bir konudur. Bunu da belirtmek istedim” dedi.

15241 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 17 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER