BAKAN IŞIK: HAİNLER CEZALARINI BULACAK

Bakan Işık: Hainler cezalarını bulacak

Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü nedeniyle gazileri ve şehit ailelerini yemekli programda ağırlayan bakan Fikri Işık, “Hainlerin hepsi hak ettikleri cezayı alacaklar. Tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemiz sürecek” dedi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Milletvekili Cemil Yaman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve çok sayıda bürokrat Çanakkale Zaferi’nin 101’nci yıl dönümünde şehit aileleri ve gazilerle yemekte bir araya geldi. Antikkapı Restaurant’ta bugün gerçekleşen yemekli programda konuşan bakan Fikri Işık, “Hainlerin hepsi teker teker hak ettikleri cezayı alacaklar. Tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemiz sürecek. Millet olarak terör korkusuna teslim olmayacağız. İnadına hayatına normal şekilde devam edeceğiz” dedi.

 

HAÇLI SEFERİ BİTMEDİ

Programın açılış konuşmasını Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gerçekleştirdi. Karaosmanoğlu, “Bize bu memleketi armağan eden, ana kucağına koşar gibi ölüme giden şehitlerimiz her zaman rahmetle anacağız. Siz emaneti yere bırakmadınız. Ceddinizin ruhuna uygun bir şekilde kurduğunuz bu cumhuriyeti ilelebet yaşatacaksınız. Çanakkale güçlü bir haçlı seferiydi. Fakat haçlı seferleri bitmedi. Artık daha kalleşçe terör örgütleri kurarak, onları besleyerek ülkemize diz çöktürmek istiyorlar” şeklinde konuştu.

 

ŞEHADET EN GÜZEL RÜTBE

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise yaptığı konuşmada, “Şehadet en yüksek rütbedir. Bizler bu değerler uğruna yetişen, gün geldiğinde bu değerler için hayatını feda eden, şehitlerimiz için varız. Rengini onların  kanından alana ay yıldızlı bayrağımız göklerden hiçbir zaman inmeyecek. Devletimiz ve milletimiz sonsuza kadar hür bir devlet olarak yoluna devam edecek. Biz bunları bize sağlayan şehitlerimizi unutmayacağız. Emanetiniz emanetimizdir diyeceğiz. Bu kutlu  yürüyüşü hep birlikte sürdüreceğiz” dedi.

 

 

VATAN BİZE KOLAY YURT OLMADI

Vali Güzeloğlu’nun ardından konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Bu vatan bize kolay yurt olmadı. Bu toprakların bize ebedi yurt olması için çok şehit verdik. Şimdi de vermeye devam ediyoruz. Türkiye ne zaman gücüne güç katmaya başlasa buna engel olmak isteyen birçok dış mihrak ve içerideki destekçileri çabamızı boşa çıkarmak için çalışıyorlar. Bu ülkenin temsil ettiği değerler bütün dünyanın örnek alması gereken değerlerdir. Avrupalılar mülteciler konusunda sıkıntı yaşarken bizim ülkemizde sadece 3 milyon mülteci yaşıyor. Çünkü onların sahip olduğu değerler bizim medeniyet görüşümüze sahip değiller. Onlar ben merkezli bakarken biz ‘biz’ anlayışıyla yaklaşırız. Lider ülke olmanın içerisindeyiz” açıklamasında bulundu.

 

EN BÜYÜK DARBEYİ ALDILAR

Bakan Işık, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Başta savunma sanayi olmak üzere dışa bağımlılığı yok etmek üzere. Ardından içimizdeki hainleri kullanarak Türkiye’yi yolundan döndürmeye çalışıyorlar. Bize orta karar bir ülke olmak yakışmaz. Bu ülkeyi geliştirmek için çalışmak durumundayız. Bu gücümüzü engellemeye çalışanlar içerideki ihanet odaklarıyla birlikte hareket ediyorlar. Terör örgütü tarihindeki en büyük darbeyi aldı. Hiçbir yerde rahat hareket edemez halde.

 

KORKUYA TESLİM OLMAYACAĞIZ

İnşallah bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Hainlerin hepsi teker teker hak ettikleri cezayı alacaklar. Tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemiz sürecek. Millet olarak terör korkusuna teslim olmayacağız. İnadına hayatına normal şekilde devam edeceğiz. Hainlerin yaratmak istedikleri korku iklimine teslim olmayacağız. Aramızda güvenlik güçlerimiz var. Şimdi güvenlik güçlerimize de son teknoloji vererek amansız mücadelemizi ilerleteceğiz.”

 

REHABİLİTASYON MERKEZİ MÜJDESİ

Bizi bir birimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bu son dönemdeki tavrıyla milletimiz bu oyunlara prim vermeyecek. Şehitlik bizim inancımızda peygamberlikten sonraki en büyük makamdır. Bizim üzerimizdeki önemli görevlerden biride şehit ve gazi yakınlarımızın geleceğini teminat altına almaktır. Şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkını 1’den ikiye çıkardık. Terörden mağdur olan sivil vatandaşlara tazminat hakkı sağladık. Tüm er ve erbaşların aylıklarına zam yaptık. Yeni projelerimiz var. Çanakkale’de bir rehabilitasyon merkezi açma projemizi gerçekleştireceğiz. Karşılaştığınız en ufak problemin çözümü dahi bizler için en büyük görevdir.” diyerek sözlerini noktaladı.

1972 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER