BAYRAMDA YOLA ÇIKACAKLAR BU HABERE DİKKAT!

Bayramda yola çıkacaklar bu habere dikkat!

Kocaeli Valiliği, Ramazan Bayramı öncesinde bir dizi tedbir alındığını duyurdu

Kocaeli Valiliği, 5 Temmuz günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı öncesinde bir dizi tedbir aldı. Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada; Vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmelerinin birinci öncelik olduğunun altı çizildi. Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi; “Bayram boyunca İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk bölgelerinde umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde denetime ağırlık verecek, devriye hizmetlerini artıracak.

 

EKİP SAYISI ARTIRILACAK

Bayram öncesi ve dönüş sırasında otoyol, D-100 ve D-130 karayollarında ekip sayıları artırılacak ve riskli noktalarda ekip bulundurulacaktır. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından TEM Otoyolunda 1 Temmuz - 7 Temmuz tarihleri arasında İstanbul- Ankara istikametinde ve 10 Temmuz tarihleri arasında Ankara-İstanbul istikametinde her 5 km. de bir trafik ekibi görevlendirilerek denetim yapılacaktır.

 

CEZA UYGULANACAK

Aynı uygulama, İl Jandarma Komutanlığı tarafından İzmit- Kandıra (Kefken - Kerpe güzergahı dahil) güzergahında uygulanacaktır. Bayram süresince silah atılmasına müsaade edilmemesi, kanun hükümlerine aykırı hareket edenlerin takip edilerek adli ve idari tahkikat yapılması sağlanacaktır. Bayram öncesi alışveriş yapanların hırsızlık, kapkaç, yankesicilik gibi yasadışı faaliyetlerle mağdur olmasını önlemek maksadıyla resmi ve sivil ekipler görevlendirilecektir.

 

ARIZAYA ANINDA MÜDAHALE

Herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için SEDAŞ tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak, eksiklik varsa derhal giderilmesi ve arızaya anında müdahale edilebilmesi için bağlı birimlerindeki personel sayısının takviye edilmesi sağlanacaktır. Haberleşmenin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için TELEKOM tarafından gerekli tüm tedbirler alınacaktır. İSU Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara müdahale için yeterli ekip görevlendirecektir.

 

YOLLARDA ÇALIŞMA YOK

Karayolları 14. Şube Şefliği, Tütünçiftlik Bakım İşletme Şefliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, sorumluluk alanlarındaki yolların trafiğe açık tutulması için gerekli çalışmaları yapacak, acil müdahale ekipleri oluşturulacaktır. 2 Temmuz - 10 Temmuz tarihleri arasında yol yapım, bakım ve onarım çalışması yapılmayacak ve yollar sürekli ulaşıma açık tutulacaktır. 112 Acil Servis hizmeti aksatılmadan yürütülecektir.”

20142 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER