BELEDİYE MECLİSİNDE OTURACAK YER YOK..!

Belediye meclisinde oturacak yer yok..!

CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, ilçe başkanı seçildikten sonra her ay düzenli olara belediye meclis toplantılarını takip etmeye başladı

Meclisi takip eden Kerem Aydemir, Dilovası Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısında yaşanan sorunlarla ilgili olarak şunları yazdı: “Dilovası belediyesi mayıs ayı toplantısı belediye başkanımız sn. Ali Toltar ve meclis üyeleri gündemde yazılı bulunan saat 11’de gerçekleşmesi beklenen meclis toplantısı hiç bir mazeret göstermeden ancak 11.50’de teşrif ettiler.

Gündem de sadece cenaze mevlit ve de kandille alakalı mesajlarla geçişti. Bizlerin yoğun katılım yaptığımızdan dolayı maalesef seyirci bölümünde bile ancak 6 kişilik yer bulunmakta daha sonra zorunlu olarak dışarıdan bir kaç sandalye getirtildi.

Maalesef meclis toplantı salonu denecek ve grubumuzun yani muhalefet partilerinin oturabileceği yer bulunmamakla birlikte gündem çarpıtılarak geçen aya benzer yani nisan ayında ki meclis toplantısında gündem dışı genel başkanımız sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu kınamasıyla gerginliğe neden olmuştu.

Gündemde ne varsa o konuşulacak demişti sn. Ali Toltar hiç kimse söz istemesi kimse konuşamaz ve kimse söz isteyemez gibi kelimeler sarf ederek sözü biter bitmez iş kur şube müdürünü sunum yapmak kendisini anlatmak için gündem dışı 20 dakika bir zaman meclis gündemini meşgul etmişti.

Biz ana muhalefet partisi olarak grubumuza belediyede hem oda hem de meclis salonunda bizlere yer ayrılmasını talep ediyoruz. Umarım belediye başkanımız bu talebimize biraz duyarlı olur saygılarımızla.”

Öte yandan aynı durum Gebze Belediye Meclisi’nde de yaşandı.

Gebze Belediyesi meclis toplantılarını izlemek için meclise gelen başta siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar ayakta kaldı.

Meclisin izleyici olarak sadece 11 tane koltuğu var.

Üç koltuk AKP ilçe başkanına, 3 koltuk CHP ilçe başkanına ayrıldı.

Geriye 5 koltuk kaldı.

Böyle olunca meclisi izlemeye gelenler ayakta bekledi.

4658 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER