BELEDİYENİN HEDEFİNDE AKAR VAR..!

Belediyenin hedefinde Akar var..!

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bir süre önce nikah memurlarına talimat vermiş ve CHP’lilere nikah cüzdanı takdim etmemelerini söylemişti.

Bunun üzerine hiçbir nikahta memurlar CHP’li nikah şahitlerine cüzdan vermemiş, kısa bir konuşmayla evlenen çifte takdim ettikten sonra salondan ayrılmıştı.

CHP’liler ve belediye yetkilileri arasında gerginliğe sebep olan olaylar sonrasında önceki gün İzmit Belediyesi Basın Birimi, CHP’yi karıştıracak bir haberi basın mensuplarına servis etti.

Belediye basın biriminin haberinde şu ifadeler yer aldı:

“DOĞAN’IN KIYDIĞI NİKAHTA CÜZDANI ERENKAYA VERDİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın kıydığı nikahta, geline evlilik cüzdanını CHP’li Hikmet Erenkaya verdi.

Nuran-Mustafa Yiğit çiftinin kızları Gülçin ile Semra-Saffet Özkaraaslan çiftinin oğulları Emrehan gerçekleştirilen nikah töreni ile hayatlarını birleştirdiler.

Çiftlerin nikah töreni Başiskele’de bulunan Çayeli Kuru Fasulye Restaurantta gerçekleşti. Gülçin-Emrehan çiftinin nikahlarını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kıydı. Doğan jest yaparak çiftin evlilik cüzdanını CHP Kocaeli eski milletvekili ve eski Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya’ya verdirdi Başkan Doğan’ın jesti üzerine Erenkaya’da nikah töreni sırasında her hangi bir siyasi üslup kullanmadan çifti kutlayarak nikah cüzdanlarını verdi.

NİKAH MASASI SİYASET YERİ DEĞİLDİR

Bilindiği gibi yaklaşık 2 ay önce bir nikah sırasında CHP milletvekili Haydar Akar’ın Cumhurbaşkanını hedef alan siyasi söylemleri üzerine Başkan Doğan, ‘benim olduğum masada Cumhurbaşkanımıza söz söyletmem, düğün salonları siyaset yapılacak yerler değildir. Haydar Akar konuşacaksa gitsin mecliste konuşsun, sokakta konuşsun. Çiftlerin en özel anı olan nikah masasında siyaset yapmasını yakışıksız buluyorum’ “diyerek bir daha nikah cüzdanını kendisine verdirmeyeceğini belirtmişti. Doğan, ancak Akar’ın bu tavrını değiştirmesi koşuluyla nikah cüzdanını verdirebileceğini de ifade etmişti.  Bazı CHP’lilerin bu uygulamanın CHP’ye karşı yapıldığını söylemelerine karşın, Doğan’ın Gülçin-Emrehan çiftinin nikah cüzdanını CHP’li Erenkaya verdirmesi bu uygulamanın CHP için olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.”

Bizim hatırladığımız Haydar Akar, cumhurbakanına söz etmemiş, resmi bayram olan 23 Nisan’ı unutan Nevzat Doğan’a hatırlatmada bulunmuş ve salondakilerin önünde biraz bozmuştu.

Doğan’ın içine yer etmiş olacak ki bu durum, basın birimine talimatı vermiş, Haydar Akar’ı hedefine ala bir metni gazetelere servis ettirmiş.

Bakalım CHP’liler, İzmit Belediyesi’nin bu tavrına da tıpkı meclis toplantısında olduğu gibi sessiz kalabilecek mi?

7719 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER