BELSA PLAZA’NIN İZMİT BELEDİYESİ İLE İLGİSİ YOKMUŞ..!

Belsa Plaza’nın İzmit Belediyesi ile ilgisi yokmuş..!

8 Ocak 2016 tarihinde gazetemizin bu köşesinde ‘ Belsa’nın tuvaletlerini bok götürüyor’ haberi çıkmıştı

Gazetemizde çıkan haberden sonra İzmit Belediyesi gazetemize evlere şenlik bir açıklama gönderdi ve Belsa Plaza’nın İzmit Belediyesi ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı dile getirilmiş.

Yani Belsa Plaza yönetiminin İzmit Belediyesi ile hiçbir ilgisi yokmuş.

Şaka gibi değil mi?

Ama şaka değil. Kendi gönderdikleri açıklama da öyle yazıyor.

Yani Belsa Plaza’nın başkanı olan İbrahim Bulut o makamda Yalakdere Muhtarı olduğu için oturuyor. İzmit Belediyesi adına değil.

Şimdi gönderdikleri açıklamayı dikkatlice okuyun.

 

TEKZİP

Gazetenizin 08.02.2016 tarihli nüshasının 7.sayfasında, Kocaeli'de Bunlar Konuşuluyor adlı köşede "Belsa'da tuvaletleri b.k götürüyor" başlıklı yazıda, İzmit Belediyesini ve Belediye Başkanını hedef alan, gerçeği yansıtmayan bir haber yapılmış olup, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

İzmit'in tanınmış alışveriş merkezlerinden biri olan Belsa Plaza, belediye binası olmayıp, bağımsız yönetimi ve tüzel bir kişiliği olan, binası itibariyle de tümüyle belediyeden müstakil bir iş merkezidir. Belediyenin sorumluluğunda olmayan binada yaşanan aksaklıkların belediyeye ve başkanına yükletilmesinin mantıklı bir açıklaması yoktur. Bu haberden yola çıkarak bu iş merkezinde çalışan esnafın her hareketinden de belediye ve başkan mı sorumlu olacaktır. Ayrıca tuvaletler pis olduğu için değil tıkalı olduğu için haber yapılması da bu kötü niyetin ispatı niteliğindedir. Çünkü bu haber, süreklilik arz eden bir durumun değil, nasıl olduğu bilinmeyen anlık bir durumun fotoğrafıdır. Ayrıca Başkanın fotoğrafı, tıkalı tuvaletin yanında kullanılarak da Belediye Başkanının siyasi imajının karalanmak istendiği açıkça görülmektedir.

Hal böyleyken, tümüyle kasti, tümüyle art niyetli, tümüyle Belediye Başkanının şahsi ve siyasi itibarını hedef alan, basın gücünü kendi şahsi çıkarları için kullanan söz konusu haberin hazırlanışındaki yaklaşımın değerlendirmesini kamuoyu takdirine bırakıyoruz. Bu kasıtlı karalama çabalarını, alışkanlık haline getirmeniz sebebiyle, her bir etik dışı haberiniz için, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için yasal süreç takip edilmek zorunda kalınmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

İzmit Belediye Başkanlığı Vekili

Av. Serpil Alçıkaya

3609 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER