BİLGİ KÖPRÜSÜ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLAYACAK

Bilgi Köprüsü üniversiteye hazırlayacak

İlimizdeki en iyi ve köklü eğitim kurumları arasında yer alan ve deneyimli kadrosuyla hizmet veren Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları artık üniversiteye hazırlıkta da hizmet verecek

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları kurucusu Ali Korkmaz, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, yeni açılan üniversite hazırlı kursu hakkında bilgi verdi. İlimizde deneyimli kadrosuyla 14 yıldır hizmet veren ve eğitim anlayışıyla fark yaratan Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları artık üniversiteye hazırlıkta hizmet verecek. Yenişehir Mahallesi Destanlı Sokak No:61 adresinde buluna yeni binada bulunan 15 derslikte bir dönemde yaklaşık 350 öğrenci eğitim görecek.

 

 

EN KALİTELİ

Konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren kurucu Ali Korkmaz şu ifadelere yer verdi, “Bilindiği üzere Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları olarak 2003 yılından itibaren çocuklarımızı anasınıfından liseye kadar başarılı bir şekilde taşıyoruz. 2016-2017 sezonundan itibaren eğitim halkasına üniversiteye hazırlık kurumumuzu da katmış bulunmaktayız. Bir eğitim kurumunun en önemli hedeflerinin başında vatana ve millete hayırlı ve yararlı bireyler yetiştirmektir. Bizler de bu bilincin farkında olarak 13 yıldır bu anlayışla çocuklarımızı yetiştirmekteyiz. Eğitim kurumlarımızın son ve en önemli halkası olan üniversiteye hazırlık kursumuzun modern binası, Kocaeli’nin en kaliteli öğretmen kadrosu ve en az iki yayın grubuyla 2016-2017 sezonundan itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

 

 

VİP SINIFLAR

‘Her öğrenci tek ve özeldir’ anlayışıyla bireysel ve kolektif olarak yüksek başarıyı ilke edinen kurumumuzda 12 kişilik sınıfların yanında 8 kişilik VİP sınıflarımızla da çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. ‘Ders, derste öğrenilir’ anlayışıyla kaliteli bir eğitim vermenin yanında bireysel rehberlik, eğitim koçluğu ve ödev kontrolüyle bilgilerin kalıcılığını hedeflemekteyiz. 9 Haziran-2 Temmuz arasında gerçekleştirdiğimiz ve yoğun talep gören yaz kursumuz da kayıt kapatmak zorunda kaldık ve verimli bir kurs programı gerçekleştirdik. Kocaeli’de üniversite hazırlık programına en ciddi şekilde ve profesyonel olarak yapan en önemli kurumların başında gelen Bilgi Köprüsü, MEB'in yönetmeliklerine uygun bir eğitim ortamı hazırlayarak gerekli olan tüm izin ve sertifikaları almıştır.

 

 

ÇAĞDAŞLIK VE BİLİMSELLİK

Talim ve Terbiye Kurulu’nun gereklerine uygun çağdaşlık ve bilimselliği ön planda tutan kurumumuza Kocaeli halkı da büyük teveccüh göstererek kayıtlarımızın dolmaya yakın olmasını sağlamıştır. 12’nci sınıflarda kayıtlarımız dolmak üzereyken ara sınıflar ve mezun gruplarımız da hızla dolmaktadır. 15 Ağustosta başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılının da tüm hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktayız. İdaremiz ve öğretmenlerimizle güzel ülkemizin güzel evlatlarını yetiştirmeye hazırız. Biz burada yeni oluşturduğumuz özel eğitim kursunu tanıtmak için bir araya geldik.

 


 

İŞİMİZ İYİ YAPIYORUZ

Bilgi Köprüsü 13 yıldır ilimizde eğitim veren kökü kurumlardan bir tanesi. Merkezimizde okullarımız var. Biz sınav gerçeğimiz de var. Bu sınav gerçekliğine çocuklarımız hazırlamak için dershanelerle birlikte özel eğitim kurumları var. Biz de eğitim kurumlarımızı kurduk ve çok şükür bakanlığımızdan onayımızı aldık. Bu konuda iddialıyız. İşimizi iyi yapıyoruz. Bu bağlamda Kocaeli’de bakanlıktan onay alan nadir kurumlardanız. Bu kentin eğitimdeki başarısı ve çocuklarımızı başarısı bizi mutlu ediyor. Bilindiği gibi son yıllarda kentimiz eğitimde bir ivme kazandı. Sınav ayrı bir iştir, sınav başarı ayrı bir durumdur. İnşallah önümüzdeki sene daha iyi bir şekilde hizmet vereceğiz.

 

 

15 SINIF

Bir de bu sene sınavlar girmiş ve tercih yapacak arkadaşlarımız var. Doğru tercih hayatın doğru yönlendirilmesi demektir. Bu konuda Hüseyin Tügen randevu sistemiyle ücretsiz olarak hizmet veriyor. Resmi adı Özel Eğitim Kursu olan üniversiteye hazırlık sınıflarımızda 1 dönemde en fazla 350 kişilik kontenjanımız var. 9-12 kişilik sınıflarda dersler işleniyor. 3 katlı üniversite hazırlık kursu binasında 15 sınıf, 2 kütüphane ve 1 de laboratuar bulunuyor. Yaklaşık bin metrekare olan kurs binasında 30 personel görev yapıyor. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın yeni binası Yenişehir Mahallesi Destanlı Sokak No: 61 adresinde bulunuyor.”

 

9028 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER