BİR GÜN HERKES BAŞİSKELELİ OLACAK

Bir gün herkes Başiskeleli olacak

Ne Bağçeşme, ne Kartepe, ne Derince... Son günlerde konutta bir numara olma yolunda olan tek yer Başiskele. İnanılmaz güzel konut projeleri Başiskele’de yapılmaya başlandı. İddia ediyoruz bu hızı kimse durduramaz

Murat HAMZAOĞLU

Başiskele bölgesi zaten mevcut olan popüler konut projelerine sahipti. Panorama serisiyle başlayan ve her geçen gün hızla lüks konutlar yapılmaya başlanan ilçemiz şimdilerde lüks ama bir o kadar yoğun konut projelerle karşımıza çıkmaya başladı. O kadar ki, sektörün içinde olmamıza karşın, bizler bile bu hıza yetişememeye başladık. İnanın müthiş konut projeleri var.

 

İNŞAAT FİRMALARININ GÖZDESİ

Bir dönem gerçekten bir numara olan Bağçeşme bile kirlenen beton yığının karşısında fazla dayanamadı ve popülerliğini yitirdi. Bunu gören inşaat firmaları, zaten büyük talep gören, havasıyla, doğasıyla ve eşsiz manzarasıyla Başiskele’yi mesken tutular. Evet, Bölgemizde on konut projesi yapılıyorsa, bunların sekizi Başiskele’ye yapılıyor ve yapılmaya da devam ediliyor.

 

DEĞİŞİK KONUT PROJELERİ

Farkına vardık ki, birçok değişik konut projeleri bölgeye yapılmaya başlandı. Daire şeklinden, villalara kadar, büyük küçük birçok konut projeler yapılıyor. Geniş bir alana sahip ve birçok özelliği üzerinde barındıran Başiskele ilçesi neden şimdiye kadar konutta kendini geliştirmedi sormak gerekiyor. Tabi genelde lüks konutların olduğu bölgede her türde ve her bütçede konut projesiyle karşılaşmanız mümkün olabiliyor.

 

BU HIZI KİMSE DURDURAMAZ

Başiskele konutta inanılmaz popüler olduğunu söylüyoruz ve hızla da daha daha da popüler olacağını söylüyoruz. Bu hız, çarpık yapılaşmayla karşı karşıya kalmaz ve alt yapı sorunları çözülmezse, konut mezarlığı olur çıkar. Şimdilik görünen bu hızı ne Bağçeşme, ne Yahya Kaptan, ne Kartepe durduracak. Her halde bir anket yapılsa, ‘nerede oturmak isterseniz’ diye sorulsa, yüzde 80 Başiskele çıkacaktır.

 

 

FİYATLAR CİDDİ ARTACAK

Bu kadar hızla ilerleyen bir bölgede, konut fiyatlarının yerinde sayması beklenemez değil mi? Şimdilik Başiskele’de konut fiyatları stabil ama Yahya Kaptan’da 300 bin TL, Bağçeşme’de 300 bin TL’ye evler varsa, Başiskele’de ne kadar olması gerekiyor? Bu sorunun cevabı için de konut sektöründe içinde olmak veya uzman olmak gerekmiyor. Bölgede çok kısa süre içinde bu fiyatlara konut bulamayacaksınız.

 

HERKES BAŞİSKELELİ OLACAK

Konuyu biraz mizahi yönden toparlayacak olursak, “Bir gün herkes Başiskeleli olacak”  dememizin faydası olacaktır. Konut sektörü içinde bölge yukarıya doğru büyük bir ivme yakaladı. Gerçekten müthiş konut projeleri bölgede mevcut ve yapılmaya devam ediliyor. Eğer yeni konut alacaksanız veya oturduğunuz konutu değiştirecekseniz mutlaka Başiskele’yi bir gezin deriz. Bizden söylemesi. 

9989 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER