BİZİM KOMUTAN HERKESE YÜKLENDİ

Bizim komutan herkese yüklendi

Deniz Kuvvetleri Komutanı olmasına kesin gözüyle bakıldığı dönemde görevinden istifa eden Gölcük Donanma eski komutanı oramiral Nusret Güner, T24 haber sitesine konuştu

Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında önemli açıklamalar yapan Güner, Hulusi Akar ve pek çok isme yüklendi.

T24’te yer alan haberde şu ifadeler yer aldı:

Nusret Güner, “Deniz Kuvvetleri’ni bu hale getirenleri protesto” gerekçesiyle sakal bırakırken Anayasa Mahkemesi (AYM), 2014’te Balyoz davasında ‘hakların ihlal edildiğine’ hükmetti ve dava yeniden görülmeye başlandı.

AYM’nin kararı üzerine davaya baştan bakan yerel mahkeme, 2015’in Mart ayında kararını verdiğinde bu kez mahkeme salonunda yankılanan “Tüm sanıkların beraatine...” ifadesi oldu.

Nusret Güner’in kapısını üç yıl aradan sonra çaldığımızda sakalı artık yoktu. Kendisiyle aynı dönemde mezun olan ve bugün Genelkurmay Başkanlığı makamında bulunan Hulusi Akar’ın Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar çifti için nikâh şahitliği yapmasını sorduğumuz Güner’e göre, “Akar’ın nikâha katılımı normal, ancak nikâh şahitliği hata.”

Nikâh şahitliğinin siyasi taraf tutmak anlamına geldiğini savunan Nusret Güner, Akar’ın kariyerinde siyasetin daha önce de dahli olduğunu söylüyor ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanması sürecinde “siyaset ön plana alınarak askeri kıdemin gözardı edildiğini” ileri sürüyor.  

“Cumhurbaşkanı’nın kızının nikâhına Genelkurmay Başkanı veya kuvvet komutanlarını davet etmesi normal. Diyelim ki savaş içindeyiz, insanlar evlenmeyecekler mi, evlenecekler. “O gün 8 şehit varken niye nikâh törenine gittin” içerikli tenkitler de oldu, ama nikâh töreni bir eğlence değil ki. Ben katılımı anormal karşılamıyorum. Nikaha katılır, eğlence kısmına katılmaz. Ama insanlar esas olanı kaçırıyor, Genelkurmay Başkanlığı da açıklamasında buna yer vermemiş; nikâha katıldın, peki neden nikâh şahidi oluyorsun? Bu, siyasi bir kimliği olan Cumhurbaşkanı’na taraf olmaktır.

Yemin etmiş olmasına rağmen, Cumhurbaşkanı'nın tarafsız olduğunu söyleyecek bir vatandaş dahi bulamazsınız. Bu durumda Genelkurmay Başkanı ‘Sayın Cumhurbaşkanım, yanlış anlaşılır ve biz siyasi bir kimlik olarak gözükürüz. Müsaade ederseniz ben şahit olmayayım’ diyebilirdi. Bunu deseydi, Cumhurbaşkanı hayır mı diyecekti?”

 

9298 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER