BRİSA, AİLELERİ BULUŞTURDU

Brisa, aileleri buluşturdu

Lastik İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde her yıl düzenlenen Brisa aile günü, bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti

Kocaeli’de her yıl yapılan 5’nci Brisa aile günleri Lastik İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen muhteşem programla bu yıl da aileleri buluşturdu.  İlki 1995 yılında yapılmaya başlanan aile günleri Kocaeli’de 5 yıldır düzenleniyor. Sabah saatlerinde kahvaltıyla başlayan ve 16.00’a kadar devam eden programda bir de hediye çekilişi gerçekleşti. Aile gününe; Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Brisa Fabrikası Çalışma İlişkleri Direktörü Uğurtan Doğan, Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Tezcan Ay, yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri katıldı.

 

HEDİYE YAĞMURU

Çekiliş kapsamında 1kişiye televizyon, 1 kişiye bulaşık makinesi, 1 kişiye çamaşır makinesi, 1 kişiye elektrik süpürgesi, 3 kişiye buharlı ütü, 1kişiye el blendırı, 1 kişiye 24 parça yemek takımı, 2 kişiye saç kurutma makinesi, 1 kişiye tost makinesi,1 kişiye yatak örtüsü, 2 kişiye kahve takımı, 1 kişiye kamera, 1 kişiye kızartma makinesi, 2 kişiye bisiklet, 2 kişiye saç şekillendirici ve 1 kişiye de çaydanlık verildi. Kahvaltıyla başlayan program canlı müzikle devam etti. Yemek ve çekilişle devam eden program 16.00’a kadar sürdü.

 

EKONOMİYE ZARARI OLACAKTI
Programda konuşan genel başkan Abdullah Karacan şu iadelere yer verdi: “Lastik iş sendikası bağlı bulunduğu kurumlar düzeyindeki demokrasiye olan inancını, dün neyse bugünkü şartlarda da aynı konumda dik durduğumuzu gösterdi. Bugün 9. gününü yaşıyoruz. Ülkemizde gerçek anlamda sokakları doldurması ne kadar ciddi bir varoluş gösterdiğinin göstergesi. Bugün Türkiye’de yaşanmış olan darbenin çalışan olarak tüm haklarımıza, ülke ekonomimize zara olacaktı.

 

EN KÖTÜ 

80 darbesinde yaşadığımız olaylar bugün ki gibi aklımızdan çıkmıyor. Türkiye şu zamana kadar yaşadığı en kötü darbe girişimini yaşadı. Bugün ki kadar katledici bir darbe girişimi ne duyduk ne gördük. Ülkesinde yaşayan vatandaşları bir düşman gibi görüp, silahını topunu tankını vatandaşa çeviren bir anlayışın hiçbir zaman doğru olduğunu kabul etmeyeceğiz. Siyaset bir hizmet yarışıdır. Önemli olan vatan ve bayrak olduğu zaman herkesin bir araya gemli olması ülke adına onurlandırıcıdır. Bu ülkeye yapılan bir darbe girişimidir. Berberlik mesajının verilmesi ülke adına umuttur. Bu umut geri çevrilmemeli.

 

CUMHURBAŞKANI KOMUTANDIR

Bu ülkeyi içi savaşa sürüklemek isteyen kötü huylu kimseler olabilir. Sizlerden ricam hiçbir zaman onların oyununa gelmemeniz. Bunu lanetliyoruz. Dünyanın her yerinde hiyerarşik bir yönetim tarzı vardır. Bu ülkenin en üstü cumhurbaşkanıdır ve komutan da odur. Bu ülkenin bir yönetim tarzı vardır. O hiyerarşik düzen içerisindeki emir komuta zinciri bellidir. Siz üyelerimizde demokrasi mücadelenizi hiç korkmadan sokaklarda sürdürmenizi, sokaklara dökülmesini şahsım adına istiyorum. Yapılması gerektiğine inandığım için söylüyorum. İnsanlar seçimle gelir, seçimle gider” dedi.

5497 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER