BU AŞKA ‘ENGEL’ OLMAYIN

Bu aşka ‘ENGEL’ olmayın

Her ikisi de engelli olan Ahmet ve Aylin, karşısına çıkan tüm engellere rağmen aşklarından vazgeçmedi. Evlenmeye karar veren çift şimdi herkesten yardım bekliyor

Öylesine bir dünya haline geldik ki gerçek sevgiyi ve aşkı bulmak artık neredeyse imkansız hale geldi. Ancak ikisi de engelli olan çift, gerçek aşkı sosyal medya aracılığıyla buldu. Birbirlerinden ayrı kalamayacaklarını anlayan çift, ilimizde yaşıyor ve bir yuva kurmak istiyor. Ancak bunun için ne paraları var ne de kendilerini destekleyen aileleri. Ahmet ve Aylin, birlikte yaşlanmak için yardım bekliyor.

 

MERSİN’DEN GELDİ

İzmit Kent Konut 5. Etap’ta oturan ve yüzde 85 engelli olan Ahmet Aslan, Mersin'de oturan Aylin Geç ile internette tanışarak birbirlerine aşık oldu. Bir süre internette sohbet eden çift, evlenmeye karar verdi. Ancak çiftin karşısına önce aileleri ardından da maddi imkansızlar çıktı. Buna rağmen çift, aşklarından vazgeçmedi. Aylin Geç, sevdiği adam için Mersin’deki ailesini bırakıp İzmit'e geldi.

 

TANIŞMAMIZ FİLM GİBİ

İkili, kısa bir süre sonra da nişanlandı. Bu aşka sahip çıkan tek kişi ise Ahmet’in annesi Gülşah Aslan. Erken doğum nedeniyle konulduğu kuvözde biten serumu değiştirilmediği için beynine oksijen gitmemesi nedeniyle engelli olduğunu söyleyen Ahmet Aslan, Aylin’e olan aşkını şu şekilde anlattı: “Bizim tanışmamız tam bir film. İnternette engelliler için evlilik sitesi vardı, orada tanıştık.

 

İLK GÖRÜŞTE AŞK

Aslında ilk önce böyle bir şey olacağına hiç ihtimal vermedim. Bir mesajla başladı bizim hikayemiz. Ben mesaj yazdım, nişanlım da cevap verdi. Bir süre böyle gitti, daha sonra da birbirimizi gördük. İlk görüşte aşk oldu bizimkisi. Baştan konuştuk her şeyi. Neler yapabiliriz, neleri yapamayız diye. Önemli olan insanın kalbinin bir olması. Yapılamayacak hiç bir şey yok. Yeter ki gönülden ve beyinden iste.

 


Oğlunun aşkına sahip çıktığını söyleyen ve gözyaşlarına hakim olamayan anne Gülşen Aslan, sırf onların bir yuva kurması için 50 yaşında merdiven sildiğini söyledi.

 

EVE KAPANMAYIN

Mesela benim maddi durumum zayıf olabilir. Ben çok kişi tanıyorum, böyle evlenmek isteyen ya da mutlu bir yuva kurmak isteyen. Benim öyle çok şeyde gözüm yok Yeter ki eşimi mutlu edeyim, mutlu olalım. Saygı ve sevgiyi bulduktan sonra insanlar hiç bir sıkıntıyı yaşamaz. Tekrar üstüne basa basa söylüyorum; Hiç bir engelli kendini eve kapatmasın. Dışarıya çıksın, dolaşsın. En önemlisi de gönlünün sahibini bulduktan sonra kolundan tutsun gerekirse zorla getirsin."

 

YARDIMCI OLSUNLAR

Bu zamana kadar çok zorluk çektiklerini ifade eden Ahmet Aslan, “Babam hiçbir şekilde bu işi istemedi. Aylin buraya geldiğinde de tepki gösterdi ama evinden de kovmadı. Kendisini hala da ikna edemedik. Bir diğer kardeşim de bizimle konuşmuyor. Çok zor badireler atlattık ve aşkımızla bugüne kadar geldik. Şimdi ise buradan Türkiye’ye sesleniyorum; Bize yardımcı olsunlar. 10 Temmuz’da düğün yapmak istiyoruz” dedi.

 

YÜK OLMAK İSTEMİYORUZ

Sadece bir evleri ve işi olmasını isteyen Ahmet Aslan, “Çok büyük bir şey istemiyoruz. Bir evimiz olsun, yapabileceğimiz bir iş olsun. Şuanda annemiz destek oluyor ama nereye kadar olacak. Kimseye yük olmak istemiyoruz. Bundan sonrasını düşünerek hareket etmek istiyoruz. Her şeyden evvel Allah’ımıza sığındık, birbirimizi sevdik. Sorarsanız pişman mısınız diye asla. En doğru yaptığım şeylerden biri, nişanlımın karşıma çıkmasıdır. Yardım bekliyoruz. Bu da ayıp değil. Keşke imkanım olsa da nişanlıma daha fazlasını ben yapabilsem" diye konuştu.

 

KALBİNİ DİNLEYECEKSİN

Diğer engellilere can yoldaşı diye seslenen Ahmet Aslan, son olarak ise şunları söyledi: “Engellilerde sevebilir, bizlerin de sevmeye sevilmeye hakkı vardır. Çoğu insanlar şunu diyebiliyor; Engelliler evlenemez sevemez. Hayır. Bende eskiden böyle düşünüyordum. İsteyince, sevince yapılıyor. İlk önce kafada bitireceksin, sonra kalbini dinleyeceksin." Mersin'den aşkı için İzmit'e gelen Aylin Genç de nişanlısı Ahmet gibi yüzde 85 engelli.

 

SEVDİM VE GELDİM

Ailesinin karşı çıkmasına rağmen aşkının peşine gelen Aylin Geç, "Sevdim, sevgimin peşine geldim. Tanıştık, karar verdik. Ailem karşı çıktı ama ben gideceğim dedim, uçakla İstanbul'a geldim. Oradan Ahmet ve bir arkadaşı beni aldı, bir aydır da onun yanındayım” dedi. Çiftin tek destekçisi olan Ahmet Aslan'ın annesi Gülşen Aslan, oğlunun yaşadığı aşkı ve yaşadıkları zorlukları gözyaşları içerisinde anlattı.

 

OĞLUMU BIRAKAMAM

“O benim ilk göz ağrım” diyen anne Gülşen Aslan, "Oğlum çok sevdi. Kocam istemedi. Kocamla boşanma aşamasına kadar geldim. Oğlum sevdi, ben ne yapayım. Onu kaderine mi terk edeyim? Ben anneyim, bırakamam oğlumu. Herkesi karşıma alırım gene de onların arkasında durmaktan vazgeçmem. Onların aşkı engel tanımıyor. Ben asla oğlumda vazgeçmem. Ne gerekiyorsa elimden geldiğince yaparım” dedi.

 

MERDİVEN SİLİYORUM

Çocuğunun mutluluğu için çalışmaya başlayan Aslan, "Şuanki yaşadığımız ev, onlara uygun değil. Banyo ve mutfak, onların hareket edebilecekleri gibi değil. Kocam bu evliliğe karşı çıkıyor. 50 yaşındayım ama şimdi merdiven silmeye başladım. Özürlü olmak suç mu? Çocuğuma bir damatlık alayım, gelinime bir gelinlik alayım diye merdiven siliyorum. Parmaklarındaki yüzükleri komşularım aldı. Ben oğlumu da gelinimi de seviyorum. Bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama elimden gelen bu" ifadelerini kullandı

 

 

KENDİNİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ

Oğlunun çektiği acıları anlatan Gülşen Aslan, "Oğlum kendini öldürmek istedi, bıçakla intihar etmek istedi. Yalvardı. Anne beni köprünün oraya götür, arabaların altına atlayacağım dedi. O benim yavrum, ben onun için her şeyi yaparım. Oğlum sevmiş, onun her zaman arkasındayım. Elimden ne geliyorsa yapıyorum ama yetişemiyorum. Bir yuvaları olsun, düğünleri yapalım diye bir aydır bekliyoruz” diye konuştu.

 

HERKES ONLARA KARŞI

Çiftin birlikte otobüse bile binemediklerini söyleyen anne Gülşen Aslan, "Herkes onlara karşı. Belediye otobüslerine bile birlikte binemiyorlar. Otobüs bile tek tekerlekli sandalye alıyor. Onları mı ayrı ayrı götüreyim diyorum. İkisi de fizik tedaviye gidiyor, tek başıma onları götürüp geliyorum. Nikah işlemleri için de yine götürüp getiriyorum ama yetişemiyorum. Yardım alabilmek için belediyelere ve birçok yere başvuru yaptım ancak geri dönüş olmadı” dedi.

 

DESTEK OLSUNLAR

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başta olmak üzere herkese yardım çağrısında bulunan Gülşen Aslan, “Buradan Kocaeli Valisine ve tüm yetkililere sesleniyorum. Kentin büyükleri bizi duysun. Bu aşka onlar inandı, bende inanıyorum. Çocuklarıma yardım etsinler. Onların ayrılmasına izin vermesinler. İş versinler, düğün yapmalarına yardım etsinler. Başlarını sokacak bir yuvaları olsun. Onlar zaten kendi işlerini kendileri görebiliyor. Sadece destek olsunlar" dedi.

 

GELİNLİK VE DAMATLIK

10 Temmuz'da düğün yapmak isteyen Ahmet Aslan ve Aylin Geç, nikah işlemlerini bile henüz tamamlayamamış. Gereken evrakların da belli bir ücret karşılığında yapılıyor olması nedeniyle çift, şuan için bekliyor. Çiftin düğün yapabilmek için; gelinlik, damatlık gibi temel ihtiyaçları da bulunuyor. Çiftin en büyük ihtiyacı ise çalışabilecekleri bir iş, yaşamlarını sürdürebilecekleri bir ev. Birbirlerini dile gibi seven bu çifte yardım etmek isteyenler; 0538 693 27 63 nolu telefondan Ahmet Aslan’a ulaşabilir. 

11318 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER