ÇAYIROVALILAR MAHKEMEYE BAŞVURACAK!

Çayırovalılar mahkemeye başvuracak!

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü yetkilileri ile Çayırova'nın imar durumu hakkında önceki gün bir toplantı yapmıştı

Başkan Demirci toplantı sonunda adeta bölge halkına nispet yapar gibi toplantının fotoğraflarını sosyal paylaşım sayfasından yayınlamıştı.

Çayırovalılar Emek Mahallesi'ndeki kentsel dönüşümün durumunu ve konu hakkında bir gelişme olup olmadığını başkan Demirci’ye sordu.

Demirci sorulara, "Henüz net bir şey yok. Değerlendirme toplantıları devam edecek. Somut bir çalışma ortaya çıktığında duyuru yapacağız" ifadeleriyle cevap verdi.

Kentsel dönüşümün birilerine rant sağlayacağını söyleyerek projeye en başından bu yana karşı çıkan Çayırovalılar, başkanların toplantısının ardından mahallelerinde bir araya geldi.

Çayırova İnönü ve Emek Mahallesi Yardımlaşma Dernek Başkanı Murat Koca gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında bir açıklama yaparak, “Kararımızı verdik. Bir hafta içerisinde idare mahkemesine başvurarak dava açacağız” dedi.

Bilindiği gibi Çayırova İlçesi'nde 2009 yılında başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi nedeniyle evlerinin ellerinden alınmak istendiğini ve mağdur edildiklerini söyleyen İnönü ve Emek Mahallesi sakinleri 2014 yılının sonunda da idare mahkemesine başvurmuştu.

4049 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER