ÇEKER’DEN ÖNEMLİ UYARI

Çeker’den önemli uyarı

Türk Sağlık- Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker gerçekleştirdiği basın açıklamasında Gebze Yavuz Sultan Mahallesi’nde bulunan Aile Sağlık Merkezi’nin binasındaki çatlaklara dikkat çekerek yetkilileri göreve çağırdı

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Sendika binasında gerçekleştirilen açıklamada 2013 yılında İl Özel İdare tarafından iki kat olarak inşa edilen alt katın sağlık Hizmeti verilmesi için Yavuz Sultan Aile Sağlığı Merkezine, üst kat ise Eğitim Hizmetlerine Yavuz Selim Ana Okuluna Tahsisi edilen binada oluşan çatlaklara dikkat çekerek yetkilileri göreve çağırdı.

 

2013 YILINDA İNŞA EDİLDİ

 

Sözlerine binanın yapılış sürecini anlatarak başlayan Çeker,” 2013 yılında İl Özel İdare tarafından iki kat olarak inşa edilen alt katın sağlık Hizmeti verilmesi için Yavuz Sultan Aile Sağlığı Merkezine, üst kat ise Eğitim Hizmetlerine Yavuz Selim Ana Okuluna Tahsisi edilen bina 2014 yılında Büyük Şehir olan illerde  İl Özel İdarelerin faaliyetlerine son verilerek, mal varlıklarının belediyelere ve başka kurumlara devredilmesinden sonrada bu binada Sağlık ve Eğitim hizmeti verilmeye devam edildi” dedi.

 

TEDİRGİNLER

 

 “Ne yazık ki böylesine önemli bir sağlık ve Eğitim hizmeti veren binanın nereye hangi kuruma devredildiği beli olmadan hizmetine devam etmektedir” Çeker,” Binanın sahibinin belli olmamasından kaynaklanan yapısal sorunlar nedeniyle Kurumdan hizmet alan vatandaş, hizmet sunan sağlık çalışanları ve Ana okulunda eğitim gören öğrencilerin velileri  bina zeminde ki çökmelerden ve duvarlardaki çatlakların her gecen gün arasının açılmasından tedirgindirler” diye konuştu.

 

ANAOKULU AÇILDI

 

Çeker,” Binadaki teknik sorunların kim tarafından çözüleceği belirsizliğini ve gizemini korurken Aile Sağlığı Merkezi’nin üst katın da yaklaşık 130 öğrencisi olan bir anaokulu açılmıştır. Bu  ana okulun hizmet vermesiyle anlaşılıyor ki bu bina birilerine ve ya bir kuruma devri gerçekleşmiştir. Fakat burayı devralan kurum hangi kurum ise ne yazık ki bu binanın hali nedir diye dönüp bakmamıştır bile” dedi.

 

KAYGI VERİCİ

 

Sözlerine yapığı incelemeleri anlatarak devam eden Çeker,” Söz konusu ASM’de yapılan incelemede zeminin çöktüğü, kalebodurların çökmeden mütevellit kalktıkları, Duvarlarda derin çatlakların oluştuğu, çatlaklarda sıvalarının döküldüğü, delikler açıldığı ve neredeyse dokunsan yıkılacak bir hale gelmeye başladığını gördük. Geleceğimizin teminatı olan 130 anaokulu öğrencisine hizmet veren ve ayrıca her gün vatandaşların geldiği ASM ve çalışanlarının da hizmet ürettiği bir binanın bu halde olması kaygı vericidir” dedi.

 

GÖREVE DAVET EDİYORUZ

 

“Allah korusun burada göçük gibi bir durumla karşılaşılırsa bunun hesabını kim verebilecektir” diyen Çeker,”   Vicdanlar yaşanacak trajediyi nasıl kaldırabilecektir. Sağlık çalışanlarının hizmet verdiği, geleceğimizin teminatı olan  130 anaokulu öğrencisinin eğitim gördüğü, bir binanın bu halde olması ızdırap vericidir. Umarız bu sorularımıza en kısa sürede cevap verilir ve bu bina ile ilgili gerekli inceleme ve güçlendirme çalışması gibi ne yapılacaksa bir an önce icra edilir.  Aksi takdirde meydana gelecek bir felakette bu işin altında herkes kalır. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

1578 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER