CHP’DE YENİ İL BİNASI BULUNDU

CHP’de yeni il binası bulundu

Haftalık basın toplantısında yeni il binası hakkında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bina problemi için vekaletname Ankara’dan geldi. Tapu işlemlerine başlıyoruz” dedi

CHP İl Başkanlığı’nın haftalık basın toplantısı il binasında bunan toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda il yönetimi de hazır bulundu. Düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendiren il başkanı Cengiz Sarıbay, yeni il binasını için tahsis edilen yeri toplantı öncesinde basın mensuplarıyla paylaştı. Sarıbay, “Mikro Taksi'nin sokağında buluna eski Olimpia Bilardo Salonu'nun iki katını 300’er metrekare olmak üzere aldık. Artık yeni il binamız orada olacak” şeklinde konuştu. Ayrıca basın toplantısı öncesi Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’u ağırlayan Sarıbay,“Şahıs ve kurumsal kimliğimizle beraber Kocaelispor’un bu badireyi atlatması için kendisine elimizden geleni yapma sözünü verdim” dedi. 

 

KÖTÜ GİDİŞ

Basın toplantısına ülke gündemini değerlendirerek başlayan Cengiz Sarıbay, “Her toplantıda ülkemiz iyi yönetilmiyor ülke iyi durumda değil diye sözlerimize başlıyoruz. Maalesef bu kötü gidiş sürekli devam ediyor. Yargıtay mensuplarının en son bir açılışta cumhurbaşkanının yanında durmaları ülkenin konusu. Yargıtay Başkanının ‘ülkenin cumhurbaşkanı tabi ki onun yanında bulunabiliriz’ gibilerinden cümleleri var. Keşke yargıtay Başkanının dediği gibi cumhurbaşkanı hepimizi kucaklasa, bize hakaret etmese bizde cumhurbaşkanımız var desek. Ama bir cumhurbaşkanı ki anayasayı kendisi ihlal ediyor. AKP kongresinde tek seçici işlevi görüyor. Aynı gün bakanlar kurulu açılıyor kimsede çıkıp bir şey demiyor. Hukuk artık yok edildi. Erdoğan’ın söylemleri bir emir telakki eder haline geldi. Şimdi hakimlerin tarafsız ve bağımsız olmaları esas ama bunu göstermeleri gerekiyor. Bugün 2 bine yakın insanımız cumhurbaşkanına hakaretten dolayı yargılanmakta. Bu durumdayken siz kalkıp cumhurbaşkanının önünden giderseniz bizde bunu eleştiririz” ifadelerini kullandı.

 

GEZİ PARKI’NI UNUTMADI

Sarıbay, “Bu günler gezinin yıldönümü. Üzerinden 3 yıl geçti. İnsanlar öldü öldürüldü ve maalesef bu ölen insanlarda AKP mitinglerinde cumhurbaşkanı tarafından yuhalatıldı. Bunlar önümüze getirilerek bir gerginlik ortamı sağlanıyor. Bu ortamdan bir medet umuluyor. Asıl amaç başkanlık sistemini bizim başımıza getirmek. Başkanlık sistemi olmasa bile fiili bir başkanlık sistemi olduğunu kendisi söylüyor. Halkımızın yasal olmayan bir şeye evet demiyoruz demesi lazım ama zaman zaman yalpalayan bir MHP var. Barış görüşmeleri adı altında AKP ile yağlı ballı çalışan HDP, bugün masayı Tayyip Bey’e verdikten sonra tavır göstermekte. Baştan itibaren onurlu ve dik bir tavır sergileyen tek parti CHP’dir. Bu konuda da gezideki gençlerin hareketlerinin kötüye yorumlandığını söylemeleri ve paralele bağlamaları da samimiyetsiz olduklarının göstergesi” dedi.

 

İL BİNASI

Toplantıda yeni il binası hakkında da konuşan Sarıbay, “Bina problemi için vekaletname bugün(Salı) Ankara’dan geldi. Yarın(Çarşamba) tapu işlemlerine başlıyoruz. Bir problem çıkmazsa inşallah yeni il binasının tapusunu alıyoruz. Mikro taksi sokağında eski Olimpiya bilardo salonu. İki katını alacağız. 300’er metrekare olmak üzere 600 metrekare. Biraz genel merkezimiz biraz da arkadaşlarımız, halkımız ve kanaat önderlerimizin de yardım edeceklerine inanıyorum. Bu bina konusunu da çözdük” şeklinde konuştu.

 

EYLEM YAPACAĞIZ

Safi Port’ta yapılan dolgu çalışmalarına değinen CHP İl Başkanı Sarıbay, “Derince ilçe başkanımızla birlikte Yıldırım Kaya geldi. Safi Port’ta inceleme yapıldı. Durdurulma kararı gelmesine rağmen doldurma işlemleri yapılıyor. Mahkeme kararına rağmen buna izin veren valimize, belediye başkanımıza çağrıda bulunuyorum. Hukuka aykırı olarak izin verilen vali ve Derince başkanı sorumlu ve suçlu. Aksi halde eylem yapacağız. Kendilerini son kez uyarıyorum. Yoksa gidip o kamyonların önüne oturacağız” dedi.

 

EKSİKLİKLER GİDERİLMEMİŞ

Son olarak MİA projesine değinen Sarıbay, “MİA projesiyle ilgili geçen haftada bir toplantı yaptık. Bu toplantıda geçen dönemin MİA ile dava açan meclis üyelerini de çağırıp görüş aldık. Üyelerle prensip olarak belli bir yere geldik ama daha teknik projelerle daha geniş katılımlı bir toplantıyı uygun bulduk. 7 Haziran’dan önce de bu toplantıyı gerçekleştireceğiz. Kararını vereceğiz. Sayılan 11 eksiklik giderilmemiş.  Eksiklikler giderilirse bizim projeyle ilgili bir sıkıntımız yok. Çevre konusundaki aksaklıklar düzeltilirse bizsim bir sorunumuz yok” ifadeleriyle toplantıyı sonlandırdı.

3063 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER