CHP'LİLER BALIK EKMEK TEKNESİNİ SORDU

CHP'liler balık ekmek teknesini sordu

CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Davutoğlu, Eskihisar’daki balık ekmek teknesinin hangi kurumun açtığı ihale veya kiralama ile burada bulunmakta olduğunu merak ettiklerini sordu

Gebze Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleşen meclis toplantısına Gebze Belediyesi Başkan Vekili Engin Güzel başkanlık etti. Yoklama ve açılış ile başlayan mecliste mayıs ayı meclis bileşimine ait karar özetleri okunup oylanması ile devam edildi. Gündemin birinci maddesi olan imar planı tadilatı ile ilgili imar komisyonu raporlar okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Meclisin ikinci maddesi olan Gebze Beylikbağı Mahallesi 4888 ada 1 ve 2 nolu parseller üzerinde yer alan okul ve cami bina yerlerinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili Hukuk Dilekçe Tetkik ve İsimlendirme Komisyonu raporu okunarak oybirliğiyle kabul edildi.

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Gündemin üçüncü maddesi olan Dilovası Çerkeşli Mahallesi 1 ada 7 nolu 507 m2 alanlı üzerinde su deposu bulunan taşınmazın Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devri ile ilgili Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü talebi okunarak plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Meclisin dördüncü maddesi gelecek yıllara yaygın olarak gerçekleşecek Araç Kiralama Hizmet Alım İhalesi için yetki alınmasına ilişkin Destek Hizmetleri Müdürlüğü talebi okunarak plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin beşinci maddesi belediye sınırları içerisinde yeni yapılan parkların isimlendirilmesi ile ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğü talebi okunarak hukuk ve dilekçe komisyonuna havale edildi. Meclisi altıncı maddesi yeni kurulan müdürlüklere ödenek aktarılmasına ilişkin Mali Hizmetler Müdürlüğü talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin yedinci maddesi Gebze Belediyesi mülkiyetindeki parsellerin satışına ilişkin Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Meclisin sekizinci maddesi Çayırova Mahallesi 4083 ada, 1 nolu parselde bulunan 207/2869 Gebze belediyesi hissesinin Maliye Hazinesi adına devrine ilişki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin dokuzunca maddesi olan cephe projelerinin uygulanmasına ilişkin Kentsel Tasarım Müdürlüğü talebi plan bütçe ve imar komisyonuna havale edildi. Meclisin onuncu maddesi Bosna Hersek Cumhuriyeti’nde Gebze belediyesince yaptırılacak Türkçe Eğitim Sınıflarına ilişkin 06.01.2016 gün ve 2016/10 sayılı meclis kararını tashih edilmesine ilişkin Yazı İşleri Müdürlüğü talebi okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin on birinci maddesi imar tadilat taleplerinin görüşülmesi imar komisyonuna havale edildi. Meclisin son maddesi olan on ikinci maddesi olan Kocaeli Üniversite ile Gebze belediyesi arasında yapılan protokolle ilgili karar oybirliğiyle kabul edildi.

 

PROJENİN YERİ YANLIŞ

Meclisin gündem dışı kısmında ise bağımsız meclis üyesi Murat Erdoğan söz aldı. Kocaeli Büyükşehir belediyesi tarafından Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin olduğu yere yapılacak olan üstgeçit ile ilgili olarak konuşan Murat Erdoğan, “Yapılacak olan projenin yeri yanlış bir yer. Aslında bir battı çıktı yapılsa da daha iyi olurdu. Böyle bir çözüm bulmuşlar ama bana göre bu yanlış bir projedir.  Ayrıca batı yönünden toplu taşıma ile seyahat ederek hasta poliklinik binasına ulaşım sağlamak isteyecek engelli ve yaşlı vatandaşların, proje üzerinde belirtilen duraktan inişi ve poliklinik binasına ulaşımına kadar yaklaşık olarak 200 metre  mesafe kat etmesi gerekecek. Zor kış şartlarında bu olumsuz durumların yaşanmaması için üst geçit çalışmasının şuan konumlanmış olan yerinden alınarak 10 -11 parsellerin birleştiği noktaya yapılabilir. Böylelikle duraklar karşılıklı olacak ve her iki yönlü olarak yürüme mesafesi azalacaktır” dedi.

 

NE ŞEKİLDE VERİLDİĞİNİ MERAK EDİYORUZ

Gündem dışında söz alan CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Davutoğlu şunları söyledi: “Gebze kamyon garajı 20 Mayıs 2003 tarihinde yapılan sözleşme ile 10 yıl süre ile işletimi Marmara Nak .Gar. Akary. Turz. İnş. San. Ltd. Şti'ne verilen kamyon otoparkı sözleşme süresi bitmesine rağmen hangi gerekçe ile hala belediye bünyesinde işletilmemekte hala neden Marmara Nak. Gar. Akary.Turz. İnş. San. Ltd. Şti işletime devam etmektedir. Sözleşme süresi bitimi olan 20 Mayıs 2013 tarihinden bugüne dek Marmara Nak. Gar. Akary. Turz. İnş. San. Ltd. Şti’den kamyon otopark kirası veya başka ad altında olarak kaç TL tahsil edilmiştir? Adı geçen firmadan tahsil edilen kira bedelleri belediyemiz hesaplarında hangi kodlu hesapta takip edilmiştir? Şayet adı geçen firma ile belediyemiz arasında bir mahkeme var ise mahkeme dosya numaralarının tarafımıza verilmesini ve Mahkeme süresince hesapta toplanan kira bedellerinin kullanılıp kullanılmadığına dair kayıtların tarafımıza yazılı olarak verilmesini talep etmekteyiz. Gebze kamyon garajının 2013 yılında sözleşmesi bitmesine rağmen halen o şirket tarafından işletiliyor.

 

NE KADAR PARA YATIRILDI?

Eskihisar’da 6 paftada bulunan 5 bin 800 m2 otopark alanının Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Tic. A.Ş’ye meclis kararı ile verilen 12 metrelik geçiş hakkından doğan alacakların sözleşme gereği her ayın ilk 5 gününde alınıp alınmadığı ayrıca alanın tamamı için kaç TL aylık olarak belediyemiz hesaplarına yatırıldığını, son sözleşmeden günümüze kadar olan yapılmış ödemelerin yazılı olarak tarafımıza verilmesini talep etmekteyiz. Son olarak Eskihisar sahil de yer alan Nostalji Kahvesi adı altında vergi kayıtlarında yer alan Rize Güneysu nüfusuna kayıtlı Halil Erdoğan’ın sahiplini yaptığı balıkçı teknesi hangi kurumun açtığı ihale veya kiralama ile burada bulunmaktadır? Belediyemiz tarafından verilen bir yer ise hangi koşullarda verilmiştir? Düzenlenen sözleşmenin ve bugüne kadar belediyemiz ya da belediyemiz şirketi hesabına ne kadar para yatırıldığının, sözleşmeden günümüze kadar olan yapılmış ödemelerin yazılı olarak tarafımıza verilmesini talep etmekteyiz.” Gebze Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı 1 Temmuz Cuma saat 15.00’da olacak.

2820 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER