CHP’NİN KALESİ İBRAHİM GÜÇLÜ OLDU

CHP’nin kalesi İbrahim Güçlü oldu

İzmit Belediye Meclisi’nin mayıs ayı toplantısı önceki gün gerçekleştirildi

Toplantıda CHP’liler adeta dut yemiş bülbüldü.

Konuşmaktan imtina eden, AKP’lilerin her türlü müdahalesine ve sataşmasına boyun eğen CHP’lilerde kendini gösteren, dik duran tek isim İbrahim Güçlü oldu.

Muhalefetin silik olduğu, iktidarın dilediği gibi at koşturduğu İzmit’te maalesef halkın yararına pek de bir iş yapılmıyor.

İktidar mensuplarının bilgileri çarpıtarak halkı manipüle etmeye çalıştığı İzmit’te geçtiğimiz ay da benzer bir durum yaşandı.

AKP’li İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 2 yıllık faaliyetlerini anlatırken göreve geldikleri dönemde 69 milyon lira geliri olan belediyenin 180 milyon lira gelire kavuştuğunu söyledi.

Doğan’ın söylemlerindeki hatayı fark eden tek isim İbrahim Güçlü oldu.

Güçlü mayıs ayı meclis toplantısında konuyu gündeme getirerek, “Bu gelir arttı fakat bu belediye yetkililerinin üstün performansıyla mı arttı?

2008 yılında 5 alt belediye birleşti ve İzmit’e bağlandı. 2009 ve 2013 yılında vergiye esas olan emlak değerlerinde yapılanma oldu. Yeniden değerleme oldu. Ve bu değerleme belediyeye gelir sağladı. Başkanın kendi çabası olmadan belediyenin geliri artmıştır.

Sayın başkanın bu konuyu bu şekilde dile getirmesi bir algı yaratma çabasıdır” dedşç

Nevzat Doğan’ın İzmit’in turizm kenti olduğunu ifade etmesi hakkında da görüşlerini bildiren İbrahim Güçlü, “Turizmin temeli insan.

İnsanların, turistlerin en temel ve ortak payesi eğlencedir. Bizim kentimizde eğlence sektöründe faaliyet gösteren arkadaşlarımız var.

Bu arkadaşlarımız çok doğru bir proje olan tramvay kapsamında işlerini kaybedecekler. Biz bir şey istiyorsak, tutarlı olmak zorundayız.

Turizmin gelişmesini istiyorsak eğlencemizin gelişmesi gerekiyor. Bu durumda Anadolu’da derler ki bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” ifadelerini kullandı.

Nisan ayı meclis toplantısında da etkisini gösteren ve farkını ortaya koyan İbrahim Güçlü, AKP’lilerin faaliyet raporuyla ilgili tavırları sonrasında toplantıyı terk etmek için ayağa kalkmış ve arkadaşlarına seslenerek onların da meclisi terk etmesini, tepki koymasını sağlamıştı.

İbrahim Güçlü, muhalif tavrıyla CHP adına küçük bir kıvılcım.

Bu kıvılcımı söndürmek için çok çabalıyorlar…

4779 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER