DARBE BAŞARILI OLSAYDI BAKIN NELER OLACAKTI?

Darbe başarılı olsaydı bakın neler olacaktı?

Deniz Harp Okulu eski komutanı emekli Amiral Türker Ertürk çarpıcı iddialarda bulundu

Kumpas olduğu daha sonra anlaşılan davalar nedeniyle görevinden istifa eden ve şimdi OdaTV'de yazarlık yapan Deniz Harp Okulu eski komutanı emekli Amiral Türker Ertürk gelişmeleri OdaTV'ye değerlendirdi. Ertürk, darbenin başarılı olması halinde Deniz Kuvvetleri'ndeki komuta kademesinde yer alacak isimlerin de belirlendiğini yazdı. Türker Ertürk, darbe girişimcilerinin atama listesinin incelediğini, değerlendirmelerine göre darbe hedefine ulaşılmış olsaydı neler olacağını açıkladı. Ertürk, Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun Pensilvanya ile koordinasyonu sağlamak üzere Amerika'da bırakıldığını belirterek şunları yazdı:

 

EMEKLİ EDİLECEKTİ

"Darbecilerin hazırladığı atama listesini görünce tamamen emin oldum; Bu darbe girişimi Gülen Cemaati’nin işiydi. Atama listesinde bulunan cemaatin önemli isimlerinden olan halen Kuzey Deniz Daha Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık darbeyle birlikte Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı oluyordu. Harmancık Cemaatçi olduğu şüphesiyle sınıf birincisi olarak tuğamiralliğe terfi etmiş olmasına rağmen iki senedir tümamiralliğe terfi yapılmayarak uzatıldı ve bu sene yani iki hafta sonra emekli edilecekti. Darbecilerin ataması ise onu Koramiral kadrosuna sahip Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığına getiriyordu.

 

UĞURLU AMERİKA'DA BIRAKILDI

Darbecilerin aynı atama listesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Tümamiral Sinan Azmi Tosun'u Oramiral kadrolu Donanma Komutanlığına getiriyordu. Aynı şekilde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme Değerlendirme Başkanı Tuğamiral Murat Dede Koramiral kadrosu olan Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’na atıyordu.

Yine Cemaatin önemli isimlerinden Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu Pensilvanya ile koordinasyonu sağlamak üzere Amerika'da bırakılıyordu. Cemaatin yüksek dereceli imamlarından olduğu söylenen ve bu sabah tutuklanan Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Atilla Demirhan ise Mersin'de görevine devam edecekti.

 

DEŞİFRE OLDU

Aslında darbecilerin yaptığı atama planını dikkatle inceleyen meslekten bir gözün kimin Cemaatçi olup kimin olmadığını anlaması gerçekten çocuk oyuncağı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde şakirtlerin büyük bölümü artık iyice deşifre oldu! Ama Genel Kurmay Başkanlığı bugüne kadar defalarca bu konuyu yazdığımız ve anımsattığımız halde neredeydi?"

31001 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER