DARICA SİNEMASINA KAVUŞTU

Darıca sinemasına kavuştu

Darıca’nın ilk sineması, geçtiğimiz yıl açılan ve ilçenin ilk AVM’si olan Darıca Park’ta hizmete girdi

Geçtiğimiz yıl açılan Darıca’nın ilk AVM’si Darıca Park’ta sinema salonu da hizmete girdi. Kurulduğu günden buyana birçok markayı başta Darıca olmak üzere  bölgeye kazandıran ve yapmış olduğu bir birinden güzel aktivelerle 7’den 70’e her kesimin vazgeçilmezi olan Darıca Park AVM’de 5 salondan oluşan ve ilçenin ilk sineması olan salonlar muhteşem bir açılışla hizmete girdi.

 

500 KİŞİ KAPASİTELİ
Darıca Park AVM’nin 4. Katında bulunan sinema salonu 5 salondan oluşuyor. 500 kişilik kapasiteli sinemanın açılışına; Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Park AVM Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Örs, Darıcalı film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven, Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım, Seksenler dizisi oyuncusu Bekir Sunam, ünlü TV sunucusu Şoray Uzun, Darıca Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk ve yöneticileri, Darıca ilçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca İlçe Spor müdürü Hikmet Tatoğlu’nun yanı sıra Darıca Park AVM’de 5 salondan oluşan sinemanın işletmeciliğini yapacak olan İntayt grup ortaklarından Metin Karaca, Oktay Güler, Adem Taner ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

 

ÖZEL FİLM GÖSTERİMİ
Açılış konuşmasını yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca’nın ünlü yerleri ve buradan yetişmiş isimleri sıraladı. Ünlü Türk film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Darıcalı Birol Güven ise “Darıca’da yıllar sonra ilk defa bir sinemamız oluyor. Bundan çok mutluyuz. Darıca’ya sinema çok geç geldi aslında. 2016 yılında ilk sinemamızın açılıyor olması sıkıntılı bir durum ama en azından açılmış olması çok güzel. Şu anda Türkiye’nin en iyi sinema salonları Darıca’da. İnşallah burada da özel bir gösterim olacak. Ben de rol alıyorum. Burada oyuncuların da katılımıyla bir Darıca galası yaparız. Burada hep beraber özel bir gece yaşarız” dedi.

 

2,5 MİLYON MALİYETLİ
İntay Grup ortaklarından Metin Karaca da yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz 5 salondan oluşan sinemamızın ortalama maliyeti 2 buçuk milyon TL’lik  bir yatırım oldu. Bir salon ortalama 500 bin ile 600 bin TL arasında bir rakama mal oluyor. Salonlarımız ortalama 100’er ve 110’ar koltuklu. Artık bildiğiniz gibi konser salonu gibi büyük sinemalar rövanşta değil. Bu gün hizmete giren sinemamızın 5 salonu,  Son teknoloji dijital okuyuculu ses sistemi var. Birden fazla filmi farklı salonlarda aynı anda izleyebiliyoruz.

 

GECE 1’E KADAR
Salonlarımızda gümüş perde var. Diğer AVM’lerde olduğu gibi her salonun günlük ortalama 5 seansı oluyor. Sabah 10.00’da başlayıp gece 01.00’e kadar seanslarımız olacak. 5 sinema salonunda İzleyicilerin konforu için her şeyin düşünüldü. Sinema salonlarında Görüntü ve ses sistemi açısından son teknoloji kullanıldı. Yine sinema salonlarında seyircilerin rahat etmeleri için de özel koltuklar yapıldı. Sinemaların bulunduğu 4 katta açık ve kapalı iki kafeterya salonu da hizmet verecek.”

 

ADINDAN SÖZ ETTİRECEK
Darıca Park AVM Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Örs, “31 Mayıs’ta 1 yaşını kutladığımız Darıca Park AVM başta darıca halkı olmak üzere bölgeye sinema kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Darıca Park AVM olarak ramazan ayında da yapacağı bir birinden güzel etkinliklerle adından söz ettirmeye devam edecektir. Bizi izlemeye devam edin” dedi.

2807 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER