DERİNCE’DE MAAŞLAR ZAMANINDA YATMADI

Derince’de maaşlar zamanında yatmadı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde taşeron temizlik firması çalışanlarına maaşlarını ödememiş, çalışanlar da gazetemiz vasıtasıyla yaşadıklarını sorunu dile getirmişti.

Gazetemizde yer alan haber sonrasında Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği harekete geçti.
Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada firmaya uyarı yapıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verilmişti:
“Taşeron firma çalışanı 5 Nisan’da ödenmesi gereken maaşların henüz yatmadığına dair çıkan habere istinaden aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı duyulmuştur.
Hastanelerimiz her ayın 15’inde düzenli olarak hizmet alım personelinin maaşlarını yüklenicilere ödemektedir. Söz konusu yüklenici firmanın (Gebze Fatih ve Derince Eğitim Araştırma Hastanesi veri elemanlarının) 16 Nisan 2016 günü maaşları banka hesaplarına yatırması gerekirken yükümlülüğünü yerine getirmediği tarafımızdan tespit edilmiş, firmaya yazılı resmi ihtar verilmiş,  20.04.2016 tarihi saat 12.00’ye kadar maaşların yatırılması istenmiştir. Bu tarih ve saate kadar personelin maaşları firma tarafından ödenmez ise genel sekreterliğimiz tarafından işçilerin şahsi hesaplarına yatırılacaktır. Söz konusu aksaklık hastane yönetimlerine değil tamamen firmaya bağlı olup, haklarında gerekli yasal işlem ve cezai müeyyide uygulanmıştır.
Tüm personelimizin maaş ve diğer hak edişleri genel sekreterliğimiz tarafından hassasiyetle takip edilmekle beraber, maalesef zaman zaman ortaya çıkabilen bu tür sorunlar tarafımızdan mutlaka çözülmektedir. Çalışan memnuniyetine önem veren kurumumuz işçilerin maaş ve hak edişlerini garanti etmekte olup, personelimizin endişe duymalarına gerek yoktur.”

21 Nisan’da halen maaşlarının yatırılmadığını ifade eden taşeron işçiler:

“Bizler Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan taşeron  veri giriş personelleriyiz, Dün gazetenizde bizim hakkımızda çıkan haberlere değinmek istiyorum.
Dün  Kamu Hastaneler Birliği’nin ve hastanemizin yaptığı basın açıklamasına göre maaşlar dün (20.04.2016) öğlen 12:00'de yatacaktı... Maalesef dün geceye kadar bekledik hiçbir şey yatmadı, bugün saat 13.00 yatacağı söylenen maaş maalesef saat 15.00 oldu hala yatmadı…
Biz artık ne genel sekreterliğe ne de hastaneye güveniyoruz güvenimizi yitirdik, inanın ne cebimizde para kaldı ne de moral motivasyon, herkesin gücü bize yetiyor, bu şehrin yöneticileri nerede acaba neyin peşinde sormak istiyoruz..” ifadelerini kullandı.

İşçilerin maaşları dün gece geç saatlerde hesaplarına yatırıldı. Kamu Hastaneleri Birliği’nden konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken, ücretleri firmanın yatırdığı öğrenildi.

1948 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER