DESTİCİ, PARTİLİLERLE İFTARDA BULUŞTU

Destici, partililerle iftarda buluştu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, il teşkilatının düzenlediği iftar programı için ilimize geldi, partililerle birlikte oruç açtı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, il teşkilatının düzenlediği iftar programı için ilimize geldi. İzmit Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar programına Destici'nin yanı sıra; il başkanı Nihat Yıldız, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, şehit ve gazi yakınları, Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve partililer katıldı. İftar programının yapılacağı alana gelen genel başkanı Mustafa Destici ilk olarak masaları tek tek dolaşarak partililerle, görevli polislerle, şehit yakınları ve gazilerle selamlaştı. Ardından ise parti yönetimi ve protokolün yer aldığı masaya geçerek iftar saatini bekledi. Ezanın okunmasıyla birlikte partililer dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

 

KAN VE GÖZYAŞI 

İlk olarak il başkanı Nihat Yıldız söz aldı ve şunları söyledi: "Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ramazanın son virajına girdik. Rahmet marifet birlik beraberlik olan bugünlerin son virajındayız. İnşallah önümüzdeki hafta Ramazan bayramımıza kavuşacağız. Hepsi birlikte birlik ve beraberlik içerisinde hepinizin bayramını şimdiden kutluyorum." Yıldız'ın hemen ardından genel başkan Mustafa Destici aldı, partilileri selamladı. Destici, şunları dile getirdi: "Hepinizin Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum. Rabbim şimdiden Kadir Gece'nizi de hayırlı eylesin. Değerli kardeşlerim Ramazan coşkusunu büyük bir aşkla yaşarken hüznü de yaşıyoruz. Çünkü Türk ve İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı devam ediyor.

 

MASAYA OTURANLAR HESAP VERECEK

Allah zalimlerden, münafıklardan bir an önce bütün Türk ve İslam coğrafyasını kurtarsın. Kendi ülkemizde de acılarımız var. Bu Ramazan ayında da hain PKK terör örgütü durmadı, onlarca şehidimiz var. Şehitlerimizi şükranla anıyorum. Rabbim bunlara sebep olanları kahretsin. Sizlerin acısını dindirsin, inşallah onlara sizi şefaatçi kılsın. Acımız büyük, hala bugün PKK terör örgütü saldırılarına devam ediyor. PKK'lı HDP'li belediyeler lojistik destek veriyor. Ne diyor sayın cumhurbaşkanımız, 'yok öyle yağma devletten para alacaksın da bunları yapacaksın, bunlar daha iyi günleriniz' İyi de 14 yıldır niye yapmadınız. PKK'lı belediyeleri güçlendiren kim? Onlar bedel ödemeyecek mi? Kim bu imkanları bunlara vermişse, kim çözüm süreci adı altında PKK ile masaya oturmuşsa, Kandil'de kim müzakere etmişse onlar da hesap verek.

 

KANDİL'İ YOK EDECEK GÜCÜMÜZ VAR

Adım açıkça Dğubeyazıt mitinginde diyor, burası özgür Kürdistan olacak. Onlar bunları derken siz onlarla masaya oturdunuz. Bu ülkeyi yönetenlerin hatalarının bedelini ödüyoruz. Eğer PKK ile gerçekten mücadeleden bahsedeksiniz, şehit ve gazi yakınlarını ikna edebilmek için, Kandi'i imha edeceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti'nin buna gücü yeter. Ben bunu zamanında Genel Kurmay başkanına sordum 'yeter' dedi. Ama devletin iradesini ortaya koyması lazım. Peki neyi bekliyorsunuz, Amerika'dan mı Batı'dan mı çekiniyorsunuz. İsrail çekindi mi Filistin'i vururken? Rusya çekindi mi Kırım'ı talan ederken?

 

NEYDEN ÇEKİNİYORSUNUZ?

PYD eşittir PKK diyorlar evet biz de katılıyoruz ama Suriye'nin kuzeyinde devlet kurarken neredeydiniz? Kimden çekiniyorsunuz, öleceksek birlikte ölelim var olacaksak da birlikte var olalım. HDP'li belediyelerle ilgili niye işlem yapılmıyor? Bunları yapmazsanız PKK'yı btiremezsiniz. Dış desteğe niye tavır koymuyorsunuz? Bugün İsrail ile tarihi anlaşma deyip tarihi hata yapanlar, Rusya'ya mektup yazanlar yarın Sisi'ye de mektup yazacaklar. Çünkü ABD bunu istiyor. 2013'ün başıdna çözüm süreci başladığında PKK'ya operasyonalr yapılmış bitme noktasına gelmişti ki bir el devreye girdi. Bir sabah kalktık ve çözüm süreciyle karşı karşıya kaldık. İnşallah haksız çıkarım ama bu zamana kadar bununla ilgili tüm öngörülerim çıktı.

 

İSRAİL ANLAŞMASI HATADIR

Bu şehitlerin bedeli ne olacak? O hainleri, katiller, affetmeye yetkin var mı? Milleti uyutarak yapıyorlar bazı şeyleri. Bu milleti aptal ve cahil yerine kimse koyamaz. Biz buna müsade etmeyiz. Bugünün gündemi olan İsrail ile anlaşma. Tarihi anlaşma deniliyor. İsrail başbakanı anlaşmanın içeriğinden bahsetmedi sadece 'bu anlaşmayla birlikte İsrail ekonomisi güç kazanacak' dedi. Yani bu anlaşma tamamen ekonomik bir anlaşma. Ya bu kadar ucuz mu? Şimdi İsrail'in gazını taşımak için ABD baskı yaptı. Milleti kandırmayın, özür yok. Bir tane özür duyan var mı? Türkiye'nin bu konudan menfaati nedir açıklasınlar? İsrail açıkladı tamamen ekonomik, dedi. Bizim elde edeceğimiz nedir? Beni tatmin edecek milleti tatmin edecek bir şey söyle. Bu anlaşma tarihi bir hatadır. Türkiye'nin hayrına değildir, Filistin'in, Gazze'nin ve İslam coğrafyasona hayırlı değildir. Büyük İsrail Projesi'ne hizmet eden bir anlaşmadır. Ee şimdi One Minute ne oldu? Yine çocukları bombalıyorlar."

4012 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER