DİLİMİZ YANDI, VÜCUDUMUZU YAKIYORLARDI

Dilimiz yandı, vücudumuzu yakıyorlardı

15 Temmuz cuma gecesi Türkiye'de gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti 5. gününde de devam etti

Dışarı çıkın çağrısının ardından vatandaşlar darbe girişiminin 5. gününde de Perşembe Pazarı Alanı'na gelerek nöbete dualar ve sloganlar eşliğinde devam etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş alanda toplandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından darbe girişiminde hayatını kaybedenler için dualar ve Kur'an-ı Kerim tilavetleri okundu.

 

 

BU MÜCADELE UZUN

Alanda konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şunları söyledi: “Müslüman demek başkasına rahatsızlık vermeyen insan demek. Toplanıyoruz, toplanmaya demokrasi nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz fakat saat gece 12.00’den sonra korna çalmamaya, çok fazla gürültü yapmamaya özen gösterin. Hastalarımız, yaşlılarımız, rahatsız olanımız var, bu konuda biraz dikkatli olalım. 30 40 yıldır bunun hazırlığını yapanların birkaç özelliğini söylüyorum yalan söylerler, kendilerine bir şey verildiği zaman ona ihanet ederler, söz verirler yerine getirmezler. Bu 3 işaretin bulunduğu insana dinimizde münafık deniyor. Oradaki kardeşlerini öldürmek için tanklardan çıkardılar kansız polislikten bile atılmış ondan bile yardım istiyorlar. Oradaki albayı, polisi, o füzeleri o bombaları fırlatanların kanı Türk kanı değil, imanı da İslam değil. Milletimiz buna fırsat vermedi, milletimiz uyanık davrandı Bu soluk, bu mücadele uzun bir mücadeledir. Su uyur, düşman uyumaz. Kale içten fethedilir, içten yıkılır. Onun için iç bünyemize çok dikkat edeceğiz. Evlatlarımızı iyi yetiştireceğiz.

 

PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ

Dua etmek yeterli değil, sistem kuracağız. Bak naptılar her yerde okullar açtılar bizi de kandırdılar. Satılmasaydılar, ihanetin içine girmeseydiler ne olurdu? Üst kadroları tamamen satılmış, başka zihniyetlere hizmet eden adamlar olmuşlar, tapınakçı olmuşlar. Bunların imanı peygamberi yok. Kendi şeyhlerini peygamberin önünde tutuyorlar. Benim hocam yanılmaz, görüşü yanlış olmaz, o ne derse doğrudur, o rüya dahi görse Allahın emridir diyorlar. Böyle iman olur mu? Onların kitabında peygamberin yeri yok. Bu münafıkları iyi tanıyacağız. Bundan sonra onlara pabuç bırakmayacağız. Onlarla ticaret yapmayacağız alışveriş yapmayacağız baktık gönülleri orada selam vermeyeceğiz. Hala bu şerefsizlere sahtekarlara sempati ile bakıyorsa, onu savunuyorsa bütün yollarımızı ayıracağız.

 

DİLİMİZ YANDI

Devletin kadrolarında gerek belediyede,sağlıkta,emniyette devletin kadrolarında bulunmaları bizim için de yüz karasıdır .Bunlardan öğretmen olmaz, hiçbir şey olmaz. Bizim için Fransız İngiliz, hatta doğudaki Ermeni bunlardan daha değerlidir. O kadar kendilerini gizliyorlar ki, ahlaki değer, namus, haysiyet bunlar için makama gelmek uğruna pazarlanabilecek şeyler. Bunlar namuslarını bile pazarlıyorlar. Tehlike var. Temizleyinceye kadar bütün yönetim kadromuz çok dikkatli olacak. Kritik noktalardaki insanları çok daha dikkatli seçeceğiz. Dilimiz yandı, neredeyse vücudumuzu yakıyorlardı. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Onun dik duruşu Türkiye için bir garanti belgesidir. Daha işimiz bitmedi uzun vadeli bir iş bu. Bu uru, kanser mikrobunu bünyemizden ülkemizden bütün dünyadan temizlemek için çalışacağız."

 

CENAZE NAMAZLARI KILINMAYACAK

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, "Onların iç ve dış işbirlikçileri destekçileri, onlarla birlikte aynı hainliği yapanlar bilmeli ki karşılarında en büyük gücümüz milletimiz. Tarihin her döneminde milletimiz hür ve payidar olmuştur. Bizler geçmişimizden miras olarak devraldığımız bu devleti ve demokrasiyi sonsuza kadar yaşatma kararlılığı içindeyiz. Bunlar her şeyi hesap ettiler. Milletin evlatlarına düşmana karşı kendilerine verilen silahları kurşunları gözlerini kırpmadan millete ateş ettiler. Bütün şehitlerimizi rahmet ve milletle anıyorum. Onların tüm uzantılarını bulaştıkları yerlerden alıp milletin önüne ve adaletin önüne çıkaracağız. Bunlar kim olursa olsun hainin makamı ve ünvanı olmaz. Kim varsa hukuk dışı ülkeye kastedenler hesabını verecekler. Onların cenaze namazı da kılınmayacak bu dünyada yatacak yerleri de yok. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Bugün bu milletin her asil ferdi son nefesine kadar bu kutlu davanın temsilcisidir" dedi.

27678 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 16 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER