DİLOVALILAR’A VALİ EŞLİK ETTİ

Dilovalılar’a vali eşlik etti

Darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetini sürdüren Dilovalılar’a vali Hasan Basri Güzeloğlu da eşlik etti

TSK içerisindeki bir grup asker tarafından başlatılan darbe girişimi, geri püskürtülmüştü. Çıkan olaylarda resmi rakamlara göre 246 kişi yaşamını yitirirken, yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkan binler, o günden bu yana da alanlarda bekliyor. Demokrasi nöbetine katılan Dilovalılar, alanları bir an olsun boş bırakmıyor.

 

YOĞUN KATILIM

Nöbetin 8. gününde yine ilçe halkı, akşam saatlerinde belediye meydanı önünde bir araya geldi. Vatandaşlara; vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe kaymakamı Hulusi Şahin, belediye başkanı Ali Toltar, ilçe Garnizon Komutanı Deniz Barış Keser, ilçe emniyet müdürü Erkan Gürbüz, AKP ilçe başkanı Osman Akbulut, belediye meclis üyeleri, Mermerciler Organize Sanayi Sitesi Başkan Vekili Haluk Sekban, STK temsilcileri, muhtarlar da destek verdi.

 

ASKER KILIKLI TERÖRİST

Nöbette demokrasi şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, dualar edildi. Nöbete katılan başta vali Güzeloğlu olmak üzere katılımcılar, hep birlikte yatsı namazını kıldı. Kalabalığa ilk olarak seslenen belediye başkanı Ali Toltar, “15 Temmuz gecesi ülkemize hunharca, çok kalleşçe demokrasimize saldıran asker kılıklı bir avuç teröristin yapmış olduğu o kirli darbenin 8. gecesini tüm ülkemizde olduğu gibi burada sizlerle birlikte bayrağımızla dim dik duruşumuzla hep beraberiz” dedi.

 

HALKIMIZ TEPELEDİ

Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin ise konuşmasında “Bir darbe girişimiyle yine bir kirli senaryonun geçekleşmesine ramak kalmıştı. Türk Milleti 1000 yıllık bir imparatorluğun kurucusu ve işleticisidir. Halkımız bu hanilere fırsat vermedi. Her köşe başında bin vatan evladı Hasan Tahsin gibi ayaklandık ve o bir avuç çeteciyi, darbeciyi, cuntacıyı halkımız tepeledi. Geçmişten daha  çok daha aydınlık bir Türkiye’ye bakıyoruz” diye konuştu.

 

LANET OLSUN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise mücadelelerinin devam edeceğini duyurdu. Son olarak kalabalığa seslenen vali Güzeloğlu ise şunları söyledi: “Hakimiyetin kaynağı milleti, milletin iradesini, onun temsilcisi Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere onun temsilcilerini yok etmek isteyen hainlere lanet olsun.

 

MEKANLARI CENNET OLSUN

Onların iç ve dış işbirlikçileri, destekçileri, onlarla birlikte aynı hainliği icra edenler bilmelidir ki; bütün hain emellerin karşısında en büyük gücümüz milletimizdir. Tarihin her döneminde milletimiz; ne esir alınmış, ne boyunduruğa girmiş, iradesiyle bağımsız, hür ve payidar olmuştur. Bizler ecdadımızdan aldığımız bu emaneti sonsuza kadar yaşatma kararlılığı ve azmi içerisindeyiz. Buradan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

1830 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER