DP KÖRFEZ'DE ÇORUH SEÇİLMİŞ BAŞKAN

DP Körfez'de Çoruh seçilmiş başkan

DP Körfez ilçe 5. Olağan Genel Kurulu Yarımca Mimar Sinan Mahallesi sahilde yer alan Kasabam adlı restaurantta yapıldı.

Kongrede oy kullanacak olan 88 delegeden çoğunluk oyu sağlandı  ve sandığa giren tek liste seçildi. Kongre sonrasında atama ile görevlendirilen mevcut ilçe Başkanı Cemil Çoruh seçilmiş başkan oldu. Kongrede Divan Başkanlığını DP Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu yaptı.Kongreye, Murat Aydoğdu’nun yanı sıra eski ilçe başkanları, çevre ilçe başkanları ve İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ile il yöneticileri katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongre de yapılan siyasi konuşmalarda ülkenin hızla girdaba sürüklendiği ve yapılan yanlışlarla Güneydoğu’nun kaybedilmek üzere olduğu söylendi.

HEDEF DÜZCE VE ORHANGAZİ

Kongrenin Divan Başkanlığını yapan Genel Başkan Yardımcısı Murat aydoğdu, ilçelerde kongrelerin devam ettiğini ve burada gördüğü manzaradan mutlu olduğunu ifade ederek, ‘’Kongrelerde DP kahramanlarını partiye sahip çıktıklarını gördüm. Hedefimiz güçlü olduğumuz Orhangazi ve Düzce’de belediye başkanlığını almak olacaktır. Patlatılan her bomba Türk milletinin kalbinde patlamıştır. Bunun sorumlularını hepimiz biliyroruz. Ülkenin her tarafı düşmanla çevrildi. Sayın Devlet bey, ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusudur ve artık onların kenara çekilme zamanı bizim etkili olma zamanımız geldi’’ dedi. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Cemil Çoruh, faaliyetlerini anlattı ve her kesi partiye ziyarete ve çalışmaya davet etti.

ÜLKEYİ SATACAKSANIZ SATIN

Eski İl Başkanlarından olan Hayrettin Gürsoy konuşmasında  sert cümlelere yer verdi. Gürsoy konuşmasına, siyasetin çok çirkin hale geldiğini söyleyerek başladı ve ‘’Siyaset ne hale geldi. Ülkeyi satacakasanız satın, hepimiz rahat edelim.75 yaşındayım, ülkenin halini görünce yeniden davanın peşine düştüm. Ey iktidar aklını başına topla, Bu mudur gelen paralarla yaptıklarınız? Maddeyi bir tarafa bıraktık, maneviyatla da alay ediyorlar. Rezil kepazeler sizi, utanmazlar, Türk geleneklerini, maneviyatını yıkmak için özel olarak seçilmişler. Bu millet Sakarya’da düşmanı nasıl yok ettiyse, sizleri de gönderecektir. Çocuk istismarıyla bakan çıkıp alay ediyor, Başbakan PYD’ye bir terör örgütü değil diyiyor, bir de terör örgütü olduğunu söylüyor. PYD kim biliyrormusunuz, Güneydoğu’da kürt devletini kuracak, Ortadoğu projesini uygulayacak guruptur. Allah sizi ıslah etsin, bu halk sizi sandıkta cezalandıracaktır’’ dedi.Siyasi konuşmaların ardından da oylamaya geçildi ve Cemil Çoruh başkanlığındaki liste seçildi.

 

LİSTE ŞU ŞEKİLDE BELİRLENDİ 

 Başkan Cemil Çoruh .Ali Düzen Selda Çiftçi.Fikri Taşdelen.Fatma Şeker.Mahair Akar.Fatma Yıldırım.Mehmet Bekçi.Ümmü Şerif Gülşan.Turgay Polat .Sare Varol.İsmail Akdoğdu.Hülya Uluzman.Yusuf Türkkölesi.Nevzat Akar.Adanan Adanır.Hüseyin Turan.Selami Karabulut.Birol Mengü.Ahmet Kiraz.Olcay Çınar.

 

Disiplin Kurulu

Abdullah Karaaslan.Mehmet Demirhan. Hüseyin Şahin.Mehmet deniz.Mehmetali Ünsal.

 

İl Delegeleri

Cemil Çoruh.Fuat Çakır.Uğur Nurcan.Abdullah Karaaslan.Adnan Adanır.Aziz Köken.Birol Mengü.Cemil Öztürk,Ekrem Ese, Fatma Şeker, Fikri taşdelen, Hüseyin Şahin, İsmail Aydoğdu, Mahir Akar, Ekrem Korucuoğlu, Mehmet Bekçi, Mehmet Demirhan, Murat Sevinç, Mustafa Candemir, Nevzat akar, Recep dere, Rukiye Kırat, Sara Varol, Selami Karabulut, Sevda Çiftçi, Turgay Polat, Yusuf Türkkölesi, Abdullah Erbüşüm, Abdul Baki Nihan, Ahmet Kiraz, Ahmet Muammer Sarıl, Ahmet Öztürk, Battal Uluzman, Burhan Çelik,Cengiz Altın, Erken Özel, Gökçen Demirtaş, Haluk Tolunay, Hüseyin Turan, İbrahim Uyar, Latif Akar, Mehmet Ali Ünsal, Mustafa Korur, Mete Gür, Neşet Yavuz, Kasım Cesur, Mehmet Uçar, Naci Bekar, ali Bora, Ertuğrul Yaşarbaş,Fatih Bahar, Fevzi Güölü, Hasan basri Çatal, Halil İbrahim Duman, Hülya Bingöl, Hüsamettin Polat, İbrahim Alkan, İsmail Duman, Latife Yakışan, Mehmet Küçükarıcı, Mukadder Ateş, Nihat Duman, Nuran Demirel, Oktay Bingöl, Recep Kurt, Remzi Evçek, Rıdvan Metin, Salih Çiçekay, Salim Ötkür, Serap Pirdal, Sadık Gelen, Sündüz Çolak, Şefik Çolak, Ekrem Coşgun, Yüksel Çakal, Osman Turan, Enver Çelik,Hüseyin Avni Korucuoğlu, Bozkurt Kurt, Yalçın Sağlam.

2428 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER