DURSUN: BELEDİYELER KENTİ YÖNETEMİYOR

Dursun: Belediyeler kenti yönetemiyor

CHP Gebze ilçe Başkanı Recep Dursun, hem Gebze hem de Büyükşehir Belediyesi’nin kentleri yönetemediğini öne sürdü, eleştirilerde bulundu

CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, dün ülke ve yerel gündeme ilişkin Gebze Antik Kafe’de dün bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ilçe başkanı Dursun’un yanı sıra ilçe kadın kolları başkanı Arzu Çakmak Pehlevan, meclis üyeleri Dilek Tan, Serkan Davutoğlu, Eşref Emin Güzey, Neşe Celep Çetiner, Yılmaz Bulut, Salih Işık, il yöneticisi Hikmet Koçoğlu, ilçe yöneticileri İsmail Sungur, Serdar Düze ve Sinan Mert de hazır bulundu.  

 

KÜRESEL GÜÇLER

Fransa’daki terör eylemine değinen ilçe başkanı Dursun, “Her nerede ne adına olursa olsun cana kastedilen eylemi terör eylemi olarak kabul ediyoruz. Ne olursa olsun terör örgütleri ile mücadele edilmesi gerekir. Ülke olarak terörle müzakere edildi bunun çok ağrı bedelini ödedik. Suriye ve Suriyeliler sorununu küresel güçlerden bağımsız düşünemeyiz. Tayyip Erdoğan’da Şam’da namaz kılacaktı. Ancak 5 yılda bırakın namaz kılmayı 3 milyon Suriyeli Türkiye’ye geldi” diye konuştu.

 

CEM YILMAZ ETMİYORLAR

Suriye politikasından vazgeçilmesi gerektiğini söyleyen Dursun, “Suriye politikasında yanlış bir yol izlendi. CHP’nin bu konudaki temel siyaseti Suriye halkının kendi ülkelerine dönmesi için bir ortam oluşturulmalı. Suriyelilere vatandaşlık verilmesi tüm dengeleri altüst ederek ülkemizi yaşanmaz bir hale getirecektir. Suriye politikası tekrardan gözden geçirilmeli” dedi. Açıklanan vergi rekortmenleri üzerinden AKP’li müteahhitleri eleştiren Dursun, “AKP’li müteahhitler vergi vermede tamamı bir Cem Yılmaz etmiyor” şeklinde konuştu.

 

DESTEK BEKLİYORUZ

Gebze’deki bazı sorunlara da değinen Dursun, “Marmara Nakliyeciler Garajı ile ilgili olarak alacaklarla ilgili farklı açıklamalar var. Ne kadar para tahsil edildiği açık değil. Belediye, Marmara Nakliyeciler hakkında bir dava açmıyor. Belediye susuyor ve Marmara Nakliyeciler Garajı şuanda işgalci durumda. Topçu Kışlası’nın TOKİ’ye devredilmesini istemiyoruz. Gebze’deki tüm kamuoyundan destek istiyoruz. Marmara Uzmanlar, sürekli zarar ettiriliyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. 2 milyon TL’lik bir alacak var. Bu alacak hiçbir şekilde tahsil edilmiyor” dedi.  

 

 

BAĞIMSIZ OLMALI

Gebze Kent Konseyi’nin hala çalışmadığına vurgu yapan Dursun, “Kanayan sorun Gebze Kent Konsey hala çalışmıyor. Atıl durumda bırakılmış. Bir an önce kent konseyinin seçimi yapılmalı. Belediyeden bağımsız olarak yakışır bir biçimde olmalı” dedi. İlçeye acil olarak hayvan barınağı yapılması gerekiyor diyen Dursun, “Köylerimizi zorla mahalle yapıldı. Ancak hala planlar açıklanmadı. 2B arazi olan mahallelerdeki insanlar bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyor. Gebze’ye acil olarak bir hayvan barınağı yapılmalı” şeklinde konuştu.

 

SORUNLAR DEVAM EDİYOR

Kentin iyi yönetilemediğini öne süren başkan Dursun, “Gebze Belediyesi’ne ait parsellerin rayiç bedelleri çok yüksek tutuluyor. Daha düşük ve uzun vadeli taksitlerle bu sorun çözülmeli. Gebze’nin hem ulaşım hem de otopark sorunu devam ediyor. Bilişim Vadisi ile ilgili olarak oradaki vatandaşların yerleri ile ilgili sorunlar var. Ciddi bir soygun yapılıyor. Hem Gebze hem de Kocaeli Belediyesi kentleri yönetemiyorlar” dedi. Başkan Dursun’un ardından konuşan belediye meclis üyesi Eşref Emin Güzey ise şunları söyledi:

 

İL OLMAKTAN GEÇİYOR

“Gebze’de hepimizin çektiği sıkıntı otopark sıkıntısı var. Eski belediye ve yeni belediye binasının olduğu yeri 40 dakikada gidiyoruz. Biz bir şey söyleyip itiraz ederken çözümü de öne sürüyoruz. Gebze’nin kurtuluşu il olmaktan geçiyor. Vekillerimiz bununla ilgili meclise önerge verdi. Otopark konusunda önerilerimiz oldu. Konut alanlarında bir kat ilave verilsin zemin katlar otopark olsun dedik. Bunu söylememizden bir ay sonra Büyükşehir Belediyesi’ne bir madde geldi. Uygulamada bunun yapılması mümkün değil. Belediye başkanı günün sıkıntılarını çözmekle ilgili bir girişim içinde değil.” 

3144 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER