ERZURUMLU İŞ KADINLARI SEMİNER DÜZENLEDİ

Erzurumlu iş kadınları seminer düzenledi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Erzurumlu Kadınlar Derneği'ne üye başarılı iş kadınları seminer düzenledi

Erzurumlu Kadınlar Derneği (ERKAD) üyesi başarılı iş kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle seminer düzenledi. Seminere Güral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sevim Güral Olgun ve Prof. Dr. Nazan Apaydın Demir konuşmacı olarak yer alarak başarı hikayelerini anlattı. Programa dernek yönetim kurulu ve üyelerinin yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan Çimen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazıl Özkurt, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, ERKAD Başkanı Nihal Arslan, KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçarslan, AK Parti İl Yöneticileri Emel Ceylan Balcıoğlu ve Gülcan Kocabıyık katıldı.

 

İÇ GÖÇE MÜDAHALE ETMEK

Seminerin açılış konuşmasını ERKAD Başkanı Nihal Arslan yaptı. Derneğin ortaya çıkışını anlatan Arslan, “Erzurumlu İş Kadınları olarak çevreye faydalı olmak adına adım attığımız derneğimiz emin adımlarla ilerliyor. Her şeyi devletten beklememek adına adımlarımızı birlikte atıyoruz. Faydalı olacak projeler yapıyoruz. Değişime ayak uydurmak zorundayız. İç göçe mücadele etmek adına dernek olarak üzerimize düşeni yapmak da kararlıyız. Temel amacımızı istihdam koşullarını iyileştirmek ve geliştirmek. Kocaeli’de sosyal bütünleştirmeyi geliştirmektir” ifadelerini kulandı.

 

KEŞKE TEK PROGRAMLA KUTLASAK

Programda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu adına konuşma yapan Fazile Özkurt ise, “Pozitif de olsa ayrımcılığı sevmiyoruz. Kadın ve erkek omuz omuza birlik ve beraberlik içinde yaşayacaktır. Kadınlar günümüzü keşke tüm kadınlar olarak tek bir programda birlikte kutlayabilsek. Çünkü dertler aynı sorunlar aynı. Ben inancımı kaybetmiyorum. Bir gün inşallah tek bir programda Kadınlar Günümüzü kutlarız” ifadelerini kullandı.

 

KÜLFETİN BÖLÜŞTÜRÜLMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Adnan Çimen, “Kadınlarımızın geri planda kaldığı, külfetlerin onların üzerine bindiği bir gerçek. Toplum olarak külfetin bölüştürülmesinin temenni ediyorum” dedi. Ardından gerçekleşen seminerde Güral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sevim Güral Olgun ve Prof. Dr. Nazan Apaydın Demir başarı hikayelerini anlattı.

 

BANA ZOR DENİLDİ

Seminere konuşmacı olarak katılan Güral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sevim Güral Olgun, “Sanayici kadın olmak bana zor denildi. Ama her şeyin üstesinden geldim. Şimdi burayı Sevim Hanıma verelim o yapsın diyorlar. Bir kadın hayallerinin peşinden çok kolay gitmiyor. Büyükşehirde kabullenilse bile Anadolu’da biraz zaman alıyor. Benim yetiştiğim dönemlerde erkek çocukları ailenin bütün imkanları ile iyi bir iş sahibi olsun diye kızlar ise iyi bir ev kadını olsun diye yetiştirildi. İyi bir ev hanımı oldum, güzel cam silerim ama ben kendimi başarılı bulmuyorum” dedi. Ardından da Prof. Dr. Nazan Apaydın Demir konuştu. Program daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

1793 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER