EŞME’DE ÇALIŞMALAR SORUNLARLA BAŞLADI..!

Eşme’de çalışmalar sorunlarla başladı..!

Eşme, geçtiğimiz yaz aylarında 2 kez sel felaketi yaşadı

Yetkililer, bölgede yaptıkları incelemelerde derelerin ıslahı konusunda çalışmaların başlayacağını duyurmuştu. Ancak, ıslah çalışmalarıyla beraber mağduriyetler de yaşanmaya başladı.

Eşme Kurtalan Mahallesi No:2 adresinde bulunan Erol Candan’a ait yaklaşık 8 dönümlük arsa, ortasından geçen Kurudere’yle ikiye bölünmüştü.

Merhum Erol Candan, arsayı 3 çocuğu arasında paylaştırsa da derenin böldüğü bir bölümü başka birine satıyor. Arsayı alan kişi tam derenin yanına 4 katlı bir ev inşa ediyor.

Karşısında da Candan ailesine ait 4 katlı bir ev bulunuyor. 1999 depreminde Candan ailesi, evlerinin hemen yanına depremde daha güvenle konaklayabilecekleri tek katlı bir ev inşa ediyor.

Karşı arsadaki ev ile Candan ailesine ait bu tek katlı ev de dere kenarında bulunuyor. Ancak Candan ailesi dere kenarında perde duvar çekerek, sel taşkınlarına karşı önlemini çok önceden almıştı.

Candan ailesi, “Dededen kalma miras yer. Biz ölçtürdük, duvarlarımızı çektirdik. Bu küçük binayı da 1999 yılında yaptık.

Şimdi dere ıslahı yapaklar diye, burası derenin yanında diye, kaçak olduğunu söyleyerek burayı yıktılar.

Doğalgazını, elektriğini, suyunu kesmeden kepçeyi vurdular.

Kaçak diyorlar ama Eşme’nin tamamı kaçak. Hem madem kaçak, buradan vergi alıyorlar, elektrik, su ve doğalgazı niye bağlı, bunlara niye fatura kesiyorlar?

İmar müdürlüğüne gittik, bize karşıdaki arsa derenin kenarına yapılan evi yıkmayacaklarını, ‘yazık olacağını’ söylediler. Onlara yazık da bize değil mi?” diyor. Bina, mahkemesi tamamlanmadan yıkılıyor.

Bu bina yıkımında aile masraflarını talep etse de belediye yetkilileri, bunu kabul etmeyip üstüne aileden yıkım parası bile talep etmiş, mağdur olan vatandaş değil de belediyeymiş gibi!

Birileri bu mağduriyete ‘dur’ demeden, Eşme’de buna benzer olayları daha çok duyacak gibiyiz!

 

1239 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER