GELECEĞİN BARIŞ ELÇİLERİ KOÜ'DE YETİŞECEK

Geleceğin barış elçileri KOÜ'de yetişecek

KOÜ Eğitim Fakültesi ve TÜBİTAK işbirliğinde üstün yetenekli öğrencilere yönelik barış eğitimi gerçekleştirilecek

TÜBİTAK’ın “4004–Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” başlığı altında desteklediği Üstün Yetenekli Öğrencilere Barış Eğitimi projesi, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Üzeyir Ogurlu tarafından yürütülüyor. Üstün yetenekli tanısı almış 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim, 4-9 Eylül tarihleri arasında toplamda 40 üstün yetenekli öğrenciye verilecek. KOÜ Umuttepe Kampüsü Eğitim Fakültesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan proje için son başvuru tarihi 1 Ağustos Pazartesi.

Geçen yıl yine aynı ekip tarafından üstün yetenekli öğrencilere yönelik Küresel Vatandaşlık eğitimi gerçekleştirilmiş ve yoğun bir başvuru olmuştu. Bu seneki proje için daha fazla tecrübeli oldukları belirten Yrd.Doç.Dr. Üzeyir Ogurlu, Barış Eğitimi proje ekibnini daha da güçlendiğini belirtti. Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden başta Doç. Dr. Soner Polat olmak üzere birçok öğretim üyesi projeye destek vermektedir.

 

Belirtilen tarihler arasında toplamda 40 kişiye verilecek olan Barış Eğitimi’nde öğrencilerin karşılaştıkları bireysel ve ya sosyal anlaşmazlıkları nasıl barışçıl yollarla çözebilecekleri ile ilgili beceriler kazandırılmaya çalışılacak. Ayrıca proje kapsamında üstün yetenekli öğrencilerin velilerine yönelik ‘Üstün Yetenekli Çocuklar ve Barış’ konulu seminer ücretsiz olarak verilecek.

 

SON TARİH 1 AĞUSTOS

4-9 Eylül arasında toplamda 40 öğrenci katılım gösterebileceği eğitimler 6 gün süresince devam edecek. Sınırlı sayıda katılımcıya hizmet verecek olan projeye Türkiye’nin dört bir yanından www.barısegitimi.org internet adresindeki başvuru formunu doldurarak veya KOÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Başkanlığı’na müracaat ederek başvuru formlarını elden teslim ile katılım talebinde bulunmak mümkün. Son başvuru tarihi 1 Agustos olarak belirlenen projenin başvuru sonuçları internet sitesinden duyurulacak.

 

Eğitime katılacak olan öğrencilerde Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi olmaları veya Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Araştırma Merkezi’nden ‘üstün zekalı’ raporuna sahip olma ön koşulu aranıyor. Başvuru sayısının beklenenden fazla olması durumunda, öğrenciler kura yöntemiyle belirlenecek.

KOÜ Umuttepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek eğitimler için ulaşım İzmit merkezden ücretsiz servis araçlarıyla sağlanacak. Tamamen ücretsiz olan eğitimlere şehir dışından gelecek olan katılımcıların konaklama ihtiyacını kendisi karşılaması gerekiyor.

5604 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER