GÖÇMEN BÖREKÇİSİ GÖZÜNÜ YURT DIŞINA DİKTİ

Göçmen Börekçisi gözünü yurt dışına dikti

Ankara-İstanbul-Kocaeli ve İzmit’te 58 şubesiyle hizmet veren Göçmen Börekçisi’nin yeni hedefi; ABD, Hollanda ve Suudi Arabistan pazarına girmek

12 yıl önce Körfez’de lezzetli, hafif ve kaliteli malzemelerle üretilmiş ürünler sunmak üzere kurulan Göçmen Börekçisi, Türkiye’deki başarısını yurt dışında da taçlandırmaya hazırlanıyor. Ankara-İstanbul-Kocaeli ve İzmit’te 58 şubesiyle hizmet veren markanın yeni hedefi; ABD, Hollanda ve Suudi Arabistan pazarına girerek globalleşmek. Yurt dışında iş kurma planları olan yatırımcı ve girişimcilere iş modelini sunmaya hazırlanan Göçmen Börekçisi, geleneksel yöntemlerle ve en iyi malzemelerle ürettiği ürünlerini böylece daha geniş kitlelere ulaştıracak. Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki en büyük börek üretim tesislerinden birini kuran ve kapasitesini 4 katına çıkaran firmanın hedefi, ülke genelinde her yıl minimum 20 şube açmak.

 

ANNE BÖREĞİNİ SEVDİRDİ

Böreklerini kaliteli malzemeden ve hafif tatlarla yapan Göçmen Börekçisi, anne böreğini tüm Türkiye’ye sevdiren marka oldu. Kocaeli Körfez’de 3 bin 500 metre kapalı, 3 bin 200 metrekare de açık alanda toplam 6 bin 700 metrekarede günlük 3 buçuk tonluk üretim yapan Göçmen Börekçisi, bundan sonra yıllık minimum 20 bayi açarak büyümeyi ve 2016’da yılsonu cirosunu 24 milyon TL bandına çıkarmayı planlıyor. Anne emeğiyle büyüyen, kadın emeğiyle globalleşmeyi hedefleyen Göçmen Börekçisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve İŞKUR tarafından, kadın istihdamına yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirildi.

 

 

125 EV KADINI YAPIYOR

Ödülü Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun elinden alan Göçmen Börekçisi Yönetim Kurulu Başkanı İlker Can Dönmez, “Bugün 58 şubemizle global bir marka olma yolunda ilerliyoruz. Bunu öncelikle annemiz Gönül Dönmez’e, sonra fabrikamızda el emeğiyle çalışan 125 ev kadınına borçluyuz” dedi. İŞKUR tarafından da ödüle layık görülen Göçmen Börekçisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde iki ödül birden almanın mutluluğunu yaşadı. Kadın emeğinin değerini her gün hatırladıklarını ifade eden Göçmen Börekçisi Yönetim Kurulu Başkanı İlker Can Dönmez, bu emeği daha çok desteklemenin yollarını ararken babaları anısına Mustafa Dönmez Vakfı’nı kurduklarını ifade etti.

 

 

EĞİTİM VE İŞ VERİYOR

Dönmez, vakfın İŞKUR ve Kocaeli Körfez Kaymakamlığı işbirliğiyle yaşına ve tecrübesine bakılmaksızın gerçekten ihtiyacı olan insanlara hem iş olanağı, hem de eğitim alanı oluşturacağını aktardı. İlker Can Dönmez, “Eşinden ayrılmış, dul veya çocuğu üniversite okuyan kadınlara altı birimden herhangi birinde eğitim verildikten sonra bir sertifika verecek olan Mustafa Dönmez Vakfı, eğitim alanların bir kısmının da Göçmen Börekçisi’nde istihdam edecek” şeklinde konuştu. Geleneksel lezzetleri aynı çatı altında toplayan Göçmen Börekçisi, aldığı ödüllerin ardından Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu çiftini ağırladı.

 

 

VALİ TEBRİĞE GİTTİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi, Göçmen Börekçisi kadın çalışanlarla birlikte yufka ve su böreği yapımın püf noktalarını öğrendi. Ziyaretleri sırasında oldukça samimi misafirperverlikleriyle karşılaşan vali Güzeloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve İŞKUR tarafından, kadın istihdamına yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirilen Göçmen Börekçisi Yönetim Kurulu Başkanı İlker Can Dönmez ve Genel Müdürü Tanju Taner Dönmez’i tebrik etti. Geçtiğimiz aylarda “Çocuklar Kitaba Doysun” adlı proje ile ülke genelinde Göçmen Börekçisi’ne gelerek 1 kitap getiren herkese, 1 poğaça hediye edildi.

 

 

ÇOCUKLARI DA DÜŞÜNÜYOR

Çocuk kitabı, hikâye, roman ve ansiklopedi türünde toplanan onlarca kitap, Kartepe ilçesindeki Süleyman Şah İlkokulu Kütüphanesi’ne bağışlandı. Göçmen Börekçisi’nin bu yıl çocuklara ve ailelerine ikinci güzel sürprizi de oldu. Göçmen Börekçisi Üretim Tesisleri’nde, bu yıl ilki yapılan ‘Çocuk Şenliği’ ilerleyen yıllarda da devam edecek. Etkinliğe katılan çocuklardan birkaçına, Göçmen Börekçisi’nin sahipleri İlker Can Dönmez ve Tanju Taner Dönmez’in babalarının anısına kurdukları Mustafa Dönmez Eğitim Vakfı tarafından eğitim bursu hediye edilmişti. Göçmen Börekçisi’nin sürprizleri sürecek.

www.gocmenborekcisi.com

5365 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER