GÖLCÜK'TEN 'PİKNİK' ŞİKAYETİ!

Gölcük'ten 'piknik' şikayeti!

Bir okurumuz aradı. Adı Meral Toraman. Hafta sonu pazar günü ailece bir piknik yapmak istemişler

Bunun için Gölcük Yazlık Kadırga piknik alanına gitmişler ve de burada anlattığına göre çok da tatsız şeyler yaşamışlar.

İşte Meral Toraman’ın kendi dilinden yaşadıkları:

“Teyzelerim ve çocuklarla piknik yapalım dedik. Halka açık Kadırga mesire alanına gittik. Burada Erzurumluların pikniği varmış.

Alana girdik. Bir süre sonra bir grup geldi, ‘Sizin ne işiniz var burada? Çıkın gidin buradan’ dedi. Anlayamadık önce. Bize ‘Biz burayı para verip belediyeden kiraladık, bizim davetlilerimiz haricinde kimse giremez’ dediler.

Olur mu böyle saçmalık, halka açık bir mesire alanındayız ve bize yasak konuyor.

Aramızda genç delikanlı da yok ki, haydi diyelim aileler rahatsız olmasın diye istenmiyoruz. Teyzelerim var 4 çocuk var, yani biz de kadınlar ve çocuklar bir aileyiz, neden rahatsızlık duysunlar ki. Hiç bir anlam veremedik.

Çok da üzüldük, çünkü bizim bildiğimiz Anadolu insanının gönlü geniş olur. Biz yemek masalarına çöreklenecek insanlar da değiliz. Üzerimize yürüdüler, arabalarımıza neredeyse zorla bindirdiler.

Erzurumlulara Anadolu insanına hiç yakışmayan tavır. Çok üzüldük. Üzüntülerimizi ve kınadığımızı bildirmek istedim.

Bir de Gölcük Belediyesi yetkililerine seslenmek istiyorum, siz mesire alanlarını nasıl satarsınız, birilerine açıp, birilerine kapatırsınız?”

 

BÜYÜKLERİMİZE SAYGISIZLIK OLMAZ

Şikayetin yayınlanmasının ardından duyarlılık göstererek konuyla ilgili açıklamada bulunan Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, "Bizim büyüklerimize karşı saygısızlığımız olmaz. Bu noktada bahsedilen yerin bizle alakası yoktur. Bizim insanlarımızın büyüklerine karşı saygısızlığı olamaz. Bahsedilen yerde biz program yapmadık. Bizim tarafımızdan bir şey olsa özür dileriz ancak olayın bizimle bir alakası yok" ifadelerini kullandı.

 

O KİŞİLERİ KINIYORUM

Olayla ilgili şikayetçiyle görüşen Kocaeli Erzurumlular Federasyonu Başkanı Tekin Dursun da olayın kendi federasyonlarıyla alakasının olmadığını ifade etti. Dursun, "Olay, Kadırga'da yaşanmış, bizim etkinliğimiz Hasaneyn'de oldu, farklı yerler. Olayı gerçekleştirenleri kınıyorum. Böyle bir şey olamaz. Şahısları Erzurumlular adına kınıyorum. Olayın bizim federasyonumuzla alakası yok" dedi.

 

10786 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 14 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER