GÖLCÜK’ÜN KARNESİ İNCELENDİ

Gölcük’ün karnesi incelendi

Gölcük değerlendirme toplantısında konuşan Vali Güzeloğlu bu toplantıları öğrenci karnesi incelemeye benzetti

Gölcük değerlendirme toplantısı vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Değerlendirme toplantısına Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Gölcük’e bağlı mahalle ve köylerin muhtarları katıldı. Gerçekleşen toplantıda Gölcük’te yapılan çalışmalar değerlendirdi. Vali Güzeloğlu bu toplantıları öğrenci karnesi incelemeye benzetti.

 

BİLGİ EKONOMİSİ

Vali Güzeloğlu topaltıdaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bildiğiniz gibi il genelinde, ilçe bazlı değerlendirme toplantılarımızı geçtiğimiz yıl başlatmıştık. Bu toplantılara başlarken toplantıların bir kereden ibret olmadığını belirtmiştik. Bizim bu anlamdaki ilk toplantımız Temmuz 2015’teydi. Şunu açıklıkla paylaşmak ve büyük bir mutlulukla altını çizmek gerekir ki Kocaelimiz iddiasını ve katkısını her alanda sürdürüyor. Bir Kocaeli’yi 2023 perspektifinde şekillenen Bilgi Ekonomisi konusunda da çok önemsiyoruz.

 

KOCAELİ İDDİALI
Bugün iki eşyanın birbiriyle iletişim kurduğu bir boyuta geldik. Zaten insansız araçlar bugün üretilmeye başlandı. Bilinen bütün sektörlerde ekonomisi iddialı olan Kocaeli yeni dönemde Bilgi Ekonomisi’nde ilerleyecek bir büyük şehir. Hatta bu anlamda öncü bir şehir. Bunu yapmak ilimiz için çağı yakalamak, çağa ayak uydurmak ve çağa uygun üretim yapmak demektir.

 

YÖNETİM DEĞİL YÖNETİŞİM
Ne yazık ki bir kırılmaz döngü olan Kocaeli’nin sınavlardaki başarısı hamdolsun şimdi değişim ve dönüşümle son onlardan ilk onara gelen bir değişim gerçekleştirdi. Yönetim değil yönetişim olarak duruma bakış içindeyiz. Biliyorsunuz yönetim tek başına karar alınıp uygulanmasıydı. Bu yıllarca böyle oldu ama değişti, değişmek zorundaydı. Biz adeta bir öğrenci karnesi inceler gibi ilçelerin performanslarını inceliyoruz.”

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bizim Gölcük’te en önem verdiğimiz konuların başında kentsel dönüşüm geliyor. Biliyorsunuz ki Gölcük 17 Ağustos depreminde çok fazla hasar görmüştü. Kentsel dönüşüm kolay bir şey değil, biz yöneticiler için çok riskli bir durum. Ama biz olası bir depremde Gölcük merkezli ve yakın çevrelerimizde olan en az hasarla atlatmayı amaçlıyoruz” sözlerini kullandı. Ellibeş, Gölcük’te gerçekleşen projelerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

13252 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER