GTO MECLİS TOPLANTISI TARTIŞMALI GEÇTİ

GTO meclis toplantısı tartışmalı geçti

Gebze Ticaret Odası’nın Mayıs ayı olağan meclis toplantısında AKP Gebze İlçe Yöneticisi Köksal Tatoğlu ile Gebze Mimarlar Odası eski başkanı Mustafa Serdaroğlu arasında tartışma çıktı.

Gebze Ticaret Odası Mayıs ayı olağan meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. GTO meclis salonunda gerçekleşen meclis toplantısında geçen toplantı zabtının görüşülmesi ile devam edildi. Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Ahmet Gergerli tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2023 Ar-Ge Reform Paketi ile ilgili olarak bilgilendirme ve tanıtım sunumu yapıldı. Ahmet Gergerli, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülke olarak bazı hedefler koyduk.  Bu hedeflere ulaşmak için tempoyu yükseltmeliyiz. Bu vesilesiyle reform paketi hazırlandı. 246 tane Ar-Ge merkezi ve 25 bin Ar-Ge çalışanı çalışmakta. Bakanlık bu sayıyı 500’e çıkarmayı hedefliyor” dedi.

 

KONUYA HÂKİM OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Oda faaliyetleri ile ilgili olarak konuşan Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler şunları söyledi: “Mermerciler Fuarı ile ilgili olarak bu bölgeye yapılacak faydalı bir proje ise herkesten önce koşarız. Yapılacak olan proje bölgeye zararlı ise herkesten önce de koşarız. Hukuksal olarak ve şehir bakımından konuya hâkim olmaya çalışıyoruz. 125 hektarlık bir yer. 150 dönüm TOKİ’nin diğeri ormanın hazinenin yeri var. İleriki günlerde tekrar bir araya gelerek bir beyin fırtınası yapacağız. Gebze’yi anlatırken farklı kültürlerin birleştiği sanayinin devleştiği yer olarak tanımlıyoruz.

 

FATİH OTAĞI SATILABİLİR

Ekonomik yapının yanında sosyal gelişmişlik için tarihi dokuya öne veriyoruz. Gebze’deki tarihi yapılar bakımında çok zengin bir bölge. Yaşadığımız kentteki tarihi dokulara sahip çıkmamız gerekir. Bunları ön plana çıkarmaya çalışalım. Özellikle atalarımız bunları miras bırakmadı. Bize ödünç bırakıldı. Bu değerlere sahip çıkacağız. Fatih Sultan Mehmet Han’ın otağı Devlet Malzeme Ofisi’nden özelleştirilmiş. Yarın buraya bir yatırımcı gelir oradaki otağı göremezsiniz. İstanbul’un fethinin burada başlamasını talep ediyorduk.

 

TOKİ’Yİ SOKMAYACAĞIZ

Böyle bir hata yapılmış ise bir an önce bu hata düzeltilmeli. Herkesin sorumluluğu var. Seçimde tüm partililer kapımızı çalışıyor. Gerekirsek oy kullanmayalım. Bu karar hepimizin olsun. Fatih’in Otağı özelleştirme idaresine verilemez. Bu yanlış bir fikir. Dünyada tanına bir kişi. Demirciler Konağı vardı. Şimdi ise toz oldu. Askeri kışla için 4 tane senaryo var. TOKİ’yi askeri kışlaya sokmayacağız.”

 

HERKES İŞİNE BAKSIN

GTO Başkanı Nail Çiler’in konuşmasından sonra söz alan Gebze Mimarlar Odası eski başkanı Mustafa Serdaroğlu da, “Demirciler Konağı Büyükşehir’e verildi ne hale geldiğini görüyoruz. Siyasiler mermerciler OSB’si yapacağına yollara yeni kavşaklar yapılsın. Ulaşım sorunu çözülsün. OSB’lerin girişleri kapanıyor” şeklinde konuştu. Bunun üzerine AKP Gebze İlçe Yöneticisi Köksal Tatoğlu, “Mustafa Bey siyasiler her şeyin üzerinde diyor. Herkes işine baksın. Biz gerekeni yapıyoruz” dedi.

3414 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER