HAYVANSEVER DERNEKLERİ AYAKLANDI..!

Hayvansever dernekleri ayaklandı..!

İzmit Belediyesi’nin sahipli köpekleri topladığını öne süren hayvanseverler harekete geçti

Yetkililerden şikayetçi olacaklarını söyleyen hayvan severler yapılan uygulamayı zulüm olarak nitelendirdi.

SOHAYKO Derneği Başkanı E. Yasin Yılmaz konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İzmit Belediyesi Zabıtası, polisin desteği ile esnaf ve vatandaşları şikayetleri üzerine, Belsa Plaza çevresi, yürüyüş yolu ve Fethiye Caddesi’nde köpek operasyonu yaptı. Toplanan köpeklerin iade edilmemesi kaydıyla Hayvan Barınağı’na götürüldüğünü öğrenmiş bulunuyoruz.

Kocaeli il temsilcilerimiz Nihat Gürbüz’ün yaptığı araştırmalarda İzmit Belediyesi’nin bu operasyonda beslenmesi yasak olan pitbull cinsi ve evrakları eksik olan bazı köpekleri sahiplerinden alınarak barınaklara gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

 2005 yılında Türkiye’de çıkan yasa kapsamında bazı ırklar yasaklandılar bu köpeklerin bulundurulması üretilmesi çoğaltılmasına yasak getirildi ama aynı yasa şunu da söylemektedir kısırlaştırıp belediye kaydı yapılan köpekler beslenebilir denilmektedir.

Yapılan araştırmalarda evrakları eksik olan köpeklere de el konulduğu söylenmektedir. Bu nasıl bir rezilliktir? Belediye sokak hayvanlarına sahip çıkmazken barınağında bir çok köpeğin ölümüne neden olurken sahipli köpekleri nasıl olurda el koyarlar?

Zabıta köpeklere el koyamaz hem de sahipli olanlara asla el koyma yetkisi yoktur. Vatandaşlarımızdan ricamız lütfen belediye hakkında mala zarar vermekten ve gasp suçlarından şikayetçi olsunlar.

Düşünün ki köpek evden sahibi ile çıkıyor parkta geziyor birleri gelip onu ailesinden ayırıyor. Hiç bilmediği bir kafese hapis ediliyor. Bu nasıl bir zalimliktir nasıl biz zulümdür?”

6908 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER