HDP SALDIRIYI KINADI

HDP saldırıyı kınadı

HDP İl Başkanlığı Körfez ilçe ve il binalarına yapılan saldırı nedeniyle basın açıklaması düzenleyip saldırıyı kınadı

Geçtiğimiz günlerde darbe teşebbüsüne tepki vermek için yürüyen topluluğun içinden bir grup Halkların Demokratik Partisi(HDP) İl binasına girmeye çalışmış, kapıyı tahrip etmiş, içeri girmeye çalışmış ancak başaramayınca kapıya bayrak asıp kameranın kablosunu keserek kaçmıştı. Kaçarken bina içindeki duvarlara çeşitli yazılar yazıp üç hilal simgeleri çizildi. Konuyla ilgili HDP İl Eşbaşkanları ve üyeleri bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

ŞİDDETLE KINIYORUZ

İlk olarak il eşbaşkanı Ayten Yılmaz, “Önce Körfez binamıza sonra da il binamıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bizim çizgimiz bellidir. Biz demokrasi mücadelesi veriyoruz, özgür bir halk mücadelesi veriyoruz. kesinlikle bizi kirli oyunlarına alet edemezler. Cumhurbaşkanı halkı sokaklara çağırıyor. Ülke içerisinde binalarımızın saldırıya uğraması demokrasiye aykırıdır. Bu da nasıl sahte bir mücadele içerisinde olduklarının göstergesidir” açıklamasını yaptı.

 

 

DARBE ZEMİNİ GÜÇLÜ
HDP İl Eşbaşkanı İbrahim ergin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Ülkemiz ve demokrasimizin büyük bir darbeyle karşı karşıya kaldığı hepimizin malumudur. Unutulmamalıdır ki ülkemiz 12 Eylül cuntasının yapmış olduğu faşist anayasayla yönetilmektedir. Türkiye’nin darbeler geçmişi göz önüne alındığında darbe zeminini oldukça güçlü olduğunu partimiz defalarca birçok platformda dile getirmiştir.

 

KARŞISINDAYIZ
Kurumlarını demokratikleşmeyen, hak ve özgürlüklerini geliştirmeyen, denge denetlemem mekanizmalarının demokratik olarak şekillendirmeyen vesayet ilişkileri üzerinde işleyişe sahip olan ve demokratikleşme sürecini toplumun tüm katmanlarına yansıtmayan bütün ülkeler her zaman darbe riskiyle karşı karşıyadır. Öncelikle kimden gelirse geldin her türlü darbe ve antidemokratik girişim ve yöntemlerin karşısında olduğumuzu büyük bir kararlılıkla lanetlediğimizi belirtmek isteriz.

 

 

FİZİKİ SALDIRI
Bu kargaşayı fırsat bilen sakat zihniyetli kişi ve ya kişiler cumartesi günü Körfez İlçe Binamız’a bu gece de il binamıza saldırıda bulunmuş olup, dış kapı tabelalarımız, güvenlik kamerası ve benzeri materyallere fizik saldırıda bulunulmuş ve tahrip edilmiştir, duvarlara faşizan içerikli yazılar yazılmıştır.

 

ESEFLE KINIYORUZ
Yapılan bu tarz ırkçı, ayrımcı ve şiddet içerikli saldırıları esefle kınadığımızı yapılmak istenen bir takım senaryolarla HDP’nin adının adının şiddetle anılması ve şiddet ortamına çekilmek istendiğinin farkında olduğumuzu belirtmek isteriz. Atrıca mecliste de dört partinin darbe karşıtı bildiriye imza vermesinden sonra cumhurbaşkanının çıkıp sadece 2 partinin genel başkanına teşekkür etmesi açıkça hedef göstermektir.”

3013 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER