HOŞGELDİN PULSAR...

Hoşgeldin PULSAR...

C Hatchback Segmentine sessiz, ama bir o kadar da iddialı girmeyi hedefleyen NNissan'ın yeni piyasaya çıkardığı Pulsar modeli, aerodinamik tasarımı ve inanılmaz sessiz motor seçeneğiyle dikkat çekiyor

Elif Serap GÜRKAN

İyi hafta sonları; sevgili Bizim Kocaeli okuyucuları,  sizlere bu C Hatchback Segmentine sessiz, ama bir o kadar da iddialı girmeyi hedefleyen Nissan'ın yeni piyasaya çıkardığı Pulsar modeli hakkında bilgi vereceğim. Marka olarak bu sınıftaki boşluğunu iyi doldurduğunu düşünürsek B ve C segment kullanıcılarına çok rahat cevap verebilecek aerodinamik tasarımı ve inanılmaz sessiz motor seçeneğiyle yerini almakta. Nissan Markası C segmentinde eklediği yeni Hachback aracı ile aynı zamanda düşük yakıt, iç kabin genişliği gibi bir çok değişiklikle karşımıza çıkmakta.
Nissan Pulsar Lansman Tanıtımı'nda otomotiv sektörünün duayen isimlerinden olan, arabalar hakkında inanılmaz bilgiye ve tecrübeye sahip, bir çok dergi, gazete ve Tv kanallarında otomobiller ile ilgili haber yapan, halen Otohaber Dergisi yazarlarından olan sayın Halit  Bolkan  ile tanışma mutluluğu da yakalamış oldum. Ferrariyi yakan adam olarak sanırım tarihe geçen, aynı zamanda kimgecer.com sitesinin kurucusu olan Yalın Gülmez ile de uzun uzun süre sohbet ederek, otomobiller ve  modelleri hakkında birçok bilgi aldığımı söylemeliyim.
Otomotiv üzerinde bilmedikleri yok desem sanırım yanlış olmaz, iki değerli otomotivci ile otomotiv piyasası , markalar, modeller ve değişik özellikleri ve farklı yönleri ile ilgili  birbirinden farklı tecrübelerini ilgiyle dinlemenin güzelliğini ve mutluluğunu yaşadım. Bir kez daha verdikleri değerli bilgiler ve bana vakit ayırdıkları için kendilerine teşekkür etmek istiyorum...

 

Nissan'ın kompakt hatchback pazarına yeniden girmesini sağlayan,  Nissan Pulsar, geniş iç yapısı, ferahlığı, stil sahibi ve yüksek teknolojiyle donatılarak C segmentini sallamaya hazır. Özellikle B Segmenti ile C segmenti arasında kolay kullanım ve bir o kadar da genişlik isteyenler için çok uygun olan Pulsar beş hatchback modeliyle ve geniş bagaj hacmiyle karşımıza çıkmakta. Nissan inovasyon tutkusunu ve ödüllü tasarım anlayışını daha da büyük bir tüketici kitlesiyle buluşturarak bu sınıfında öncüsü diyebileceğimiz yepyeni bir modelle karşımıza çıkmakta. Geniş  aks mesafesiyle, ön ve arka koltuklar arasında ayrılmış geniş alan ve geniş bagaj kapasitesi ile Nissan Pulsar sınıfında öncü bir taşıma kapasitesiyle karşımıza çıkmakta.

 

 

SESSİZ VE BİR O KADAR DA...

Güçlü ve bir o kadar da ekonomik turbo motor Nissan Pulsar’ın önemli artılarından. Sessiz motoru ile karşımıza çıkmakta olan Pulsar Nissan'ın Barcelona'daki fabrikasında üretiliyor. Nissan’ın inovasyon ve teknoloji tutkusunu son yedi yıldır aile arabası kavramında ciddi bir dönüşüm yarattı. Şimdi ise, crossover segmentindeki ürün yelpazesini genişleterek, yeni aile kullanımına yönelik hatchback modeli olan Pulsar ile karşımıza çıkmaktasıradışı tasarım, teknik yenilikler ve sınıfında öncü iç mekan tasarımı ile yeni Nissan Pulsar, C segmentine sessiz ama bir o kadar iddialı girdiğini söyleyebilirim, bir yandan da alışıldık Nissan kalitesini ve görselliğini yaşatarak aynı güçte farklı model yapısıyla karşımıza çıkmakta.

 

GENİŞ İÇ HACİM VE KONFOR...

Nissan Pulsar’ın piyasaya çıkışı ile aslında kendi içerisinde eksik kalan bir açığı da kapattığını söyleyebiliriz, Nissan’ın akıllı tasarım ve teknik inovasyonu daha geniş kitlelere ulaştırma hedefinin başarıyla ortaya koyduğunu göstermekte. D segmentinden daha küçük segmentlere geçmek isteyenler ya da B segmentindeki küçük otomobillerine artık sığamayan ailelere kadar geniş bir tüketici kitlesine hitap etmek üzere tasarlanmış Pulsar Nissan’ın şaşırtan tasarımı, Türkiye pazarında ilkler arasında olmayı hedefliyor. Sıradışı kalitedeki işçilik ve ferah yapısı ile Nissan Pulsar sürücülere yüksek fiyatlar ödemeden yüksek bir sürüş keyfi ve sahiplenme hissi sunuyor. 

 

 

AİLELERİN İŞİ KOLAYLAŞACAK

Nissan'ın diğer modellerinde de kullandığı, V-Motion ön panjurlar, boomerang far yapısı ve cesur, iri yapılı kıvrımları ile tekrar karşımıza çıkarak kendine özgü bir hava yaratmakta. Qashqai ve X-Trail’e başarı kazandıran aynı tasarım kalitesini kullanan Nissan Pulsar, keskin hatları kusursuz ayrıntılar ile birleştirerek cesur ve premıum bir biçim yaratıyor. Sınıfın diğer araçlarından yine farklı diyebileceğimiz bir diğer özelliği ise geniş iç hacim, arka diz mesafesi, kapıların yaklaşık doksan dereceye kadar rahat açılabilmesi ki bu özellikle çocuklu ailelerin işini kolaylaştıran başlıca özelliklerden diyebiliriz.

 

SESSİZ MOTOR TEKNOLOJİSİ

Yeni teknoloji ile donatılmış Nissan Pulsar'ın motor sessizliği özellikle dikkat çekmekte olan biir unsur. Nissan Pulsar 1.2 litre DIG-T Düz vites ve otomatik benzin motor seçeneği ve 1.5 litre dci dizel düz vites seçeneği ile aslında alışık olduğumuz Juke ve Qashqai motorları ile karşımıza çıkıyor. Kasasının daha hafif olması burada işi kolaylaştırarak, hem daha ekonomik hem de daha performanslı diyebileceğimiz bir otomobil olarak yerini alıyor. Motor güvencesi olarak, kendisini kanıtlamış olan diğer modellerinin motorları ile kullanıcıların beklenti ve güvenini şimdiden kazanmış diyebiliriz. Her iki motor da sıra dışı performans, Tasarruf ve iyileştirme sunuyor.

 

DAHA AZ YAKIT, DAHA UZUN MESAFE

Yakıt tasarrufu için alınmış ileri teknoloji önlemler de sürücünün daha az yakıtla daha uzun mesafeleri gidebilmesini sağlıyor. Yeni Nissan Pulsar, Visia, Tekna ve N-Teck olmak üzere üç ayrı versiyona sahip. Üç model de yüksek seviye donanımlarla piyasaya çıkarak kullanıcının istek ve beklentilerine cevap veriyor. Her modelde bulunan standar özellikleri yazmaya gerek yok 5 inc ekran sayesinde ileri seviye sürüş yardımı sağlayan ekran, akıllı anahtar sistemi, otomatik kararan iç dikiz aynası, lastik hava basınç sistemi gibi birçok teknolojik özelliğe sahip olan Nissan Pulsar özellikle sessizliğiyle dikkat çekmekte. Nissan'ın, Avrupa pazarında oldukça ilgi gören modeli Pulsar ülkemizde de bu ay itibariyle satışa başladı. Lansmana özel 2.000 TL ile 2.500 TL arasında değişen indirimlerle sunulan Nissan Pulsar 59.900 TL başlayan fiyatlarla ile sunuluyor.

11681 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER