İKİNCİ BİR EMRE KADAR BURADAYIZ

İkinci bir emre kadar buradayız

Darbe teşebbüsü nedeniyle AKP il binası önünde toplanan kalabalığa seslenen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “İkinci bir emre kadar buradayız, gitmiyoruz” dedi

AKP’liler darbe girişiminden bir gün sonra da il binası önünden ayrılmadı. Akşam saatlerine il binasında yeniden toplanan kalabalığa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu akşam namazı kıldırdı. Akşam namazının ardından topluluk şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Bu sırada partililer de il binası önünde slogan atmaya devam etti. Yoldan geçen belediye otobüsleri ve araçlar da kornalarla toplanan kalabalığa destek verdi. Ardından Kocaeli Motor Topluluğu (KOMOTO) adlı bir motosiklet grubu il binası önündeki yolu kapatarak İstiklal Marşı okudu. Ardından AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşma yaptı.

 

 

DARBE NASIL YAPILIR GÖSTERDİK

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan konuşmasında şu ifadeler yer verdi: “Özellikle her birinize yürekten teşekkür etmek istiyorum. 24’üncü saatine geldiğimiz şu gece için rabbime hamdü senalar ediyorum. İnanıyorum ki dualar ve niyazlar dillerimizden düşmüyor. Tamda bu saatlerde dün akşam ne olduğunu anlamadık. Kısa bir süre sonra Pensilvanya’nın uşaklarının darbe hevesiyle operasyon başlattığını öğrendik. Bir miktar endişeliydik. Umut ve onurumuzdan bir şey kaybetmedik ve beraber burada toplandık. Madem millete darbe yapacaklar, darbe nasıl yapılır onlara gösterelim dedik.”

 

BUNLAR DARBECİ DEĞİL KATİL

Ceyhan son olarak şunları söyledi: “Bunlar darbeci değil bunlar katil. Bunlar cani, bunlar katil. Bunların hesabını tek tek reisimiz ve başkomutanımız görecek ve hakettiği cezayı bulacaklardır. Bizlere düşen başkomutanımızın demokrasi nöbetine devam edin dediği sürece meydanlarda bu alanlarda oturmaya ve durmaya, mücadele etmeye sonuna kadar var olmaya devam etmek  için bu akşam burada toplandık. 24 saatte bin yıl süreceğini hayal ettikleri operasyonların sonuna geldik. Daha mücadele yeni başlıyor. Paralel örgütü Pensilvanya örgütünü cici çocuk diye gösteren kim varsa aynı darbeyle üzerlerine gideceğiz. Bu ne vicdansızlık. Elinde bebesiyle olanı helikopterle ateş ederek öldürmenin Türklük ve vicdanla alakası yoktur. Tekrar gelen her kardeşime selam ediyorum. İkinci bir emre kadar buradayız gitmiyoruz.” Ceyhan’ın konuşmasının ardından bir sinevizyon gösterimi gerçekleşti.

 

 

YOKSULLUĞUN BELİNİ KIRDIK

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şunları söyledi:” Bu videoları hazırlayan kardeşimiz dün oğluyla beraber şehit oldu. Ben bu kardeşimi çok yakından tanırdım. Köprüdeki barikatların kaldırılması için kalabalığın içerisine girdi, evladıyla şehit oldu. Keşke bizde şehit olabilsek. Herkese nasip olmuyor şehit olmak. Türkiye Avrupa’da işsizliğin en az olduğu ülkelerden biri. Yoksulluğun belini kırdık. Rüşvet vermeden doktora gitmek mümkün değildi. Ama zamanla tüm dünyaya önder ve örnek olduk. Hepimiz birer Tayyip Erdoğan olacağız.

 

SİLAHIMI YANIMA ALDIM

İşte bu örnek dün ve bugün sergilediğimiz duruşla onun dostu, yol arkadaşı ve askeri olduğumuzu gösterdik. Zor zamanlarda belli olur yiğitlik. Dün akşam ilk haberi aldığımda abdestimi aldım namazımı kıldım. Ve hanımımla helalleştim. İlk alınacaklardan birinin ben olduğunu biliyorum. Yürüyüşten sonra valimizle birlikteydik. Sabaha kadar tüm operasyonları birlikte yönettik. Güzel bir birliktelik oluşturduk. Bu mücadelenin adına dinimizde cihat deniyor. İlla adam öldürmek değil, adam öldürmek son çare. Mesela ben de dün silahımı, mermilerimizi yanıma aldım, kendimce önlemimi aldım. Kendimizce önlemimizi almalıyız. Bakın şimdi kaçacak delik arıyorlar fare gibi.”

 

KARDEŞLİĞİMİZ KALMADI

Karaosmanoğlu son olarak şunları söyledi: “Sergilediğimiz birliktelikle yörüngelerini şaşırdılar ve psikolojilerini bozduk. Demokrasimize ve ülkemize sahip çıktık. Hepimiz görevimizi yaptık. Pek çok kardeşimiz, yaşlılarımız ve aileler evlatlarıyla geldiler. Biz bu hainlere Çanakkale’de geçit vermedik. Sizden bir ricam olacak. Gençlerimize ve çocuklarımıza önem verelim. Gençlerimizin her birini Tayyip Erdoğan gibi yetiştirelim. Eğitime bu münafıklara bırakmışız. İhaneti görüp kopanlar zaten koptu. Ama bu kadar ihaneti görüp de kopmayanlar varsa onlarla hiç bir kardeşliğimiz kalmamıştır. Cumhurbaşkanımız güzel bir şey söyledi. Bunların yaptığı ihanet Allah’ın bir lütfu oldu. Kısa sürede temizliği yapacağız. Başka türlü daha zor olurdu. Bu namus ve demokrasi nöbetinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bir iki tanesi kaçtı. Kaçacak delik arıyorlar. Devletimiz onları bulacak.”

20062 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER