İMO'DA TOLGA OK YENİDEN BAŞKAN

İMO'da Tolga Ok yeniden başkan

IMO’da dün yapılan genel kurulun ilk ayağında adaylar konuşmalarını yapıp, çalışma raporlarını okundu. Genel kurulun bugün yapılan ikinci ayağında ise mevcut başkan Tolga Ok ve Abdurrahman Çuhadar başkanlık için yarıştı. Seçim sonucunda Tolga Ok yeniden başkan seçildi

TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası( IMO) Kocaeli Şubesi’nin iki gün süren genel kurulunda dün konuşmalar, yönetim kurulu ve merkez delegelerinin belirlenmesi işlemi yapıldı. Genel kurulda bugün ise oy kullanma işlemi gerçekleştiriliyor. Seçimlerde İMO 9. dönem Kocaeli şube başkanı Tolga Ok ve bir dönem İMO yönetiminde yer almış Abdurrahman Çuhadar aday oldu.

 

BİRLİKTE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

Tolga Ok ve Abdurrahman Çuhadar iki yıl önce gerçekleştirilen seçimlerde de rakip olmuşlardı. Toplamda 2 bin 117 üyesi bulunan İMO Kocaeli Şubesi’nde tüm üyelerin oy kullanma hakkı bulunuyor. Gerçekleştirilecek seçimlerde başkanların yanı sıra 7 yönetim kurulu üyesi ve 11 merkez delegesi de seçilecek. Oy verme işlemini gerçekleştiren başkan adayları genel kuruldakinin aksine sakin tavırlarıyla dikkat çekti. Başkanlar birlikte sandık başında fotoğraf çektirdi. Genel kurulda oy verme işlemi 17.00 itibariyle sona erdi. Toplam üç sandıkta gerçekleşen oy verme işlemi sırasında her oy sandığının başında Yüksek Seçim Kurulu’ndan iki görevli bulundu. Sona eren seçimlerin ardından sandıklarda görevli olan Yüksek Seçim Kurulu memurlarının gözetiminde sandıklar açıldı. Toplam 1016 kişinin oy kullandığı seçimde Tolga Ok 592 oy alırken, Abdurrahman Çuhadar 416 oy alabildi. 8oyun geçersiz olduğu seçimde Tolga Ok 2. dönemine başlamış oldu.

 

KAZANAN IMO OLSUN

İMO 9. dönem yönetim kurulu başkanı Tolga Ok kısa bir açıklama yaparak, “2 bin 117 meslektaşımızın, üyemizin karalarıyla önümüzdeki dönem yönetim kurulu belli olacak. Umarım kazanan inşaat mühendisleri olur. Ben Abdurrahman Bey’i de tebrik ediyorum. Biz zaten mevcut yönetim olarak 9. dönemde çalışmalar yaptık, programlarımız vardı. Kazanırsak bu çalışma programlarına devam edeceğiz. Herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

GÜÇLÜ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ

Ok’tan sonra konuşan başkan adayı Abdurrahman Çuhadar’sa şu ifadelere yer verdi: “Seçimin İMO’ya hayırlı olmasını diliyorum. Biz güçlü inşaat mühendisleri olarak yola çıktık. En önemli projemizde İMO Akademi adı altında üyelerimizin eğitimine, gelişmesine ve şehre katkı yapmasına yönelik bir proje yapmak. Bu projeyle, piyasadaki inşaat mühendisleriyle üniversitedeki gelişmelerin birbirleriyle entegrasyonunu sağlamak. Üniversitenin piyasaya açılmasını ve piyasanın da üniversitedeki gelişmelerden haberdar olmasını sağlamaktır.”

 

Tolga Ok’un listesi: Tolga Ok, Baturhan Üretürk, Kahraman Bulut, Utkan Mutman, Murat Balaban, Tolga Cankaya, Murat Aytun Yüksel.

 

Abdurrahman Çuhadar’ın listesi: Abdurrahman Çuhadar, Ender Kodal, Halil Ardıç, Erkan Akpınar, Bayram Karaaslan, Ramazan Akkaya, Ahmet Güzelbaba.

7430 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER