İSTANBUL’UN FETHİ COŞKUYLA KUTLANDI

İstanbul’un Fethi coşkuyla kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Görüş Vakfı tarafı İstanbul’un Fethi’nin 563’ncü yılında İsmet Paşa Stadyumu’nda ‘Fetih ve Gençlik’ şöleni gerçekleştirildi. İstanbul’un Fethi’nin canlandırılması katılımcılar tarafından coşkuyla izlendi

Her yıl kutlanan İstanbul’un Fethi’nin 563’ncü yıl dönümü bu yıl da düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. İstanbul Ayasofya Camii’nde sabah kılınan namazla başlayan Fetih kutlamaları dün akşam İsmet Paşa Stadı’nda  Anadolu Gençlik Derneği(AGD) ve Milli Görüş Vakfı(MGV)  tarafından Fetih ve Gençlik Şöleni ile son buldu. Fetih Şölenine Saadet Partisi(SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın yanı sıra, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk,  genel başkan yardımcıları, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, İl ve İlçe Başkanları, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, AGD İl Başkanları, MGV Genel Başkanı Adnan Demirtürk ve birçok ilden milli görüşçüler ve yabancı ülkelerden temsilciler katılım sağladı. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı şölen konuşmalar öncesinde Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü gösteriyle başladı.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Şölenin açılış konuşmasını yapan AGD İl Başkanı Mustafa Cebeci, ‘Böylesi önemli günde bizi yalnız bırakmayan çok kısa sayılabilecek bir sürede, gecesini gündüze katarak son ana kadar statta aşkla çalışsan gençlere teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim biliyor ki onun rızası dışında bir şeyin peşine düşmeden çalışıyoruz’’ dedi. Ardından konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, ‘’Ülkemizde en mutlu en huzurlu ev sahibi biziz. Her türlü şart ve zemine rağmen tam imanla bir araya gelmiş gençlerimiz hanımlarımız ve liderlerimizle bir araya geldik. Bir çağın kapanıp bir çağın açılmasına sebep olan fethi kutluyoruz. Emeği geçen AGD ve MGV temsilcilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

EŞİ AZ BULUNUR MANZARA

AGD Başkanı  Salih Turhan ise  ‘’Ayasofya’dan Türkiye’nin bir çok noktasından gelen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yıllardır İstanbul’un fethini Ayasofya’da yapıyoruz, bizim Ayasofya ile alakalı mücadelemiz bir duruş meselesi bir cihat meselesidir. Ayasofya bizim için herhangi bir cami değildir. Necip Fazıl’ın deyimiyle İstanbul’un fethinin nişanesidir ve Allah’ın izniyle Ayasofya cami olana kadar biz mücadelemize ve gayretimize devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise yaptığı konuşmada, ‘’Bugün burada anlamlı bir gün için toplandık. Aramızdan ayrılanların tekrar bize katılmalarını talep ediyoruz. Bu kutlamaların insanlığa ve bütün İslam alemine saadet getirmesini diliyoruz. Eşi az bulunur bir manzara karşısındayız. Fethin yanı sıra milli görüşün 47’nci yılı. Bütün gücümüzle millete hizmet ettik. Milli görüş milletin aslidir, inancıdır. Bizi kimse taklit edemez. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Stadın büyük kısmını hanım kardeşlerimiz dolduruyor. Cihat etmekten geri kalmayan hanın kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Davanın motoru olma görevini edinen, geleceğin idaresi olan gençlerimizi kucaklıyorum. Bu coşkulu günde Müslüman ülkelerden gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyorum’’ şeklinde konuştu.

 

İNSANLIK YENİ BİR FETHE MUHTAÇ

Asiltürk’ün ardından konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ‘’Gemileri karadan yürütenler hoşgeldiniz. Bu stadı dolduran milli gençliğimizi selamlıyorum. Bu organizasyonda emeği geçen kardeşlerimi kutluyorum. Anadolu gençlik huzurlu bir Türkiye'nin teminatıdır. Brüksel kapılarında el pençe duran değil, yeni bir Türkiye'nin teminatıdır. Bugün insanlık yeni bir fethe muhtaç. Geleceği davası olanlar inşa eder. Davasına bağlı imanlı ve ihlaslı nice gençler sayesinde aşılmaz denilen surlar aşılmış, kaleler fethedilmiştir.  Sizler bugünün Ebu Zerleri, Ulubatlı Hasanlarısınız. Bugünün sultan Alparslanlarısınız. Sizler bugünün tarihleri bugünün Abdülhamit hanları Necmettin Erbakanlarısınız. " dedi.

 

YENİ BİR DÜNYA UMUDU

Kamalak, "Anadolu gençlik hakkı üstün tutan anlayıştır. Geleceği davası olanlar inşa edecekler. Davasına bağlı imanlı ve ihlaslı nice gençlik sayesinde aşılmaz denilen surlar aşılmıştır. Sizler bugünün Ebu zerlesiniz. Cebeli Tarık’ta gemileri yakıp arkanızda düşman gibi bir deniz ya gazi ya şehit olurum diyenler sizlersiniz. Sizler bugünün fatihleri sizler bugünün Necmettin Erbakanlarısınız. Onlar davasına inanmış hedefe kilitlenmiş bire kahraman olarak bulundukları dönemde dünyanın akışını değiştirdiler. Sizler bu toprakların hem geçmişini hem geleceğini temsil ediyorsunuz. Yeni bir dünya umudunu sizler inşa ediyorsunuz’’ dedi.

 

‘YARIN BİZİMDİR’

Kamalak konuşmasının devamında, ‘’Milli görüş her zaman tarihi başarılara imza atmıştır. İman varsa imkân da vardır. Kendi tarihinden uzaklaştırmaya çalışan dünyayı sömüren G 8 ülkelerine karşı ilk hedefimiz İslam birliğini kurmaktır. Dünyanın en zengin petrol yatakları İslam coğrafyasındadır. İşte bu imkânı birleştirme görevi sizlere düşüyor. Nereden bir duman yükseliyorsa orası bir İslam dünyasıdır. Mazlum milletlerin birleşmesini hayal olarak görenler tüm insanların huzuru için İslam birliğini kuracağız. Dünyanı tüm mağdurlarına kurtuluş müjdesi olacaktır. Kapı kapı dolaşacağız bunu yaparken de kimseye ağır bir söz söylemeyeceğiz. Irkı dili ne olursa olsun asla ve asla yolumuzdan dönmeyeceğiz yarın bizimdir inananlarıdır. Başta aziz milletimiz olmak üzere yeni ir dünya için adil bir sistem için yürüyoruz‘’ ifadelerini kullandı.

 

COŞKU ARTTI

Şölende konuşmaların ardından çeşitli sanatçılar tarafından şarkılar seslendirilirken, sık sık ‘’Zincirler kırılsın Ayasofya Açılsın’’, ‘’Mücahit Erbakan’’ ‘’Biz biz, Fatih’in nesliyiz’’ sloganları atılıdı. Stadyumda temsili kale ve topların yer aldığı görülürken törenin sonuna doğru temsili İstanbul’un Fethi canlandırıldı. Canlandırmada sabah namazının kılınmasının ardından Fetih savaşı başlarken Battal Gazi'nin kaleye bayrağı dikmesi ile havai fişek gösterisi başladı. Fetih canlandırmasını İsmet Paşa Stadını dolduran vatandaşlar dakikalarca alkışladı. 

4611 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER