İTALYAN DANİLO HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

İtalyan Danilo hünerlerini sergiledi

Türkiye’yi adım adım gezerek yerel değerleri profesyonel müşterileri ile buluşturan Metro, Horeca Günleri ile Ünlü İtalyan Aşçı Danilo Zanna’yı İzmit’e getirdi

Metro Toptancı Market’in gastronomi profesyonelleri ile yeni ürünlerini ve doğal değerlerimizi Türkiye’ye tanıtmaya devam ediyor. Marketin müşterilerine sunduğu çözümlere katkı sunmak amacı ile Türkiye çapında düzenlediği Horeca Günleri bu kez İzmit’te gerçekleşti. Bir ay boyunca Türkiye’yi gezerek üreticiler ile profesyonelleri bir araya getiren etkinliğin 14’ncü durağı ise İzmit’te bulunan Metro Toptancı Market oldu. ATV’de Elin Oğlu programı ile Türkiye’de gönüllerde taht kuran Ünlü İtalyan Aşçı Danilo Zanna’yı İzmit’e getiren Metro Toptancı Market müşterilerine güzel anlar yaşattı. Zanna yaptığı hamsi suşi, zeytin köftesi, ıhlamurlu sütlaç, ve baklava hamurunda kremalı meyve gibi özgün lezzetleri konuklara ikram etti.

 

YOĞUN KATILIM

İtalyan Şef Danilo Zanna’nın gerçekleştirdiği şova, Metro Toptancı Market İzmit Mağazası İşletme Müdürü Hikmet Aktaş,  Metro Toptancı Market Pendik Şubesi Mağaza İşetme Müdürü İsmail Karavan, Emex Otel Satın alma Müdürü Özkan Aydoğdu, Kocaeli Üniversitesi Derbent Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

 

İTALYAN ŞEF HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Metro Horeca Günleri’nin İzmit Durağı’nda; İtalyan şef Danilo Zanna tarafından çok özel yemek tarifleri etkinliğe katılanların beğenisine sunuldu. Şef Zanna, coğrafi işaretli ve yerel ürünler ile hazırladığı  hamsi sushi, zeytin köftesi, ıhlamurlu sütlaç, ve baklava hamurunda kremalı meyve gibi özgün lezzetleri konuklara ikram etti. Vatandaşlar İtalyan şef Danilo’nun yaptığı yemeklere hayran kaldı.

 

METRO, İŞİNİZE LEZZET KATIYOR

Etkinlik hakkında gazetemize konuşan Metro Toptancı Market İzmit Mağazası İşletme Müdürü Hikmet Aktaş, “ Metro olarak iş yaşamımıza değer katmak, hayatlarınızı kolaylaştırmak, verimliğinizi arttırmak üzere proje ve çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. İstedik ki hem yeni çıkan lezzetleri size tanıtalım hem de günlük yaşamınızı kolaylaştıracak çözümler konusunda en yeni gelişmeleri sizinle paylaşalım.

 

KEYİFLİ BİR ETKİNLİK

Bizim anlayışımıza göre iyi malzeme olmadan iyi yemek olmaz. İşte bu anlayış doğrultusunda tam bir ay boyunca Türkiye’yi gezmek üzere yola çıkan Metro Horeca Günleri ile İzmit’te olmaktan dolayı çok mutluyuz. Şehrimizde ki hotel, restoran ve kafe işletmecileri ve tedarikçilerimizle birlikte keyifli bir etkinlik yaşadık” diye konuştu.

 

ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR

Program öncesinde hayranlarının fotoğraf çekimlerini geri çevirmeyen İtalyan Aşçı Danilo Zanna, “Daha önce İzmit’te gelmiştim. Çok güzel ve yaşanabilecek bir yerdir. Sizlerin ülkenizi kıskanıyorum. Çok zengin topraklarınız bulunmaktadır. Metro yerel ürünlere destek vermek amacıyla 2 binden fazla ürüne sertifika getirdi. Bu sayede hangi ürünün nereden geldiği belli olacaktır. Maalesef gençler Türk mutfağından uzak durmaktadır. Halbuki Türk mutfağı çok zengindir. Mutfak sınırsızdır istediğinizi yapabilirsiniz” dedi. 

5800 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER