İZMİT'TE İDAM SLOGANLARI

İzmit'te idam sloganları

Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından yapılan çağrınin ardından yüzlerce vatandaş erken saatlerde AKP binası önünde toplanmaya başladı ve 12:00’da darbe karşıtı yürüyüş başladı. Merkez Bankası önünde toplanan kalabalık idam sloganları attı

Bahar Cesur & Berna Sönmez & Selda Hatun Tan

Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından bugün ilimizdeki sivil toplum kuruluşları tarafından yürüyüş çağrısı yapıldı. Binlerce vatandaş Perşembe pazarı alanından başlayan yürüyüşün ardından Merkez Bankası önüne ulaştı. Dün Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin ardından Tüm Türkiye'ye 'dışarı çıkın' çağrısı yapıldı. Çok sayıda polis, güvenlik güçleri ve sivil vatandaşların hayatını kaybettiği çok sayıda askerin gözaltına alındığı darbe girişiminin ardından Kocaeli'de de sivil toplum kuruluşları tarafından yürüyüş çağrısı yapıldı. Binlerce vatandaş çağrıya uyarak saat 12.00'de başlayacak yürüyüşten saatler önce AKP il binası önünde yerini aldı.

 

 

DEV EKRANDA İZLEDİLER

Yapılan çağrının ardından yüzlerce vatandaş AKP binası önünde toplanmaya başladı. Kendileri için ayrılan alanda bekleyisini sürdüren vatandaşlar il binası önünde kurulan dev ekranda Türkiye gündemine oturan darbe girişimi ile ilgili gelişmeleri de an an takip ediyor. Alana gelen Karaosmanoğlu da vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Bekleyisini sürdüren vatandaşlara teşekkür eden Karaosmanoğlu “Geceden beri bir damla uyku uyumadim, bekliyoruz” dedi.

 

 

GÜVENLİK ÖNLEMİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKP il başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, İl Müftüsü Yusuf Doğan, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarından oluşan binlerce kişilik grup merkez bankasına doğru yürüyüşünü sürdürüyor. Vatandaşlara binlerce su ve Türk bayrağı dağıtıldı, izdiham oluştu. Polis ekipleri yürüyüş sırasında geniş güvenlik önlemi aldı.

 

 

AKP ŞOVUNA DÖNÜŞTÜ

CHP yürüyüşe katılacağını duyurmuştu. Fakat il başkanı Cengiz Sarıbay yürüyüşe katılmaktan vazgeçtiklerini ifade ederek şunları söyledi: CHP olarak yürüyüşe katılacaktık. Fakat AKP binasının önü toplanma yeri olarak tercih edilince ve biz de oraya gittiğimizde kalabalıkta valimizi de göremediğimiz için geri dönme kararı aldık" dedi.

 

 

ŞEREFSİZLER, KAHPELER

Merkez Bankası önünde ilk olarak konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şunları söyledi; Bugün Türkiye olarak, Kocaeli adına demokrasi adına özgürlüklerimiz adına bir sınav veriyoruz. Çanakkale de geçit vermedik bu kahpelere. Dedelerimiz denize döktü onları. Bu ülkeyi birkaç çapulcuya kendini bilmeze bırakacak değiliz. Çapulcular bunun hesabını nasıl vereceksiniz. Benim şehidimin kanının hesabını nasıl vereceksiniz. Şerefsizler, kahpeler. Size bu ülkede yer yok. Bu milletin gücü karşısında eğileceksiniz. Ezilmedik, bükülmedik, ezilmeyeceğiz her zaman hakkın yanında halkın yanında hizmetinde olacağız.

 

 

İNLERİNE GİRECEĞİZ

Karaosmanoğlu'nun ardından konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu: Burdan Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun. Milletin egemenliğine kast eden milleti savunması için kendisine verilen silahı topu tankı millete sıkanlara kahrolsun. Dün akşam haber alındığından itibaren memleketin her köşesinde demokrasisine idaresine namusuna sahip çıktınız. Hepsinin hakkından önce milletin iradesi sonra Başkomutanımız geldi. Hem Kocaeli de hem ülkenin her yerinde kaçacak delik arıyorlar. İnlerine de gireceğiz, onları alacağız. Başsavcımız, komutanlarımız, il emniyet müdürümüz kaymakamlarımız ve siz buradasınız.

 

Ayrıca kalabalalıktan sık sık idam sloganları yükseldi. Öğlen saatlerinde başlayan yürüyüşe yaklaşık 25 bin vatandaşın katıldığı öğrenildi. Yapılan konuşmaların ardından kalabalık dağıldı.

36052 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 21 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER