İZMİT'TE SU BULUNUYORSA SİRMEN SAYESİNDE...

İzmit'te su bulunuyorsa Sirmen sayesinde...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kartepe İlçe Örgütü tarafından organize edilen 7. geleneksel iftar programına katılmak üzere ilimize geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, cezaevine giren eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’e sahip çıktı

Bahar CESUR&Uğur ENÇ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kanser nedeniyle hayatını kaybeden ilahiyatçı profesör Yaşar Nuri Öztürk’ün cenazesine katılmasının ardından Kartepe ilçe örgütü tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere ilimize geldi. Saat 18.40 itibariyle kentimizde olan Kemal Kılıçdaroğlu, partililer tarafından Uzunçiftlik gişelerde karşılandı. Kılıçdaroğlu’nu karşılamak için gişelere; il başkanı Cengiz Sarıbay, milletvekilleri Tahsin Tarhan, Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar’la birlikte ilçe başkanları ile çok sayıda partili gitti.

 

 

CEVİZDİBİ’NDE DİNLENDİ

Gişelerde makam aracından inen Kemal Kılıçdaroğlu burada bulunan partililerle tek tek tokalaştı ve kendisine takdim edilen çiçeği kabul etti. Daha sonra partililerle birlikte Musa Ejderoğlu’nun sahibi olduğu Cevizdibi Otel’e geçen Kılıçdaroğlu burada Best FM’le kısa bir röportaj yaptı. Röportaj sonrasında Otel’de bir süre istirahate çekilen Kılıçdaroğlu, istirahatinin ardından partililerle birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. Kılıçdaroğlu, eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen'in kente doğalgaz altyapısı kurma çalışmalarında kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulmasını kısa ve net cümlelerle değerlendirdi.

 

 

SİRMEN’İN BÜYÜK HİZMETLERİ OLDU

Genel başkan Kılıçdaroğlu, “Siyasi bir karar. Üzüldüm. Talihsiz bir durum oldu. Kocaeli’ye çok büyük hizmetleri olan bir insan" dedi. Kılıçdaroğlu kısa açıklamasının ardından partililerin tezahüratları eşliğinde iftar programının yapıldığı alana geldi. Partililer tarafından oldukça coşkulu ve sıcak bir şekilde karşılanan Kılıçdaroğlu kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı. İftara kısa bir zaman kala duaların edilmesinin ardından CHP lideri partililerle birlikte orucunu açtı. Alanda yaklaşık 4 bine yakın kişi iftar sofrasında buluştu. 

 

 

BAŞBAKAN OLARAK GELECEK

İftarın ardından programın ev sahipliğini yapan ve her şeyin kusursuz olması için günler öncesinden hazırlıklarını sürdüren CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, kürsüye gelerek kısa bir açıklama yaptı. İftar programına katılan Kılıçdaroğlu ve partililere teşekkür eden Karakadılar, “Müslümanlığı son damlamıza kadar hissettiğimiz aylardan olan Ramazan ayında vatan evlatlarımızı katleden canileri kınıyor, şehitlerimize gani gani rahmet diliyorum. Kartepe halkı olarak da genel başkanımızdan söz aldık. Şu anda 7. geleneksel iftarımızı gerçekleştiriyoruz. 10. iftarımıza genel başkanımız iftarımıza başbakan olarak katılacak” dedi. 

 

 

İÇECEK SU ONUN SAYESİNDE VAR

Karakadılar'ın ardından ise genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye gelerek partililerine seslendi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Şehit acısını yüreğimizde hissediyoruz. Bugün bir acı haber de Yaşar Nuri Öztürk’ün olayıydı. Kendisi ufuk açıcıydı, bilgeydi ölmeden önce kendisini son kez evinde ziyaret ettim. Kendisi 89 kitabının olduğunu söyledi. Bu kadar derin, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli bilgelerden biriydi. İnşallah onun öğrencileri daha güzel eserler bırakacak. Bir başka acı haberimiz Sefa bey. Belediye başkanlığı yaptığı dönemde büyük hizmetler yaptı. Deprem döneminde neler yaptığını gördüm. Körfez’in eski halini de biliyorum, deprem döneminde neler yaptığını gördüm. Bugün İzmit’te içilebilir su bulunuyorsa Sefa Sirmen sayesindedir.

 

 

HUZUR İÇERİSİNDE YAŞAYALIM

Biz kim bir duvarın üzerine tuğla koyarsa onu şükranla anarız. O duvarın üzerine bir tuğla değil, o yeni duvarlar ördü, hizmetler yaptı. Ben CHP Genel Başkanı olarak çok fazla bir şey istemiyorum. Bu ülkede hepimiz huzur içinde yaşayalım istiyorum. İçimizi karartan haberlerin olmadığı bir Türkiye istiyorum, sofraya huzur içinde oturmalıyız, bereketli soframızın tadını çıkararak yemek yemeliyiz. Barışın, kardeşliğin egemen olduğu bir Türkiye istiyoruz. Bu Türkiye dileğiyle en içten selamlarımı şükranlarımı sunuyorum hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Allah orucunuzu kabul etsin Kartepeliler, Kocaelililer."

Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından kentimizden ayrıldı.

 

 

KARTEPE ETKİSİ

Öte yandan genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı için bütün detayın düşünüldüğü iftar programı için 5 bin kişilik servis hazırlandı. 85 bin TL para harcanarak 12 kişilik 350 adet yuvarlak masanın ve kaliteli bir iftar öğününün oluşturulduğu programın ev sahibi CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar’dı. Karakadılar’ın ev sahipliğinde düzenlenen programın kusursuz geçmesi için mekan sahibi Ejderoğlu ailesi de adeta seferber oldu. Vatandaşların akın ettiği iftar yemeği bu yıl 7.’si düzenlenen bir Kartepe ilçe örgütü geleneği. Uzun yıllardır genel başkan katılımıyla gerçekleştirilen program Kocaeli il örgütüne de büyük destek sağlıyor. Kartepe ilçe örgütü sayesinde genel başkanı ağırlama ve bölge halkını bir araya getirme başarısı gösteren CHP’de, Kartepe 12 ilçe örgütü arasında organizasyon kabiliyetiyle öne çıkıyor.

 

36760 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 25 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER