KAFANIZIN KESMEDİĞİNİ O KESİYOR...

Kafanızın kesmediğini o kesiyor...

Saç tasarımında dünyaca ünlü Marcus Salm’dan aldığı eğitimle kariyerinde zirveye ulaşan Abdullah Yazıcı, sınırları zorluyor. Yazıcı’nın tasarladığı saç modelleri kent cemiyeti tarafından yakından takip ediliyor

Kişiye özel saç kesimiyle fark yaratan Afon Güzellik Salonu Müdürü Abdullah Yazıcı, bilgi ve tecrübesiyle saçlara estetik bir görünüm kazandırıyor. Kuaförlüğün aşk ile yapılması gereken bir sanat dalı olduğunu belirten Yazıcı, kafa ve yüz şekline göre anatomik saç kesimi yaptıklarını ifade etti.  Dünyaca ünlü saç tasarımcısı Marcus Salm’dan aldığı eğitimle kariyerinde zirveye ulaşan Yazıcı, saç modellerinde özgür ve yaratıcı bir dönemin başladığını vurguladı.

 

 

SAÇ KESİMİNDE RÖNESANS DEVRİ

Erkek stilini tamamlayan en önemli ayrıtının saç tasarımı olduğun söyleyen Abdullah Yazıcı, "Marcus Salm’ın sözleriyle ‘Saç kesiminde rönesansı yaşıyoruz’.  Artık tercihler çok daha farklı. Erkekler de, saç kesiminde kadınlar kadar özgür davranabiliyor. Doğal, uzun görünen, dolgun ve hacimli saçlar sıkça tercih ediliyor. Sakal modası henüz bitmiş değil. Sakalın bakımlı görünmesi ve yüz şekline uygun olması gerekir" dedi. Saç uzatan erkeklerin farklı bağlama şekillerini de deneyebileceklerini ifade eden Yazıcı, "Aldığımız eğitimlerden edindiğimiz bilgi ve birikimi Afon Güzellik Merkezi’nde uyguluyoruz. Andırkat olarak tanımlanan model, son zamanlarda sıkça tercih ediliyor. Yaş sınırlaması yok… Genç veya yaşlı her yaştan müşterilerimizin bu taleple geliyor. Bunun yanı sıra, fark edilir uzunlukta sakal modelleriyle karşılaşıyoruz" diye konuştu.

 


Abdullah Yazıcı, saç tasarımında dünyaca ünlü eğitmeni Marcus Salm ile birlikte görülüyor.

 

SAÇ TIRAŞI DEĞİL SANAT YAPIYORUZ

Alanında uzmanlaşmış, eğitimli bir kadroyla çalıştıklarını söyleyen Abdullah Yazıcı şöyle konuştu; "Ben ve ekibim adına şunu söyleyebilirim, Kocaeli çapında profesyonelliğiyle ön plana çıkmış yirmi tane kuaför yoktur. Bu iş severek yapılmalı. Burada saç tıraşı değil, bir sanat yapıyoruz. Aslında kötü saç diye bir şey yok, insanlar doğru kuaförü bulmalı. Vella gibi sektörde kendini kanıtlamış bir marka ile çalışıyoruz. Genellikle randevu usulüyle çalışıyoruz. Saç kesimi ve bakımı kırk beş dakika sürüyor, geriye kalan on beş dakikada da müşterilerimizle diyalog kuruyoruz. Tüm müşterilerimiz kendini evinde gibi hissediyor. Kaliteli hizmet vererek fark yaratıyoruz.

 

 

DOLGUN VE HACİMLİ SAÇLAR

Bilinen saç modellerinden bağımsız olarak, özgün bir tarzda gerçekleştirdiğim saç ve sakal modelleri bulunuyor. Bu çalışmalar neticesinde çeşitli ödül ve plaketler aldım. Sonuçta kuaförlük bir sanatsa yaratıcılık ta ön plana çıkmalı. Aynı stili tekrar ederek mesleğinizi sürdüremezsiniz. Erkek saçlarında doğal renklendirmeler yapıyoruz. Pigmentasyon dediğimiz bir uygulamamız var. Bu çalışmayla saç boyamıyoruz ancak erkek saçını renklendiriyoruz. Saçın kendi içinde görünen şeftali tüyü olarak adlandırdığımız bölümler vardır. Şeftali tüylerinin renginde pigment çalışmaları yapıyoruz. Böylece saçlar daha dolgun ve hacimli görünüyor.

 


Kentimizde saç modası denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Abdullah Yazıcı, mesleğine bir sanat gibi yaklaşıyor.

 

KİŞİYE ÖZEL SAÇ TASARIMI

Herkesin yüz yapısına uygun, özel saç tasarımı yapıyoruz. Bazı müşterilerimiz kararını önceden verebiliyor. Eğer belirli bir stilde saç kesimi istiyorlarsa istekleri doğrultusunda bir çalışma yapıyoruz. Özgün, anatomik tarzlara da imza atıyoruz. Saç modelinin ten ve göz rengiyle uyumlu olması gerekiyor. Eğer gözünüzün rengi yeşilse, o yeşil tonlarını saçınıza yansıtıyoruz. Burada yaptığımız iş boyama değil. Bu yaptığımız pigmentasyon çalışmasının bir parçası. Bu da çok incebir ayrıntı, mesleki tecrübemizi konuşturuyoruz. Erkekler beyaz saçı küllendirerek koyu gri bir tonda olmasını ister. Saçın parlaklığı açısından çok önemlidir.

 

ON İKİ USTA YETİŞTİRDİM

Mesleğimde ulaştığım noktayı zirve olarak değerlendirebilirim. Ben ve ekibim, daha iyi hizmet verebilmek amacıya eğitimler alıyoruz. Kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Yurt dışında eğitim alıyoruz, çeşitli eğitmenler iş yerimize geliyorlar. Yerinde incelemelerde bulunarak bize katkı sağlıyorlar. Kendimize donanım katarak yolumuza devam ediyoruz. Meslekte yirmi üç yılı geride bıraktım. Bugüne kadar on iki usta yetiştirdim.Gönül ister ki, diğer kuaförlerde sanatında uç noktaya ulaşsın, çok kolay paralar kazansın fakat Kocaeli bazında böyle bir imkan göremiyorum."

7398 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER