KAMALAK: GÜNÜMÜZ AKP'Sİ GEÇMİŞİN İTTİHAT VE TERAKKİ CEMİYETİ'DİR

Kamalak: Günümüz AKP'si geçmişin İttihat ve Terakki Cemiyeti'dir

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türk Ocakları Derneği'ni ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kamalak ziyaret sırasında, "Günümüz AKP iktidarı geçmişin İttihat ve Terakki Cemiyeti'dir" dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak partisinin Körfez İlçe Başkanlığı 6.Olağan Kongresi sonrası ilimizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kongre sonrası Prof. Dr. Mustafa Kamalak, il başkanı Sinan Ejderoğlu ve yönetimiyle birlikte Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’ni ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türk Ocakları Şubesi üyeleri Kamalak'ı kapıda karşıladı. Kamalak'ın ziyaretine; Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetimi, DSP Kadın Kolları Genel Başkanı Meral Uçarı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

10 YIL ÖNCE DAHA İYİYDİK

Ziyaret sırasında şube başkanı Yücel Alpay Demir, ülke olarak boğuştuğumuz iç ve dış siyaset politikalarını Prof. Dr. Mustafa Kamalak'a sordu. “Türkiye'nin iç durumu 10 yıl önce mi daha düzgündü? Yoksa şimdi mi daha düzgün?” sorusuyla sözlerine başlayan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Hiç şüphesiz 10 yıl önce ülkemizin durumu daha iyiydi. Çözüm sürecinin başladığında biz parti olarak ya ülke daha iyi duruma gelecek ya da daha kötü duruma düşecek demiştik. Ne yazık ki ikinci olumsuz durum gerçekleşti. Günümüz AKP iktidarı, geçmişin İttihat ve Terakki Cemiyeti'dir. Aralarında tek fark ittihat ve terakki daha iyi niyetliydi" dedi.

 

AMERİKA PYD'Yİ TERCİH EDER

İktidarın Suriye politikası hakkında da konuşan Kamalak, "Bundan beş yıl önce Obama bir laf söyledi. 'Esad yürüyen bir ölüdür elbet gidecektir.' İktidar bunun üzerine balıklama atladı. Herhalde Suriye'de kurulacak yeni hükümeti kendilerinin atayacaklarını sandılar. Biz kendilerini uyardık. Onlar ise biz 15 günde Suriye'ye gireriz dediler. 15 gün değil 15 dakikada girersiniz ancak 15 yılda çıkamazsınız. Ben eminim ki Amerika bir tercih yapacak olursa Türkiye'yi değil PYD'yi seçer. Çünkü onların ortak inançları Büyük İsrail Devletini kurmaktır. Amerika bu yüzdendir ki bizim beğenmediğimiz Lozan Anlaşmasını imzalamamıştır" ifadelerini kullandı.

 

 

BATININ ŞARK PROJESİ VAR

Batının Türkiye üzerindeki oyunlarına da değinen Kamalak, konu hakkında, "Cumhurbaşkanı Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanıyım dedi. Bu proje Türkiye'yi bölme projesidir. Ben eminim ki dönemin başbakanı olan Erdoğan'a eşbaşkanlık görevini meclis vermedi. Peki kim verdi bu görevi? Sonrasında da bu söylediğini inkar etti. Osmanlı'yı yıkanlar gizli gizli planlar yapıyordu. Ancak ülkemizi bölmek isteyenler planlarını açık açık yapıyorlar. Batı Türk denilince İslam'ı anlar. Batı'nın şark projesi vardır. Aslında bu proje 1071'den başlar. Ancak 1699 Karlofça Anlaşması'yla harekete geçirilmiştir bu proje. Proje kapsamında ilk etapta Türkler balkanlardan atılacaktır. İkinci aşamada İstanbul kurtarılacaktır. Üçüncü aşamada ise Türkler Anadolu'dan atılacaktır. Batı bu projeyi uygulamaya devam etmektedir" açıklamasında bulundu.

 

BU ÇOCUKLAR KÜÇÜCÜK BEBEKLERDİ

Ankara'daki patlama hakkında da konuşan Kamalak, "Tabi bizim elimizde istihbari bilgiler yok böyle olunca da mantıkla hareket ediyoruz. Mantıkla da ne kadar doğru karar veriyoruz onu bilemiyorum. Ancak eskiden dağda olan teröristler şehre indi. İçerideki teröristler dışarı alınacak denildi. Fakat dışardaki teröristler içeri girdi. Habur olayını hatırlayalım. Dışardan gelen teröristler içerideki teröristleri eğitime aldılar. AKP Milletvekili Galip Ensarioğlu ile HDP Milletvekili Celal Doğan geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katıldı. Orada Galip Ensarioğlu'nun açıklamaları çok önemliydi. Ensarioğlu dediki 'Karşınızdaki teröristler 15-16 yaşındaki çocuklar.' Demek ki AKP iktidara geldiğinde bu çocuklar küçücük bebeklerdi" şeklinde konuştu.

 

HEDİYE TAKDİM ETTİLER

Kamalak'ın konuşmasını bitirmesinin ardından söz alan ev sahibi Yücel Alpay Demir ise, "Bizler Türk Ocakları olarak aynı sizlerin buyurduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan yanayız. Hal böyle ortadayken ülke olarak en çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliktir. Türk Ocakları olarak insanlarımızı birleştirme amacındayız. Burada bizden hizmet almak isteyen gençlere siyasi fikirlerini sormadan, ayrıştırmadan hizmet veriyoruz. Sizin gibi değerli bir büyüğümüzün derneğimize gerçekleştirdiği ziyaret bizlere onur vermiştir" dedi. Ziyaret sonrasında Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'a ziyaretlerinden dolayı Türk Ocakları logolu bir plaket ve Türk Ocakları’nın dergisi hediye edildi. 

3963 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER